„GIMNAZJALIŚCI TAŃCZĄ NA PARKIECIE”
Dodane przez rbelka dnia Czerwiec 11 2017 22:08:02
1 czerwca w naszej szkole w ramach obchodów Dnia Dziecka odbył się konkurs - „GIMNAZJALIŚCI TAŃCZĄ NA PARKIECIE” .
Konkurs odbywał się w murach rudnickiego gimnazjum już po raz jedenasty. Obok Dnia Sportu, jest on nieodłącznym elementem obchodów Dnia Dziecka.
Głównym celem tego konkursu jest przede wszystkim dobra zabawa, ale też rozpowszechnianie wśród uczniów ciekawej i bardzo przyjemnej formy aktywności ruchowej, jaką jest taniec. Przygotowania do konkursu wszystkie klasy rozpoczęły już w kwietniu i każdą stosowną, wolną chwilę przeznaczały na próby. Wszyscy bardzo starali się, aby wypaść jak najlepiej, ponieważ punkty uzyskane w tym konkursie były wliczane w ogólną punktację na Wzorową Klasę. Zadaniem każdej klasy było przygotowanie układu tanecznego do wybranej przez siebie piosenki lub składanki piosenek. Wszystkie zespoły przygotowały się znakomicie. Uczniowie zgromadzeni na auli oraz całe grono pedagogiczne gimnazjum uczestniczyli w podróży poprzez różne gatunki tańca. Widzowie mieli okazję zobaczyć swoje koleżanki i kolegów w zupełnie innych rolach. Na szczególną uwagę zasługują występy klas: IIIa, IIa i Ic które znalazły się na podium. Klasa III a wytańczyła nagrodę główną – Puchar Dyrektora Szkoły.
Zanim uczniowie pojawili się na parkiecie i rozpoczęli swoje taneczne zmagania, to zagrzała ich do boju Kasia Wilk rytmiczną piosenką Golec Orkiestry i słowami „ Tańcz ,nie żałuj podłogi… Tańcz, niech niosą Cię nogi…’. Grupy taneczne reprezentujące wszystkie klasy były oceniane przez jury, które nie miało łatwego zadania, bowiem poziom konkursu był naprawdę wysoki. Tancerze walczyli o zwycięstwo i główna nagrodę, ale przede wszystkim doskonale się bawili. Przyjemnie było wszystkim widzom podziwiać to taneczne show. Należy podkreślić, że nie tylko taneczne formacje pojawiły się na parkiecie, ale znalazło się tam też miejsce dla całej publiczności, bowiem w czasie, gdy jury obradowało, to wszyscy uczniowie tłumnie i z radością zatańczyli belgijkę.


Rozszerzona zawartość newsa