Strona Główna


Pobieralnia


Galeria


Rejestracja


Szukaj


Andrzej WajdaVademecum


Dyplomy


Lodowisko


Kontakt


Facebook

Nawigacja
Home
REKRUTACJA 2016/2017
Rudniki w liczbach
DLA RODZICÓW 2016/17
Kino za Rogiem
Stypendium Wójta
Sukcesy sportowe 2015/2016
e-szkoła
E-Dziennik
Uroczystość Nadania Imienia
Edukacyjna Wartość Dodana
Samorząd Uczniowski
WZOROWA KLASA
Erasmus+
Comenius
Poliglota Roku
Logiczne wędrówki
Rudnicka Filmówka na facebooku
Kontakt
Archiwum News'ów
Galeria
Download
Artykuły
BIP
Szukaj

Vademecum Ucznia!
Dyplomy
Andrzej Wajda
Dokumenty i regulaminy

Gratulacje od Marszałka!
Marszałek Województwa Opolskiego przekazał Dyrekcji Szkoły oraz Gronu Pedagogicznemu gratulacje z okazji przyznania naszym uczniom stypendiów w ramach programu "Wspieramy najlepszych".Dodane przez rbelka
dnia marzec 02 2017 22:42:50
37 Czytań - Drukuj

Gazetka luty 2017
Dodane przez rbelka
dnia luty 27 2017 23:00:37
31 Czytań - Drukuj

PLAN LEKCJI
PLAN LEKCJI

- obowiązujący od 27.02.2017 r. (poniedziałek)

Klasy I
Klasy II
Klasy III a,b
Klasa III c


Dodane przez rbelka
dnia luty 24 2017 19:18:11
33 Czytań - Drukuj

Wycieczka do Wrocławia
We wtorek, 7 lutego, uczniowie klasy 3b wraz z kolegami i koleżankami z klas 3a i 2c wybrali się na wycieczkę do Wrocławia. Opiekunami i organizatorami byli p. Jarosław Marchewka i p. Dariusz Niedrygoś. Wycieczka trwała cały dzień. Uczniowie wyruszyli o 7:00 rano, a wrócili o 21:00 wieczorem. W planie zwiedzania znalazły się miejsca takie jak Panorama Racławicka, Hydropolis, Muzeum Pana Tadeusza i Biblioteka Ossolineum. Mimo, że grafik był napięty i brakowało czasu nawet na krótkie postoje, uczniowie nie narzekali. Z ciekawością i zainteresowaniem słuchali przewodników i przyglądali się przedstawianym obiektom. Wycieczka zakończyła się na rynku Wrocławskim, gdzie uczestnicy mogli zjeść coś ciepłego i smacznego.
Mimo zmęczenia uczniowie wrócili do domu uśmiechnięci i zadowoleni ze spędzonego czasu.

Dodane przez rbelka
dnia luty 15 2017 20:11:28
31 Czytań - Drukuj

„Moja miejscowość literacko i w obiektywie”
Gimnazjaliści z Rudnik znów odkryli swoje talenty
W styczniu sześcioro naszych gimnazjalistów wzięło udział w międzyszkolnym konkursie zorganizowanym przez I LO w Praszce „Moja miejscowość literacko i w obiektywie”. 6 lutego uczniowie zaangażowani w ten projekt wraz ze swoim opiekunem panią Anną Kokot pojechali do zaprzyjaźnionej szkoły na rozstrzygnięcie konkursu, w którym udział wzięło 88 uczniów z 11 szkół. W kategorii zdjęcia nagrodę główną otrzymał Mateusz Morawiak za pracę „Zabytki Strojca”. Drugie miejsce zajęła Adrianna Korpowska za zdjęcia „Moja miejscowość jesienią i zimą”. Wyżej wymienieni uczniowie, którzy uczęszczają do klasy I c, wezmą udział w warsztatach fotograficznych prowadzonych przez naszego absolwenta Michała Włocha. Sukces odnieśliśmy również w kategorii literatura. Tu zwycięzcą został Kacper Kanicki, uczeń klasy Ia, który opisał nasze gimnazjum w pracy zatytułowanej „Miejsca, które warto pokazać”. Na wyróżnienie zasłużyła Izabela Sieradzka, opisując zajęcia codzienne mieszkańców gminy Rudniki.
Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.Dodane przez rbelka
dnia luty 15 2017 20:04:02
29 Czytań - Drukuj

