Strona Główna


Pobieralnia


Galeria


Rejestracja


Szukaj


Andrzej WajdaVademecum


Dyplomy


Lodowisko


Kontakt


Facebook

Nawigacja
Home
REKRUTACJA 2016/2017
Rudniki w liczbach
DLA RODZICÓW 2016/17
Kino za Rogiem
Stypendium Wójta
Sukcesy sportowe 2015/2016
e-szkoła
E-Dziennik
Uroczystość Nadania Imienia
Edukacyjna Wartość Dodana
Samorząd Uczniowski
WZOROWA KLASA
Erasmus+
Comenius
Poliglota Roku
Logiczne wędrówki
Rudnicka Filmówka na facebooku
Kontakt
Archiwum News'ów
Galeria
Download
Artykuły
BIP
Szukaj

Vademecum Ucznia!
Dyplomy
Andrzej Wajda
Dokumenty i regulaminy

II Szkolny Przegląd Teatralny
22.05.2017r. w naszym gimnazjum odbył się II Szkolny Przegląd Teatralny, którego pomysłodawczynią jest pani Anna Kokot, opiekunka koła teatralnego. Uczniowie do konkursu pod okiem wychowawców przygotowywali się już od końca marca. Musieli znaleźć odpowiedni scenariusz, rozdzielić role, opanować je, wykonać kostiumy i dekorację, w końcu stworzyć plakat promujący swoje przedstawienie. Gdy nadszedł dzień przeglądu, młodzież otrzymała ulotkę informacyjną zawierającą m. in. repertuar, sławne cytaty o teatrze, słownik pojęć oraz przyśpiewkę, którą wspólnie wykonywali podczas antraktów. W jury oceniającym klasowe przedstawienia zasiadły panie: Alicja Księżarek- wicedyrektor gimnazjum, Iwona Meryk- przewodnicząca Rady Rodziców, Janina Pawlaczyk- dyrektor GOKSiR w Rudnikach oraz Jadwiga Głowacka- bibliotekarka.
Klasy zaprezentowały przedstawienia w następującej kolejności: II c- „Romea i Julię”, III b „Rzepkę”, I a bajkę „O królewnie czarodziejce”, I c „Małego Księcia”, II a „Królewnę Śnieżkę”, III a „Księżniczkę i ziarnko grochu”, III c „O Wojtku muzykancie, co odwiedził piekło” i II b „Samych swoich”. Bezapelacyjnie wygrała III c, która jest kuźnią talentów aktorskich i których sztuka rozbawiła publiczność do łez. II miejsce zajęła klasa II c, ukazując konflikt między rodziną Montekich i Capulettich we współczesności, a na trzecim miejscu uplasowała się III a.Najlepszą aktorką została Izabela Sieradzka z I a, wcielając się w humorzastą królewnę, najlepszym aktorem okrzyknięto zaś Jakuba Pałygę z klasy II b kłócącego i godzącego się wciąż ze swoim sąsiadem.
Najlepszy plakat do swojego przedstawienia wykonała II a, potem II c i II b.
Wszystkim klasom, które wzięły udział w przeglądzie serdecznie gratulujemy. Pokazały, że poprzez zabawę można się uczyć, odkrywać talenty i zawiązywać przyjaźnie. Dziękujemy też nauczycielom- wychowawcom oraz pani Annie Kokot, pani Marii Bejm i panu Bogdanowi Szyszce- koordynatorom projektu.
Dodane przez rbelka
dnia czerwiec 16 2017 20:32:22
27 Czytań - Drukuj

