Strona Główna


Pobieralnia


Galeria


Rejestracja


Szukaj


Andrzej WajdaVademecum


Dyplomy


Lodowisko


Kontakt


Facebook

Nawigacja
Home
REKRUTACJA 2016/2017
Rudniki w liczbach
DLA RODZICÓW 2016/17
Kino za Rogiem
Stypendium Wójta
Sukcesy sportowe 2015/2016
e-szkoła
E-Dziennik
Uroczystość Nadania Imienia
Edukacyjna Wartość Dodana
Samorząd Uczniowski
WZOROWA KLASA
Erasmus+
Comenius
Poliglota Roku
Logiczne wędrówki
Rudnicka Filmówka na facebooku
Kontakt
Archiwum News'ów
Galeria
Download
Artykuły
BIP
Szukaj

Vademecum Ucznia!
Dyplomy
Andrzej Wajda
Dokumenty i regulaminy

Gazetka listopad 2017
Dodane przez rbelka
dnia grudzień 02 2017 00:14:17
16 Czytań - Drukuj

Wywiad z aktorami z Krakowa!


Wywiad uczennic Publicznej Szkoły Podstawowej im. Andrzeja Wajdy w Rudnikach (Aleksandry Namyślak, Karoliny Kaczmarek, Sonii Plewy) z panią Renatą Nowicką i panem Andrzejem Jurczyńskim- aktorami grającymi w sztuce „Ciemno wszędzie, głucho wszędzie… czyli Mickiewicz- moje życie

Uczennica
Czy aktorstwo to tylko Państwa praca czy także pasja?

Andrzej Jurczyński
Wszystko zaczęło się od pasji. Uważam, że w życiu zawsze należy kierować się pasją i tym, co się kocha robić. Nie można być dobrym aktorem, jeśli się nie lubi grać.

Uczennica
Co jest najważniejsze podczas występu?

Renata Nowicka
Najważniejsza jest na pewno koncentracja. Na scenie nic nie może nas rozproszyć. Ważne też jest, aby dobrze oddać emocje.

Uczennica
Która z zagranych ról była dla Państwa najważniejsza?

Andrzej Jurczyński
Nie mam takiej roli. Dla mnie każda jest ważna, wyjątkowa. Każdą traktuję jak zadanie, które trzeba profesjonalnie wykonać. Nigdy nawet nie zastanawiałem się nad tą kwestią.

Renata Nowicka
Ja uważam podobnie. Każda rola jest moją ulubioną, gdy ją gram

Uczennica
Która rola jest trudniejsza do zagrania: tragiczna czy komediowa?

Renata Nowicka
Jest to kwestia wprawy i tego, jak akurat czujemy się tego dnia. Jeśli mamy zły dzień, coś nas boli, pokłóciliśmy się z bliskimi, to znacznie łatwiej wtedy gra się role tragiczne. Na pewno trudno grać kogoś wesołego, gdy wszystkiego mamy dosyć. Ale profesjonalista wychodzi na scenę i bawi publiczność, jak gdyby nic złego się nie wydarzyło.

Uczennica
Skąd wzięło się tak duże zainteresowanie życiem Mickiewicza?

Andrzej Jurczyński
W Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, gdzie studiowałem, bardzo dużo mówiło się o Mickiewiczu. Postanowiłem uczniom przybliżyć biografię tego wybitnego polskiego poety, pokazując, że był zwykłym człowiekiem, który kocha, złości się, tęskni za krajem, czasem spiera się z żoną.

Uczennica
Czy towarzyszy Państwu trema przed przedstawieniem?

Renata Nowicka
Teraz chyba już głównie przed premierami.

Andrzej Jurczyński
U mnie pojawia się cały czas, ale jest to trema mobilizująca, a nie paraliżująca.

Uczennica
Panie Andrzeju, jak to się stało, że trafił pan do „Spotkania z Balladą”?

Andrzej Jurczyński
Było to jeszcze na studiach. Pewnego razu mój wykładowca, Jerzy Stuhr, zabrał nasz rocznik na plan programu telewizyjnego, który prowadził wraz z Bogusławem Sobczukiem, abyśmy tam pokazali, co umiemy. Było to „Spotkanie z Balladą”. Tylko trzem osobom zaproponowano role. Ja zostałem w cyklu „kopydłowskim” Nauczycielem.

