Czy istnieje idealna torba podróżna? Lekka / modna / pakowna i jednocześnie poręczna?
Niestety NIE 🙂
Przekonaliśmy się o tym przy wyborze bagażu podręcznego na jedną z naszych wycieczek. Tym razem padło na podroż samolotem, dlatego torba powinna być mała i lekka, przypominająca klasyczne raportówki męskie na ramię.
Coś w tym stylu: https://www.belveder.com.pl/sklep/torby-meskie/raportowki/
Torby raportówki prezentowane pod powyższym linkiem – to akurat ciekawostka, na którą natrafiłam, przeglądają modele polskich producentów. Szyte są w Polsce, z polskich materiałów i przez polskich szewców.
Co ciekawe na wszystkie produkty tej marki – BELVEDER POLSKA otrzymuje się dożywotnie wsparcie serwisowe. No cóż, sprawdzimy jak ta męska raportówka wypadnie w praktyce podczas naszych wspólnych wycieczek.
Raportówki to akurat majstersztyk tej marki – szyte są z surowców takich jak skóra bydlęca / krowia, gruba skóra wołowa, czy miękka i elegancka skóra kozia.
Polecamy w szczególności przetestowanie w saszetek – raportówek dedykowanych kadrze nauczycielskiej, na które możecie otrzymać do 20% rabatu!
Aktywność naszych Członków – SPRAWDŹ GDZIE PODRÓŻUJEMY!

Powrót na Stronę Główną | Wszystkie Aktualności | Kontakt ze Sekretariatem |
Wycieczka do Oświęcimia
19 maja kolejny już raz klasy trzecie naszego gimnazjum pod opieką nauczycieli historii p.Z.Jarząbek i p.J.Marchewki uczestniczyły w wycieczce edukacyjnej do Państwowego Muzeum w Oświęcimiu. Kolejny raz w nastroju smutku i powagi zatrzymaliśmy się pod Ścianą Straceń.
Miejsce to określa się jako „największy cmentarz świata.” W obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau Niemcy wyniszczyli 1,1 mln ludzi różnych narodowości: Żydów, Polaków, Romów, jeńców radzieckich, a także więźniów innych narodowości – mężczyzn, kobiety i dzieci.
Druty kolczaste przypominają jak okrutny może być człowiek – bo to „człowiek człowiekowi zgotował ten los”.
W tej chwili jest to najbardziej odwiedzany, były niemiecki, nazistowski obóz w całej Europie. Wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Oświęcim to miejsce, w którym przekazywana jest pamięć młodym pokoleniom. Pamięć stanowiąca znak ostrzegawczy przed wieloma zagrożeniami wynikającymi z radykalnych ideologii, z odmowy prawa do godności ludzkiej. Wyjazd do Muzeum w Oświęcimiu na długo pozostanie w naszej pamięci.
Jeździmy tam, aby pamiętać… „ Kto nie pamięta historii skazany jest na jej ponowne przeżycie.”
Wycieczka uczniów do Parku Trampolin
W piątek 8 czerwca 2018r. klasa IIIb wraz z opiekunami – p. Zofią Jarząbek i p. Jarosławem Marchewką wybrała się na wycieczkę do Parku Trampolin, która zorganizowana była za pieniądze z Rady Rodziców za II miejsce w konkursie „Wzorowa klasa”.
Spod szkoły wyruszyliśmy o 6:00. Każdy z nas był bardzo podekscytowany i nie było mowy o żadnej drzemce. Około 9:30 dotarliśmy do Krakowa i rozpoczęliśmy naszą przygodę z trampolinami. Po krótkiej rozgrzewce i wysłuchaniu kilku rad trenera, kompleks sportowy był do naszej dyspozycji. Przez 2 godziny szaleliśmy , korzystając z każdej atrakcji. Wielką niespodzianką było spotkanie aktora – p. Mateusza Janickiego, który bawił się razem z nami. Zrobiliśmy sobie z nim kilka pamiątkowych zdjęć i poprosiliśmy o autograf. Około 13 wyruszyliśmy zwiedzać Kraków. Zaczęliśmy od Wawelu, a następnie poszliśmy na Rynek. Obejrzeliśmy Sukiennice, Kościół Mariacki i kilka innych kościołów. W jednym z nich mieliśmy okazję usłyszeć na żywo występ chóru. O 17 przyszedł czas na powrót. W autobusie nie zabrakło piosenek, śpiewu i żartów. Wycieczka bardzo nam się podobała. Była to wspaniała przygoda, którą z pewnością przeżylibyśmy jeszcze raz. Szkoda tylko, że to nasza ostatnia klasowa wycieczka…(Zdjęcia w galerii).