Najpopularniejsze imię w gimnazjum

Ludzie wybierając imiona dla swoich pociech, kierują się różnymi względami. Nadają imiona, które im się podobają lub które dla nich coś znaczą. Zdarza się również, że dzieci dostają imię po starszym członku rodziny. Są przypadki, gdy noworodek ma zapożyczone imię od postaci filmowej lub serialowej, która wyjątkowo podobała się jego rodzicom. Czasami rodzice nadają swoim dzieciom imiona po osobach, które zaimponowały im swoją postawą.
Tak jak panuje moda na ubrania, gatunek muzyki, fryzury, tak i panuje moda na rozmaite imiona. Postanowiłyśmy sprawdzić, jakie imię jest obecnie najpopularniejsze w naszym gimnazjum. Wśród dziewcząt, których w naszej szkole jest 117, największym powodzeniem cieszy się łacińskie imię Julia (10 osób)- żeński odpowiednik Juliusza i germańskie Kinga (10 osób), które oznacza „pochodząca z walecznego rodu”. Na drugim miejscu uplasowała się Natalia (8 osób)- żeńska forma imienia Natalis i Aleksandra (8 osób)-żeńska forma imienia Aleksander. Trzecie miejsce zajmuje imię Wiktoria (7 osób)- oznaczające zwycięzcę.
Wśród płci męskiej na 119 chłopców 15 nosi imię Jakub, które wywodzi się z języka hebrajskiego i oznacza „niech Bóg strzeże”. Na drugim miejscu znalazł się Patryk (9 osób) oznaczający „szlachetnie urodzony”, a na trzecim Kacper (8 osób) wywodzący się z języka perskiego i oznaczający „skarbnik królewski”.
Czasem rodzice, nadając imię swojemu dziecku, kierują się tym, by to imię było oryginalne i niepowtarzalne. W naszej szkole jest wielu uczniów, którzy jako jedyni w gimnazjum noszą swoje imię. I tak jest jedna: Martyna, Olga, Iga, Kaja, Adrianna, Kamila, Emilia, Alicja, Joanna, Sonia, Dominika, Roksana, Amelia, Agata, Bianka, Barbara, Daria. Wśród chłopców jest jeden: Adrian, Rafał, Marceli, Przemysław, Witold, Aleksander, Sergiusz, Artur, Igor, Hubert, Sebastian, Radosław, Błażej, Oskar, Norbert, Cyprian, Łukasz, Maurycy.
Po ustaleniu najpopularniejszych i najmniej popularnych obecnie imion w naszym gimnazjum, porównałyśmy swoje badania z badaniami przeprowadzonymi w roku 2001 również w naszej szkole. Wtedy najpopularniejszym imieniem żeńskim była Katarzyna, aż 17 dziewcząt na 133 nosiło to imię. Dziś Kasiek jest tylko 5. Drugimi, co do popularności imionami była Anna (10 osób) i Monika (10 osób), dzisiaj Anki w szkole są tylko dwie, a Monik jest trzy. Na trzecim miejscu wśród imion żeńskich plasowała się Marta (7 osób). Dziś Marty są dwie. Wśród chłopców w 2001 roku najczęściej spotykanymi imionami w naszej szkole były: Łukasz, Michał i Mateusz. Dziś Łukasz jest jeden, Michałów mamy czterech, ale Mateuszów jest sześciu. Stąd wniosek, że imię to pochodzące z języka hebrajskiego, oznaczające „danego przez Boga”, ciągle się podoba.
Na zakończenie chciałybyśmy posłużyć się słowami Henryka Łuszczyńskiego, który napisał: „Każde imię przedstawia sobą pewien zasób energii […], może oddziaływać na osobowość i w pewnej mierze los człowieka”. Zatem drogie koleżanki i drodzy koledzy! Zastanówcie się dobrze, zanim w przyszłości swojemu dziecku nadacie imię. Imię tak wiele znaczy…

