Strona Główna


Pobieralnia


Galeria


Rejestracja


Szukaj


Andrzej WajdaVademecum


Dyplomy


Lodowisko


Kontakt


Facebook

Nawigacja
Home
REKRUTACJA 2016/2017
Rudniki w liczbach
DLA RODZICÓW 2016/17
Kino za Rogiem
Stypendium Wójta
Sukcesy sportowe 2015/2016
e-szkoła
E-Dziennik
Uroczystość Nadania Imienia
Edukacyjna Wartość Dodana
Samorząd Uczniowski
WZOROWA KLASA
Erasmus+
Comenius
Poliglota Roku
Logiczne wędrówki
Rudnicka Filmówka na facebooku
Kontakt
Archiwum News'ów
Galeria
Download
Artykuły
BIP
Szukaj

Vademecum Ucznia!
Dyplomy
Andrzej Wajda
Dokumenty i regulaminy

Poliglota Roku!
Przedstawiamy wyniki I etapu Poligloty roku 2017/2018r. Szczegółowe wyniki konkursu można śledzić w zakładce POLIGLOTA ROKU na naszej stronie. W tym roku pojawiła się zakładka, w której będą znajdowały się dodatkowe materiały do wykorzystania przez ucznia w celu przygotowania do kolejnego etapu konkursu. Drugi etap konkursu Poligloty Roku, konkurs świąteczny, dotyczący najpopularniejszych świąt obchodzonych przez narody krajów niemieckojęzycznych i anglojęzycznych odbędzie się w pierwszym tygodniu po feriach. Życzymy miłej nauki.

Wyniki można śledzić w zakładce:

Poliglota Roku.


Dodane przez rbelka
dnia styczeń 06 2018 18:25:09
22 Czytań - Drukuj

Wizyta Aniołów w rudnickiej szkole
15 grudnia 2017r. o godz. 17.00 do Publicznej Szkoły Podstawowej im. Andrzeja Wajdy w Rudnikach przybyli liczni goście, by wziąć udział w wieczorze przedświątecznym. Placówkę m.in. zaszczycili swoją obecnością: starosta oleski pan Stanisław Belka, wicewójt Rudnik pani Iwona Napieraj, wizytator Kuratorium w Opolu pani Olimpia Matys, dyrektor BOOS-u pani Elżbieta Ciszkiewicz, przedstawiciele policji w Praszce, nadleśnictwa w Oleśnie, Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnie, Koła Łowieckiego „Bażant” Praszka. Byli też radni Gminy Rudniki, dyrektorzy powiatowych i gminnych szkół, sołtys Rudnik i rodzice uczniów. Wszyscy goście już od progu zostali obdarowani tradycyjnym pierniczkami oraz folderem z informacjami dotyczącymi bożonarodzeniowego przedstawienia. Mogli też na świątecznym kiermaszu, zorganizowanym przez Radę Rodziców, zakupić stroiki oraz ozdoby choinkowe. Wchodząc do sali przy akompaniamencie kolęd, goście zachwycali się niezwykłymi lampionami wykonanymi z brzozy. Ale na tym nie koniec ich wizualnych wrażeń. W sali, gdzie odbyła się impreza, oczom zaproszonych ukazały się przepięknie oświetlone choinki oraz zwisające z sufitu setki misternie wykonanych gwiazdek. Na początku spotkania głos zabrał dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Andrzeja Wajdy w Rudnikach, pan Andrzej Krzak. Złożył obecnym życzenia i zaprosił do obejrzenia sztuki „Wigilia z Aniołami” w wykonaniu Szkolnego Koła Teatralnego „Kurtyna”. Akcja przestawienia toczy się w wigilijne późne popołudnie. Grupka młodych ludzi (m.in. narkoman, uciekinierka z domu, żebraczka, złodziejka, diler) postanawia pójść do miasta i zrobić zakupy. Jednak uzmysłowiają sobie, że jest wigilia i za chwilę wszystkie sklepy będą pozamykane. Są wściekli. Zaczynają przypominać sobie minione święta Bożego Narodzenia. Iwo wspomina kolędy z babcią, Elka awantury ojca, Patrycja wigilie w domu dziecka. Ich rozważania są gorzkie i pełne smutku. Nagle słychać dzwonek do drzwi. W progu stoją trzy piękne dziewczyny. Bije od nich jasność, dobroć i pogoda ducha. Proszą o nocleg. Iwo- właściciel mieszkania- stanowczo odmawia. Mieszkająca z nim Kaśka prosi go jednak, by w ten wyjątkowy wigilijny wieczór pozwolił im przenocować. Po wielu naleganiach chłopiec się zgadza. Dziewczyny w sposób subtelny mówią domownikom o ludzkiej naturze, prawu do popełniania błędów i wielkiej miłości Boga do ludzi, który umiłował szczególnie tych nawróconych. Młodzi ludzie postanawiają zorganizować sobie wieczerzę. Nieudolnie, ale szczerze, modlą się. Przyrzekają też się zmienić. Całość przedstawienia wieńczy taniec Aniołów.
Drugą część wieczoru wigilijnego, wspólne kolędowanie, poprowadził ksiądz kanonik Krzysztof Błaszkiewicz. Każdą kolędę śpiewaną przez wszystkich uczestników świątecznego wieczoru poprzedzały rozważania proboszcza. Mówił m.in. o roli matek we współczesnym świecie, skłonności ludzi do grzechu, miłości, którą czerpiemy od Pana Jezusa.
Obie części – przedstawienie i kolędowanie- połączyła głęboka refleksja nad sensem istnienia oraz wiara w zmianę człowieka na lepsze.
Wieczór zakończyły przemówienia gości. Wszyscy podkreślali, że było to niezwykłe, pełen wrażeń spotkanie.