XI Festiwal Piosenki Obcojęzycznej
2 lutego 2017 r. odbyła się XI edycja Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej w Opolu.
Głównymi celami było :
- Popularyzacja piosenki obcojęzycznej
- Rozbudzanie zainteresowań muzycznych wśród dzieci i młodzieży
- Prezentacja umiejętności wokalnych i instrumentalnych młodych wykonawców
- Wymiana doświadczeń między wykonawcami i nauczycielami
- Rozwijanie talentów estradowych
W konkursie brało udział około 60 uczestników w tym zespoły , chóry i soliści . Nasze gimnazjum również miało swojego przedstawiciela, była to uczennica klasy IIIa Katarzyna Wilk . Każdy wykonawca pokazał się z jak najlepszej strony . Usłyszeliśmy piosenki głównie w języku angielskim, lecz także pojawiły się wykony po niemiecku ,francusku czy nawet rosyjsku. Kasia zaśpiewała piosenkę zespołu ABBA ,, Thank you for the music" zdobywając 3 miejsce! Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i jak sami sądzimy przeżyli jedno z lepszych doświadczeń w swoim życiu. To wielki sukces naszej uczennicy, tym bardziej w mieście takim jak Opole – stolica Polskiej Piosenki.Dodane przez rbelka
dnia luty 15 2017 19:40:36
33 Czytań - Drukuj

Czytelnik Roku
W bieżącym roku w naszej szkole rozgrywany jest cykl konkursów mających na celu wyłonienie Czytelnika Roku. Ich organizatorem jest pani Anna Kokot. Do tej pory odbyły się dwa etapy: pierwszy z książki N.H. Kleinbauma „Stowarzyszenie Umarłych Poetów”, drugi z powieści J. D. Salingera „Buszujący w zbożu”. W rywalizacji bierze udział 38 moli książkowych Z każdego testu uczniowie mogą otrzymać 24 punkty. Po pierwszym konkursie na czołowych lokatach znaleźli się: Filip Napieraj- 22 pkt, Maria Sas, Julia Stasiak, Patrycja Werner- 21,5 pkt, Iga Wiercińska- 21 pkt. Najlepszą znajomością książki „Buszujący w zbożu” wykazali się: Julia Stasiak- 24 pkt, Maria Sas, Iga Wiercińska- 23 pkt oraz Filip Napieraj- 22 pkt. Uważnym czytelnikom serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za wszystkich „zjadaczy książek” w następnych konkursach. Już w lutym dowiedzą się, co znaczy zaklęcie „Wingardium Leviosa!” i dokąd jedzie się z peronu dziewięć i trzy czwarte.

Dodane przez rbelka
dnia luty 01 2017 13:28:41
34 Czytań - Drukuj

S@motni w tłumie
12 stycznia 2017 r. pod opieką pani Anny Kokot i pani Marii Bejm pojechaliśmy na przedstawienie do MDK do Praszki. Tym razem Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu zaprezentował nam sztukę pt. „S@motni w tłumie”. Jej mottem był cytat z M. Kundery: „Na samotność skazują człowieka nie wrogowie, lecz przyjaciele”. Spektakl poruszał ważne i aktualne problemy współczesności: mówił o pułapkach cywilizacji XXI wieku, konflikcie pokoleniowym, zjawisku eurosierot, problemie izolacji. Motywem przewodnim była jednak dotkliwie odczuwalna samotność, która choć hartuje i uczy, często okazuje się życiowym dramatem. Przedstawienie wyreżyserowane przez Marzenę Kucmer- Kołeńską i Martynę Woods bardzo nam się podobało. Aktorzy zagrali świetnie, muzyka znakomicie współgrała z akcją. Czas spędzony na tym przedstawieniu, nie był na pewno czasem straconym.