Wycieczka Szkolne – Trójmiasto!
W dniach 21-23 maja klasy trzecie gimnazjalne wraz z wychowawcami: p.Sabiną Zarębą, p.Zofią Jarząbek i p.Ryszardem Belką brały udział w wycieczce do Trójmiasta. Naszą niezapomnianą podróż rozpoczęliśmy już w poniedziałkowy ranek , kiedy wszyscy zebraliśmy się o 6:00 przed szkołą , uśmiechnięci i gotowi do drogi. Po kliku godzinach dotarliśmy do Gdańska , gdzie spotkaliśmy się z panią przewodnik. Zwiedzanie Gdańska zaczęliśmy od Zielonej Bramy , gdzie mieliśmy widok na dobrze znany Żuraw, obok którego później mieliśmy także okazję spacerować. Następnie poszliśmy pod Dwór Artusa , Ratusz ,a także weszliśmy do Bazyliki Mariackiej. Płynęliśmy również statkiem na Westerplatte , gdzie podziwialiśmy Pomnik Obrońców Wybrzeża. Wieczorem wróciliśmy bardzo zmęczeni jednak udało nam się pójść na spacer po plaży i obejrzeć malowniczy zachód słońca. Kolejnego dnia udaliśmy się do Oliwy gdzie w katedrze słuchaliśmy koncertu znanych na całym świecie organów. Następnie pojechaliśmy do Sopotu na spacer po molo- charakterystycznym obiekcie tego miasta. Na końcu zwiedzaliśmy Gdynię m.in. Skwer Kościuszki , Okręt Dar Pomorza , a także Muzeum Oceanograficzne w którym zachwycaliśmy się okazami wielu nieznanych nam dotąd zwierząt i roślin morskich. Tego dnia po powrocie również udaliśmy się na dłuższy tym razem spacer po Cyplu Rewskim. Ostatniego dnia zwiedzaliśmy Zamek w Malborku. Był to jeden z ciekawszych punktów naszej wycieczki , gdyż wszyscy słuchali uważnie opowieści przewodnika ciekawi historii tej potężnej twierdzy. Przyszedł czas na powrót do domu. Jednak w drodze powrotnej nie mogliśmy narzekać na nudę – nie obyło się bez śpiewania znanych wszystkim hitów, a ulubionym utworem okazał się „Miłość w Zakopanem ”. Była to wycieczka pełna niezapomnianych wrażeń, niestety ostatni raz w tym składzie. (Zdjęcia w galerii ).
Więcej informacji o zamku znajdziecie na Stronie Wikipedii.
Wycieczka do Warszawy
02.10.2013r.uczniowie klas drugich i trzecich wraz z nauczycielami (p. Z. Jarząbek, p. A. Kokot, p. R. Belka i p. J. Marchewka) byli na wycieczce w Warszawie. Przejeżdżając przez stolicę mogliśmy podziwiac zarówno zabytkowe obiekty jak i nowoczesną zabudowę wielkiego miasta. W Centrum Nauki ,,Kopernik” spędziliśmy 2 godziny korzystając z różnych atrakcji jednocześnie bawiąc się i poznając tajniki nauk ścisłych. W planetarium odbyliśmy niezwykłą podróż w czasie i przestrzeni, a jej celem była planeta Saturn. W trakcie tego lotu mogliśmy poczuc się bohaterami, którzy uratowali Ziemię od zagłady. Zupełnie inny charakter miała nasza wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego, która była głębokim przeżyciem i wspaniałą lekcją historii. Wycieczka tradycyjnie zakończyła się pobytem w Mc’Donald’s.
Wróciliśmy zadowoleni oraz pełni wrażeń i nawet październikowa mroźna aura nie zepsuła nam humorów 🙂
Wycieczka do Muzeum Henryka Sienkiewicza
27 kwietnia 2016r. kilka uczennic naszej szkoły ( Karolina Kaczmarek, Kamila Klimek, Julia Kiliszek i Ania Krześlak), wraz z opiekunem p. Jadwigą Głowacką, pojechało na wycieczkę do Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku, w której uczestniczyli również uczniowie PG im. Jana Pawła II w Praszce i PSP nr 2 w Praszce. Głównym organizatorem wyjazdu były nauczycielki i bibliotekarki gimnazjum w Praszce.
Na początku uczestniczyliśmy w lekcji muzealnej, gdzie z prezentacji i opowieści prowadzącego poznalismy wiele ciekawostek i faktów dotyczących życia pisarza.
