II Szkolny Przegląd Teatralny
Dodane przez rbelka dnia Czerwiec 16 2017 20:32:22
22.05.2017r. w naszym gimnazjum odbył się II Szkolny Przegląd Teatralny, którego pomysłodawczynią jest pani Anna Kokot, opiekunka koła teatralnego. Uczniowie do konkursu pod okiem wychowawców przygotowywali się już od końca marca. Musieli znaleźć odpowiedni scenariusz, rozdzielić role, opanować je, wykonać kostiumy i dekorację, w końcu stworzyć plakat promujący swoje przedstawienie. Gdy nadszedł dzień przeglądu, młodzież otrzymała ulotkę informacyjną zawierającą m. in. repertuar, sławne cytaty o teatrze, słownik pojęć oraz przyśpiewkę, którą wspólnie wykonywali podczas antraktów. W jury oceniającym klasowe przedstawienia zasiadły panie: Alicja Księżarek- wicedyrektor gimnazjum, Iwona Meryk- przewodnicząca Rady Rodziców, Janina Pawlaczyk- dyrektor GOKSiR w Rudnikach oraz Jadwiga Głowacka- bibliotekarka.
Klasy zaprezentowały przedstawienia w następującej kolejności: II c- „Romea i Julię”, III b „Rzepkę”, I a bajkę „O królewnie czarodziejce”, I c „Małego Księcia”, II a „Królewnę Śnieżkę”, III a „Księżniczkę i ziarnko grochu”, III c „O Wojtku muzykancie, co odwiedził piekło” i II b „Samych swoich”. Bezapelacyjnie wygrała III c, która jest kuźnią talentów aktorskich i których sztuka rozbawiła publiczność do łez. II miejsce zajęła klasa II c, ukazując konflikt między rodziną Montekich i Capulettich we współczesności, a na trzecim miejscu uplasowała się III a.Najlepszą aktorką została Izabela Sieradzka z I a, wcielając się w humorzastą królewnę, najlepszym aktorem okrzyknięto zaś Jakuba Pałygę z klasy II b kłócącego i godzącego się wciąż ze swoim sąsiadem.
Najlepszy plakat do swojego przedstawienia wykonała II a, potem II c i II b.
Wszystkim klasom, które wzięły udział w przeglądzie serdecznie gratulujemy. Pokazały, że poprzez zabawę można się uczyć, odkrywać talenty i zawiązywać przyjaźnie. Dziękujemy też nauczycielom- wychowawcom oraz pani Annie Kokot, pani Marii Bejm i panu Bogdanowi Szyszce- koordynatorom projektu.

Rozszerzona zawartość newsa