Dodane przez rbelka
dnia styczeń 01 2018 21:59:17
24 Czytań - Drukuj

ŻYCZENIA NOWOROCZNE!

SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU


ŻYCZY DYREKCJA SZKOŁY

Dodane przez rbelka
dnia grudzień 31 2017 16:59:30
21 Czytań - Drukuj

Szkolny Konkurs na Stroik Bożonarodzeniowy

13 grudnia 2017 roku nastąpiło rozstrzygnięcie szkolnego konkursu, którego celem było przygotowanie przez uczniów stroika, dekoracji lub ozdoby świątecznej. Wpłynęły 64 prace, które zostały ocenione przez jury w składzie: wicedyrektor Justyna Tokarska, Maria Bejm oraz Anna Adamczyk. Prace konkursowe oceniono w kilku kategoriach wiekowych:
I –III
I.miejsce – Olaf Paruch
II.miejsce – Kiara Szczęść
III.miejsce – Nina Staniszewska

IV – V
I.miejsce – Daria Kałwak
II.miejsce – Iga Staniszewska
III.miejsce – Sonia Stanek

VI - VII
I.miejsce – Zuzanna Sieja
II.miejsce – Anna Matuszczyk
III.miejsce – Oliwia Gorzelak

Klasy gimnazjalne
I.miejsce – Zuzanna Plewa
II.miejsce – Kamil Królikowski
III.miejsce – Zuzanna Dubas
Wyróżnienie – Kamil Gajda

Dyplomy oraz czekolady ufundowane przez Samorząd Uczniowski zwycięzcy otrzymali 22.12.2017 roku podczas Szkolnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek. Serdeczne gratulacje !!!

Dodane przez rbelka
dnia grudzień 29 2017 23:56:27
26 Czytań - Drukuj

GMINNY KONKURS NA KARTKĘ ŚWIATECZNĄ


Publiczna Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Jaworznie zorganizowała Gminny Konkurs na Kartkę Świąteczną. Konkurs był kierowany do najmłodszych uczniów (kl. I – III). Nasza szkołę reprezentowało kilkoro uczniów, z których nagrodzone zostały 4 uczennice:

I.miejsce – Kamila Gorąca
II.miejsce – Pola Kabata
III.miejsce – Martyna Kubaszewska
Wyróżnienie – Martyna Augustyniak


Wszystkim uczniom reprezentującym naszą szkołę serdecznie dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy. Samorząd Uczniowski