Muzeum udostępnia zwiedzającym zachowane wnętrza gabinetu, salonu, sypialni i palarni. Mogliśmy zobaczyć biurku Henryka, przy którym stworzył wiele swoich dzieł literackich. W muzeum zgromadzono także wiele unikatowych dokumentów bezpośrednio związanych z Sienkiewiczem oraz pokaźny zbiór fotografii pisarza i jego najbliższych – listy,rysunki itp. Byliśmy zachwyceni zarówno tradycyjnymi wnętrzami pałacyku jak i ekspozycjami przedstawionymi w formie nowoczesnej. Choć pogoda nie dopisała, nie popsuła nam humorów i wrażeń z pobytu w tak magicznym miejscu jakim jest Oblęgorek.
Dzień Dziecka
Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka każda klasa jest proszona, aby przygotowała taniec do wybranego przez siebie utworu lub składanki. Z tej okazji również zostanie zorganizowany konkurs 'Mam Talent’, w którym każdy chętny, utalentowany gimnazjalista będzie mógł się zaprezentować. Ponieważ 1 czerwca zbliża się wielkimi krokami, prosimy aby chętni uczniowie zgłaszali w najbliższym czasie swój udział p. Agnieszce Włóce lub p. Annie Krzak. Prosimy również o tytuły utworów, do których będziecie tańczyć, nazwy zespołów i krótką informację o tym, co zamierzacie tańczyć. Wszystkie pytania można kierować do uczniów klasy III B oraz ww. nauczycieli.
Gminny Konkurs Recytatorski
7 kwietnia 2016r. w Publicznej Bibliotece w Rudnikach odbył się kolejny już Gminny Konkurs Recytatorski w kategorii uczniów gimnazjum. Nasze gimnazjum reprezentowało aż piętnaścioro uczniów! Jak co roku poziom był bardzo wysoki! Komisja Konkursowa oceniając interpretację i estetykę mówienia, dykcję, dobór repertuarów oraz ogólny wyraz artystyczny po podsumowaniu i burzliwej naradzie przyznała miejsca następującym uczestnikom:
,,Logiczne wędrówki”
„Nie przejmuj się, że masz problemy z matematyką.
Zapewniam Cię, że ja mam jeszcze większe. ”
(Albert Einstein)
W grudniu 2015 r. ruszyła I edycja szkolnego konkursu pod hasłem „Logiczne wędrówki”. Trzyosobowe reprezentacje klas rozwiązują zestaw zadań – łamigłówek. Dobra zabawa oraz możliwość poznania własnej psychiki, predyspozycji i potencjału – to gwarantujemy uczestnikom. Konkurs składa się z siedmiu etapów, a tak przedstawiają się wyniki:
Tabelka z wynikami
W każdym etapie bierze udział trzyosobowa drużyna, ale za każdym razem jest w innym składzie. Kto już zmagał się z zadaniami?
Sprawdź!
Zadania konkursowe to łamigłówki, zagadki obrazkowe itp.. Dotychczasowe zadania wraz z odpowiedziami znajdziesz tutaj:

W środę 15.06.2016 r. odbył się szósty etap szkolnego konkursu „Logiczne wędrówki”. Reprezentacje klas po raz ostatni zmagały się z zadaniami konkursowymi, które dostarczyły wiele emocji. Różnorodność zadań i praca zespołowa zapewniły dobrą zabawę i możliwość poznania własnego potencjału. Skoro ostatni etap za nami, to czas podsumować wyniki konkursu:
I miejsce klasa 3b 56 pkt
II miejsce klasa 2ai 2b 54 pkt
III miejsce klasa 1c 53 pkt
IV miejsce klasa 1a 47 pkt
V miejsce klasa 3a 44 pkt
VI miejsce klasa 1b 43 pkt
VII miejsce klasa 2c 39 pkt
VIII miejsce klasa 3c 37 pkt
Jestem ciekawa, kiedy pojawi się zapowiadana recenzja ekwipunku do pracy dla nauczycieli akademickich? Podobno szykują Państwo test wybranych producentów, przez ministerstwo Edukacji? Z niecierpliwością czekamy na artykuł, oraz informację na maila na podstawie subskrypcji jaką założyliśmy w maju tego roku.
Jestem producentem toreb typu saszetki, nesesery, raportówki skórzane i inne. Chętnie dołączę do grona firm rekomendowanych przez Serwis gimnazjumrudniki. Proszę o szczegółowe informacje odnośnie zasad uczestnictwa. Jesteśmy polską firmą, z 10 letnim stażem w projektowaniu i szyciu toreb dla kard menadżerskich i naukowych. Chętnie realizujemy zamówienie indywidualne oraz grupowe dla placówek rządowych w tym szkół oraz uczelni wyższych.