Uczennica
A skąd pomysł, by zostać aktorem? Czy Państwo chodzili na jakieś koło teatralne?

Andrzej Jurczyński
Ja z wykształcenia jestem technikiem- mechanikiem. Jednak ten zawód nie bardzo mnie pasjonował. Od zawsze interesowałem się literaturą. Zdecydowanie bardziej lubiłem przedmioty humanistyczne. Pewnego razu wybrałem się na przedstawienie. Koło mnie siedziała pani, która usłyszała, jak pod nosem komentowałem grę aktorów. Po przedstawieniu powiedziała, żebym pokazał, jak ja to bym zagrał. Potem kazała mi zdawać do szkoły aktorskiej. Gdy poszedłem na egzamin, zobaczyłem ją w komisji .

Uczennica
Panie Andrzeju, czy to prawda, że jest pan związany z naszym terenem?

Andrzej Jurczyński
Tak. Moja babcia pochodziła z Gany, dziadek z Wygiełdowa. Babcia pochowana jest na cmentarzu w Praszce. Będąc młody, przyjeżdżałem do dziadków na wakacje i chodziłem na zabawy do Dalachowa, Strojca, Brzezin Bardzo mile wspominam te czasy.

Uczennica
Było to już nasze ostanie pytanie. Bardzo Państwu dziękujemy za przepiękne przedstawienie oraz za wywiad.

Renata Nowicka, Andrzej Jurczyński
My też dziękujemy i życzymy dużo szczęścia.
Dodane przez rbelka
dnia listopad 26 2017 19:34:44
20 Czytań - Drukuj

Konkurs!!!

Uwaga! Uwaga!

Konkurs na najlepszą recenzję sztuki teatralnej

„Ciemno wszędzie, głucho wszędzie… czyli Mickiewicz- moje życie”


Regulamin konkursu
1. Organizatorem konkursu jest Publiczna Szkoła Podstawowa im. Andrzeja Wajdy w Rudnikach.
2. Cele konkursu:
a) promocja sztuki teatralnej,
b) zachęcenie uczniów do aktywności twórczej,
c) zachęcenie uczniów do tworzenia tekstów krytyczno- literackich jako doskonałej formy ekspresji własnych opinii i refleksji.
3. Konkurs przeznaczony jest dla 138 uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. A. Wajdy w Rudnikach, którzy 22 listopada obejrzeli sztukę „Ciemno wszędzie, głucho wszędzie… czyli Mickiewicz- moje życie”.
4. Prace należy napisać na komputerze i wydrukowane składać do nauczyciela języka polskiego, pani Anny Kokot do 11.12.2017r.
5. Najlepsze prace zostaną nagrodzone.
6. Ogłoszenie wyników odbędzie się podczas Przeglądu Kolęd i Pastorałek.
7. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do publikacji prac dostarczonych na konkurs.

Dodane przez rbelka
dnia listopad 26 2017 19:26:07
20 Czytań - Drukuj

Artyści scen krakowskich w naszej szkole!
22 listopada 2017 r. w naszej szkole gościliśmy wspaniałych artystów scen krakowskich: panią Renatę Nowicką oraz pana Andrzeja Jurczyńskiego znanego ze „Spotkania z Balladą”. Aktorzy zaprezentowali 138 uczniom oraz ich opiekunom przedstawienie zatytułowane „Ciemno wszędzie, głucho wszędzie… czyli Mickiewicz- moje życie”.
Spektakl trwający 60 minut pozwolił nam lepiej poznać kolejne etapy życia jednego z naszych największych polskich poetów: dziecięcą beztroskę, młodzieńczą przyjaźń i miłość, twórczość i rozterki wieku dojrzałego, tęsknotę za krajem i wolną ojczyzną, zagadkową śmierć w Konstantynopolu. W opowieść o życiu Adama Mickiewicza wplecione zostały jego utwory. I tak usłyszeliśmy fragmenty „Dziadów cz. II”, „Pana Tadeusza”, „Reduty Ordona”, „Świtezianki” itp. Przedstawienie zostało wzbogacone przepiękną muzyką Fryderyka Chopina i Marii Szymanowskiej. Smaczku dodały spektaklowi kostiumy i rekwizyty z epoki romantyzmu.
Spotkanie z panią Renatą Nowicką, panem Andrzejem Jurczyńskim oraz… Adamem Mickiewiczem dostarczyło nam niezapomnianych wrażeń. Była to wspaniała lekcja polskiego, historii oraz pracy nad słowem mówionym.