Dodane przez rbelka
dnia luty 01 2017 13:26:24
40 Czytań - Drukuj

Wigilijny wieczór z Oskarem i panią Różą
21 grudnia 2016 r. koło teatralne „Kurtyna” przygotowało po raz kolejny przedświąteczny wieczór. Po przywitaniu gości i złożeniu życzeń bożonarodzeniowych i noworocznych przez pana dyrektora Andrzeja Krzaka, uczniowie pod opieką pań Anny Kokot i Marii Bejm oraz pana Bogdana Szyszki wystawili sztukę „Oskar i pani Róża”. Opowiadała ona o chorym na białaczkę dziesięcioletnim chłopcu, który z pomocą wolontariuszki Róży zaprzyjaźnia się z Panem Bogiem i przeżywa w szpitalu ostatni w swoim życiu wieczór wigilijny. Bohater uświadamia nam, że zapominamy, iż życie jest kruche, delikatne, że nie trwa wiecznie i że zachowujemy się jakbyśmy byli nieśmiertelni. Pokazuje, co w życiu jest ważne, a co tak naprawdę nie ma żadnego znaczenia.
W rolę Oskara wcielił się znakomicie uczeń klasy II b Jakub Pałyga. Po przestawieniu mówił: „Przygotowania do tej imprezy były bardzo trudne i czasochłonne. Bywało, że próby trwały do późnych godzin wieczornych, że byliśmy bardzo zmęczeni. Dlatego niezmiernie cieszę się, że wszystko się udało, że sztuka spodobała się publiczności. Zauważyłem podczas przedstawienia w oczach niektórych osób łzy wzruszenia, to była najlepsza ocena naszej pracy”.
Tytułową panią Różę zagrała Izabela Sieradzka, uczennica klasy Ia. Tak zapamiętała swoją i kolegów pracę w kole teatralnym: „Na próbach panowała świetna atmosfera. Wszyscy ciężko pracowaliśmy, ale też świetnie się bawiliśmy. Bardzo lubimy z sobą przebywać, więc nie przeszkadza nam, że tych prób było naprawdę dużo. Przed premierą bardzo się stresowaliśmy i nerwowo powtarzaliśmy kwestie. Jednak po wyjściu na scenę, stres nas opuścił i z przyjemnością odgrywaliśmy nasze role przed wypełnioną po brzegi salą. A publiczność mieliśmy wyjątkową. Byli to nasi pedagodzy, rodzice, władze gminy, nauczyciele emeryci, pracownicy szkoły, przedstawiciele lokalnych instytucji i przyjaciele gimnazjum”.
Po przedstawieniu przyszła kolej na drugą część wieczoru. Ksiądz proboszcz Krzysztof Błaszkiewicz poprowadził wspólne kolędowanie. Przed każdym utworem opowiedział ciekawą anegdotę, pełną humoru, dotyczącą danej kolędy. W przepięknie udekorowanej sali, wśród zapachu choinek płynęły słowa znanych bożonarodzeniowych pieśni. To był wieczór pełen magii, który wprowadził zebranych w czas świąt Bożego Narodzenia.

Dodane przez rbelka
dnia luty 01 2017 13:22:07
31 Czytań - Drukuj

"GÓRA GROSZA"
„Ziarnko do ziarnka aż zbierze się miarka”

W dniach od 28 listopada do 9 grudnia 2016 roku w przedszkolach i szkołach w całej Polsce organizowana była akcja Góra Grosza. Celem akcji było zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. Dokładne informacje na temat akcji znajdują się na stronie www.towarzystwonaszdom.pl.

Uczniowie naszego gimnazjum także włączyli się w akcję zbierania 1-, 2- i 5- groszówek. Przypomnijmy, że podczas ubiegłorocznej zbiórki zebrano około 420 złotych.

Tegoroczny wynik to 894,46 zł.

Zbiórka w poszczególnych klasach:
1a – 142,47 zł
1b – 29,69 zł
1c – 77,27 zł
2a – 73,93 zł
2b – 25,81 zł
2c – 53,30 zł
3a- 65,62 zł
3b -148,35 zł
3c – 278,02 zł
Serdecznie dziękujemy przedstawicielom klas: 1a, 1c, 2b, 2c, 3a, którzy zaangażowali się podczas liczenia grosików.

Gratulujemy owocnej zbiórki!!!


Dodane przez rbelka
dnia styczeń 31 2017 22:46:06
23 Czytań - Drukuj

"Podziel się dobrem"
17 stycznia 2017 r. klasy drugie naszej szkoły uczestniczyły w spotkaniu profilaktycznym pt.”Podziel się dobrem”. Prowadzącym był Wiesław Błażkiewicz, człowiek, który jak sam mówi o sobie , dwa razy dzięki dobrym ludziom wyrwał się z rąk śmierci. Pierwszy raz z uzależnienia, drugi z choroby, którą był rak. Niezwykle ceni sobie kontakt z drugim człowiekiem, uświadomił nam , jak niewiele potrzeba, aby uszczęśliwić kogoś. Należy tylko dostrzec go, widzieć jego potrzeby, ofiarować mu odrobinę ludzkiej życzliwości. Może czasem wystarczy jedynie rozmowa, ciepłe słowo, miły gest, a wszystko stanie się proste i o wiele szczęśliwsze.
Niechaj słowa Adama Mickiewicza: „Miej serce i patrzaj w serce” będą myślą przewodnią działań naszej szkolnej społeczności.


Dodane przez rbelka
dnia styczeń 29 2017 22:19:48
22 Czytań - Drukuj

Strona 4 z 134 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Bezpieczne logowanie SSL

Licznik
Jeszcze

I WAKACJE :D

Użytkowników Online
Gości Online: 9
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 9
Najnowszy Użytkownik: rbelka

Design by CeRNoBiL & Admin Powered by PHP-Fusion 8398287 Unikalnych wizyt