Iza Sieradzka i Aleksandra Sobańtka pod kierunkiem pani Anny Kokot

Dodane przez rbelka
dnia czerwiec 16 2017 20:27:14
27 Czytań - Drukuj

Kulinarne wariacje gimnazjalistów w Rudnikach
Od marca do maja 2017 r. w naszej szkole realizowany był projekt edukacyjny „Kulinarne wariacje gimnazjalistów”.
W projekcie brały udział kilkuosobowe reprezentacje wszystkich klas. Zadaniem uczniów było przygotowanie dania do wcześniej wybranego przepisu oraz nagranie filmu instruktażowego. Przed przystąpieniem do realizacji projektu uczestnicy zostali szczegółowo zapoznani z regulaminem i kryteriami oceniania.
Podsumowanie projektu miało miejsce 30 maja 2017 roku. W tym dniu uczniowie pod kierunkiem nauczycieli: Justyny Tokarskiej i Agaty Nowak-Zawady zaprezentowali swoje dania, które zostały ocenione przez jury w składzie: Maria Komorowska, Małgorzata Rozik oraz Alicja Księżarek. Komisja brała pod uwagę nie tylko walory smakowe, ale też estetyczne. Jury doceniło ogrom włożonej pracy i zaangażowanie uczniów, dlatego postanowiło przyznać wszystkim klasom miejsca na podium. Najbardziej zachwyciły dania wykonane przez uczniów klasy Ic (chleb zbożowy i pasty), IIb (roladki szpinakowe) oraz IIIc (deser brownies). Drugie miejsce otrzymały klasy: Ia (sernik na zimno), IIc (tortilla) oraz IIIb (chłodnik z zielonych ogórków), natomiast trzecie miejsce przypadło klasom: Ib (ciasto), IIa (sushi) oraz IIIa (dietetyczne ciasteczka owsiane).
Filmy, które uczniowie nagrali podczas przygotowania potraw, są dostępne na stronie internetowej szkoły.
Dodane przez rbelka
dnia czerwiec 15 2017 10:22:35
26 Czytań - Drukuj

Podsumowanie roku szkolnego 2016/2017 w sporcie.

W roku szkolnym 2016/2017 nasze gimnazjum odniosło duże sukcesy sportowe, zarówno na szczeblu powiatu jak i województwa.Dodane przez rbelka
dnia czerwiec 15 2017 10:14:40
26 Czytań - Drukuj

Informacja!!!

16.06.2017r w godz. 13.00-14.00 można będzie otrzymać w gabinecie Pani wicedyrektor informację ustną o wynikach egzaminu gimnazjalnego.


W poniedziałek, tj. 19.06.2017 r. wszyscy uczniowie otrzymają wyniki egzaminu gimnazjalnego w wersji papierowej.


Dodane przez rbelka
dnia czerwiec 15 2017 10:01:23
26 Czytań - Drukuj

„GIMNAZJALIŚCI TAŃCZĄ NA PARKIECIE”
1 czerwca w naszej szkole w ramach obchodów Dnia Dziecka odbył się konkurs - „GIMNAZJALIŚCI TAŃCZĄ NA PARKIECIE” .
Konkurs odbywał się w murach rudnickiego gimnazjum już po raz jedenasty. Obok Dnia Sportu, jest on nieodłącznym elementem obchodów Dnia Dziecka.
Głównym celem tego konkursu jest przede wszystkim dobra zabawa, ale też rozpowszechnianie wśród uczniów ciekawej i bardzo przyjemnej formy aktywności ruchowej, jaką jest taniec. Przygotowania do konkursu wszystkie klasy rozpoczęły już w kwietniu i każdą stosowną, wolną chwilę przeznaczały na próby. Wszyscy bardzo starali się, aby wypaść jak najlepiej, ponieważ punkty uzyskane w tym konkursie były wliczane w ogólną punktację na Wzorową Klasę. Zadaniem każdej klasy było przygotowanie układu tanecznego do wybranej przez siebie piosenki lub składanki piosenek. Wszystkie zespoły przygotowały się znakomicie. Uczniowie zgromadzeni na auli oraz całe grono pedagogiczne gimnazjum uczestniczyli w podróży poprzez różne gatunki tańca. Widzowie mieli okazję zobaczyć swoje koleżanki i kolegów w zupełnie innych rolach. Na szczególną uwagę zasługują występy klas: IIIa, IIa i Ic które znalazły się na podium. Klasa III a wytańczyła nagrodę główną – Puchar Dyrektora Szkoły.
Zanim uczniowie pojawili się na parkiecie i rozpoczęli swoje taneczne zmagania, to zagrzała ich do boju Kasia Wilk rytmiczną piosenką Golec Orkiestry i słowami „ Tańcz ,nie żałuj podłogi… Tańcz, niech niosą Cię nogi…’. Grupy taneczne reprezentujące wszystkie klasy były oceniane przez jury, które nie miało łatwego zadania, bowiem poziom konkursu był naprawdę wysoki. Tancerze walczyli o zwycięstwo i główna nagrodę, ale przede wszystkim doskonale się bawili. Przyjemnie było wszystkim widzom podziwiać to taneczne show. Należy podkreślić, że nie tylko taneczne formacje pojawiły się na parkiecie, ale znalazło się tam też miejsce dla całej publiczności, bowiem w czasie, gdy jury obradowało, to wszyscy uczniowie tłumnie i z radością zatańczyli belgijkę.