Dodane przez rbelka
dnia listopad 26 2017 19:20:13
20 Czytań - Drukuj

ŚNIADANIE DAJE MOC
8 listopada uczniowie klas młodszych brali udział w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej ,,Śniadanie Daje Moc”,organizowanej w ramach obchodów Europejskiego Dnia Jedzenia i Gotowania. Akcja miała na celu zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania oraz roli śniadania, jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Tego dnia wspólnie przygotowany posiłek miał zapewne wyjątkowy smak dla wszystkich uczniów klas młodszych. Akcja dała im wspaniałą zabawę oraz możliwość wyjątkowej integracji w czasie wspólnego przygotowywania zdrowego śniadanka. Kanapki dosłownie „ uśmiechały się” do uzdolnionych kulinarnie uczniów, bowiem wykazali się wyjątkową pomysłowością podczas tej śniadaniowej akcji.
ŚNIADANIE DAJE MOC!!!! PAMIĘTAJMY ZAWSZE O ZDROWYM ŚNIADANIU!!!
Dodane przez rbelka
dnia listopad 22 2017 20:09:09
25 Czytań - Drukuj

Sukcesy sportowe gimnazjalistów!!!

III miejsce w półfinale wojewódzkim unihokeja chłopców


zdobyła drużyna w składzie: Jan Dolik, Wojciech Droś, Patryk Duda, Przemysław Furmański, Dawid Lewandowski, Krzysztof Meryk, Patryk Wierszak i Jan Włóka.II miejsce - powiat - halowa piłka nożna dziewcząt


Dodane przez rbelka
dnia listopad 19 2017 23:18:22
21 Czytań - Drukuj

III Powiatowy Konkurs Wiedzy o Rynku Pracy
SUKCES NASZYCH GIMNAZJALISTÓW!!!
I i III miejsce

Uczniowie PSP w Rudnikach wzięli udział w III Powiatowym Konkursie Wiedzy o Rynku Pracy. Składał się on z dwóch etapów.
W I z nich uczestniczyliśmy w konferencji „Zawody poszukiwane na oleskim rynku pracy” zorganizowanej przez Publiczną Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną oraz Urząd Pracy w Oleśnie , jak również obejrzeliśmy krótkie filmy o zawodach deficytowych w naszym powiecie, przygotowane przez gimnazjalistów. Nasz film o zawodzie „TAPICER” nie miał sobie równych, za jego przygotowanie zdobyliśmy I miejsce.
W II etapie, który odbył się 13 listopada 2017r. w Miejskim Domu Kultury w Oleśnie reprezentacja szkoły w składzie uczniów: Julja Koj, Adrianna Korpowska, Sergiusz Kubiak z klasy IIIc, zdobyła w quizie na temat wiedzyo krajowym rynku pracy III miejsce spośród 9 drużyn z całego powiatu oleskiego. Każda z drużyn musiała odpowiedzieć na wylosowane pytania, których ilość zależna była od obowiązujących reguł gry, bowiem grając uczniowie zdobywali kolejne punkty.
Wiedza, jaką posiedliśmy pozwoliła nam stanąć na podium, jako reprezentacja naszej szkoły oraz cieszyć się nagrodami indywidualnymi jak i dla szkoły.
Udział w przedsięwzięciu był dla nas dużym przeżyciem. Zdobyta wiedza i doświadczenie będzie przez nas wykorzystywane przy wyborze szkoły i w dalszym życiu.
Dziękujemy pani Anecie Jarząb, za przygotowanie nas do konkursu, to dzięki doradcy zawodowemu osiągnęliśmy sukces.
Zachęcamy młodszych kolegów i koleżanki do udziału konkursach, quizach czy projektach bowiem wzbogaca to naszą wiedzę, pozwala zdobyć nowe doświadczenia a przede wszystkim poszerza nasze spojrzenie na otaczający nasz świat.Link do filmu tutaj!