Dodane przez rbelka
dnia grudzień 29 2017 23:51:14
26 Czytań - Drukuj

"Opatrunek na ratunek"


Siódma edycja akcji "Opatrunek na ratunek" Fundacji Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio Polska dobiegła końca!
Nasza szkoła postanowiła pomóc i włączyć się po raz pierwszy w zbiórkę materiałów opatrunkowych organizowaną przez Fundację Pomocy Humanitarnej z Poznania. Do 22 grudnia 2017 roku trwała w szkole akcja „Opatrunek na ratunek” , dzięki której Samorząd Uczniowski zebrał i wysłał paczkę ze środkami opatrunkowymi (np. opaski podtrzymujące, opaski elastyczne uciskowe, zestawy plastrów opatrunkowych, gaza jałowa, strzykawki) .
Mamy nadzieję, że dzięki zebranym przez nas środkom poprawi się choć trochę jakość opieki lekarskiej świadczonej przez polskich misjonarzy.
Wszystkim, którzy wspomogli naszą akcję serdecznie dziękujemy.

Dodane przez rbelka
dnia grudzień 29 2017 23:46:01
28 Czytań - Drukuj

„BEZDOMNA KARTKA” – VI edycja


Na początku grudnia 2017 roku odpowiedzieliśmy na apel Gołdapskiego Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi, które zwróciło się z prośbą o przesłanie niepotrzebnych kartek świątecznych.
Zamierzeniem Gołdapskiego Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi oraz Środowiskowego Domu Samopomocy „Słoneczny Dom” w Gołdapi było podarować chwilę szczęścia i świątecznych wzruszeń mieszkańcom ośrodków dla bezdomnych, najuboższych oraz uzależnionych prowadzonych przez Stowarzyszenie Monar. Kartki miały być wysłane do tych, którzy na co dzień czują się zapomniani, do których od wielu lat nie dochodzą żadne świąteczne życzenia.
Miejmy nadzieję, że nasze „Bezdomne Kartki” znalazły swoich adresatów. Kto wie, może właśnie nasze kartki poruszyły, przywołały wspomnienia, a może nawet coś zmienią w życiu tych ludzi?

Dodane przez rbelka
dnia grudzień 29 2017 23:41:09
29 Czytań - Drukuj

Życznia świąteczne!

Niech ten szczególny czas
Świąt Bożego Narodzenia
będzie dla Was okazją
do spędzenia miłych chwil
w gronie najbliższych,
w atmosferze pełnej miłości
i wzajemnej życzliwości,
a Nowy Rok stanie się czasem
spełnionych marzeń i nadziei.ZDROWYCH I RADOSNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA
WSZYSTKIM UCZNIOM, RODZICOM I NAUCZYCIELOM


SKŁADA DYREKCJA SZKOŁYDodane przez rbelka
dnia grudzień 23 2017 16:25:39
23 Czytań - Drukuj

Świąteczna Paczka


Dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom zaangażowanym w zbiórkę darów w ramach akcji Świąteczna Paczka. Planowaliśmy obdarować jedną rodzinę, jednak dzięki Waszej hojności udało się zebrać tyle, że dwie rodziny będą się cieszyły świątecznymi prezentami. Paczki zostały przekazane rodzinom z terenu gminy Rudniki.


Dodane przez rbelka
dnia grudzień 23 2017 15:57:50
23 Czytań - Drukuj

Przegląd kolęd!

SZKOLNY PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK


- piątek 22.12.2017r. o godz. 11.00
Serdecznie wszystkich zapraszamy!


Dodane przez rbelka
dnia grudzień 20 2017 10:45:49
18 Czytań - Drukuj

Tenis stołowy

Mistrzostwa Gminy w Tenisie Stołowym - Indywidualnie
Dalachów 2017


Dodane przez rbelka
dnia grudzień 17 2017 21:41:15
20 Czytań - Drukuj

Strona 4 z 144 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Bezpieczne logowanie SSL

Licznik
Jeszcze

I WAKACJE :D

Użytkowników Online
Gości Online: 6
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 10
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: kwloka

Design by CeRNoBiL & Admin Powered by PHP-Fusion 10527983 Unikalnych wizyt