Dodane przez rbelka
dnia czerwiec 11 2017 22:08:02
23 Czytań - Drukuj

Erasmus+

Film podsumowujący Projekt Erasmus+Dodane przez rbelka
dnia czerwiec 08 2017 21:59:50
18 Czytań - Drukuj

Święto Edukacji Regionalnej
7 czerwca uczniowie klas drugich naszego gimnazjum uczestniczyli w dniu otwartym w Zespole "Śląsk" w Koszęcinie.

Wydarzenie w ramach, którego na dzieci i młodzież czekało wiele atrakcji: warsztaty taneczne i wokalne, zwiedzanie Izby Pamięci, ciekawe opowieści o historii "Śląska", wzbogacone projekcją archiwalnych filmów. Uczestnicy mogli zwiedzać kostiumernię i przymierzać stroje sceniczne.Niewątpliwie największą atrakcją był koncert edukacyjny "A to Polska właśnie" w wykonaniu artystów chóru, baletu i orkiestry Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk".

Wyjazd odbył się dzięki staraniom Dyrekcji Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Rudnikach i sfinansowaniu kosztów przejazdu przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rudnikach .Dodane przez rbelka
dnia czerwiec 08 2017 21:54:37
18 Czytań - Drukuj

Konkurs "Nasza Gmina Rudniki"
7 czerwca 2017 r odbyła się kolejna edycja konkursu " Nasza Gmina Rudniki"
Wyniki:
I miejsce - Jakub Zając - kl.III b
II miejsce - Julia Stasiak - kl.III b
III miejsce Magdalena Wcisło - kl. III a
Gratulujemy!

Dodane przez rbelka
dnia czerwiec 08 2017 21:42:35
24 Czytań - Drukuj

Bio-chem do dzieła!!!
22 maja 2017 w LO im. Lotników Polskich w Oleśnie odbył się I Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy z cyklu „Spotkania z biologią i chemią dla gimnazjalistów” . Naszą szkołę reprezentowali Iga Wiercińska, Filip Napieraj, Magda Wcisło i Sandra Kobiela z III a oraz Julia Stasiak i Jakub Zając z III b (opiekun pani S. Zaręba). Nasi uczniowie po krótkim wykładzie o solach w życiu codziennym przygotowanym przez licealistów musieli napisać test na bazie wiedzy gimnazjalnej i treści zawartych w wysłuchanym wykładzie. Po rozwiązaniu dość trudnych zadań na wszystkich czekał poczęstunek oraz rozdanie dyplomów za uczestnictwo wraz z małymi prezentami. Na właściwe wyniki wszyscy uczestnicy czekają z niecierpliwością. Na pewno ten konkurs był przygotowaniem do podjęcia nauki w szkole średniej.
Dodane przez rbelka
dnia czerwiec 01 2017 12:18:37
28 Czytań - Drukuj

XII Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Zaczarowany Ogród”
19 maja 2017 r. w Gminnym Ośrodku Kultury we Wręczycy Wielkiej odbyło się uroczyste podsumowanie XII Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Zaczarowany Ogród”.
Komisja konkursowa po obejrzeniu 679 prac zgłoszonych do konkursu przyznała nagrody i wyróżnienia w poszczególnych kategoriach wiekowych. Wśród nagrodzonych znalazła się Karolina Kaczmarek, uczennica klasy II b Gimnazjum Publicznego im. Andrzeja Wajdy w Rudnikach, która zajęła III miejsce.
Gratulujemy!


Dodane przez rbelka
dnia maj 30 2017 19:40:15
31 Czytań - Drukuj

Strona 4 z 138 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Bezpieczne logowanie SSL

Licznik
Jeszcze

I WAKACJE :D

Użytkowników Online
Gości Online: 6
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 10
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: kwloka

Design by CeRNoBiL & Admin Powered by PHP-Fusion 9628673 Unikalnych wizyt