Dodane przez rbelka
dnia listopad 19 2017 22:54:07
22 Czytań - Drukuj

21. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie.
http://gimnazjumrudniki.pl/images/photoalbum/album_729/23659922_1097982040333213_1904505442_o_t2.jpgZa nami kolejna edycja święta literatury pod Wawelem. Wyjechaliśmy na targi w sobotę 28 października o godz. 6.30. Uczniowie chętni na tę wycieczkę zgłaszali się do biblioteki już w pierwszych dniach roku szkolnego. Do hali targowej dotarliśmy po godz. 10 i od razu część z nas utknęła w ogromnej kolejce do Erica-Emmanuela Schmitta, autora m.in. książki „Oskar i pani Róża”. Sławny autor wielu pięknych książek był najbardziej obleganym gościem tegorocznych targów. Naszej koleżance Karolinie Zrosce, dzięki olbrzymiemu samozaparciu, żeby stać w tej gigantycznej kolejce, udało się zdobyć autograf również dla szkolnej biblioteki (za co baaardzo dziękujemy!) w książce-lekturze „Oskar i pani Róża”. Na stoiskach mogliśmy w tym roku spotkać stałych gości targów, m.in. podróżników - Beatę Pawlikowską, Wojciecha Cejrowskiego, Marka Kamińskiego czy Martynę Wojciechowską. Obecni byli również współcześni krakowscy poeci – Adam Zagajewski, Józef Baran i Ewa Lipska, aktorki - Anna Dymna i Anna Polony, autorka książek dla młodzieży Małgorzata Gutowska-Adamczyk, autorzy świetnych książek dla dzieci - Agnieszka Frączek i Grzegorz Kasdepke, J.L. Wiśniewski, Remigiusz Mróz, o. Leon Knabit.
„Czytam i staję się wolny”- to słowa portugalskiego pisarza Fernando Pessoa, które stały się hasłem tegorocznych targów. Tłumy fanów literatury, przez które musimy się co roku przeciskać, zdają się zaprzeczać temu, że Polacy nie czytają książek. A my umówiliśmy się już na kolejne targi książek… w maju …do Warszawy.
Dodane przez rbelka
dnia listopad 19 2017 22:20:31
19 Czytań - Drukuj

ŚLUBOWANIE!!!

Uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów


28 października w naszej szkole miało miejsce bardzo ważne wydarzenie – ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW. Od tego momentu 21 pierwszaczków stało się pełnoprawnymi uczniami. Akt ślubowania to bardzo ważny moment w życiu każdego ucznia. Tego dnia pierwszoklasiści powtórzyli słowa przysięgi uczniowskiej i pan dyrektor dokonał ich pasowania ogromnym ołówkiem, wręczonym przez Króla Ołówkosa. Uczniowie klasy III zaprezentowali część artystyczną, w której Król Ołówkos i Królowa Ołówkowa zaprosili pierwszaczków do Radosnego Królestwa Szkołolandii. Bohaterowie tego dnia recytowali wiersze, śpiewali piosenki i pokonali wiele prób, które były przepustką do Królestwa Szkołolandii. Cieszymy się bardzo ,że powiększyła się nasza szkolna rodzina. Mamy nadzieję, że najmłodsi uczniowie z naszej szkoły zawsze z ogromną ochota i zapałem będą podejmować obowiązki szkolne. Życzymy Im sukcesów w nauce.
Uśmiechajcie się! W szkole jest radośnie!!!!Dodane przez rbelka
dnia listopad 13 2017 21:39:37
16 Czytań - Drukuj

WYWIADÓWKA!!!

Spotkanie z Rodzicamiuczniów klas III - VII Publicznej Szkoły Podstawowej im. Andrzeja Wajdy w Rudnikachoraz klas II i III gimnazjumodbędzie się 15 listopada 2017 r.Spotkanie rozpocznie się warsztatami:
"Cyberprzemoc czyli rzeczywiste zagrożenie wirtualnego świata"
w małej sali gimnastycznej o godz. 16.15.

Z uwagi na bardzo gorący temat, ważny dla bezpieczeństwa naszych uczniów, serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.


Dodane przez rbelka
dnia listopad 13 2017 21:30:06
20 Czytań - Drukuj

Samorząd Uczniowski

PLAN PRACY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
NA ROK SZKOLNY 2017/18W zakładce Samorząd Uczniowski


Dodane przez rbelka
dnia listopad 12 2017 22:41:22
20 Czytań - Drukuj

Strona 4 z 142 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Bezpieczne logowanie SSL

Licznik
Jeszcze

I WAKACJE :D

Użytkowników Online
Gości Online: 5
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 10
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: kwloka

Design by CeRNoBiL & Admin Powered by PHP-Fusion 10085251 Unikalnych wizyt