DLA RODZICÓW 2016/17

"Podziel się dobrem"
17 stycznia 2017 r. klasy drugie naszej szkoły uczestniczyły w spotkaniu profilaktycznym pt.”Podziel się dobrem”. Prowadzącym był Wiesław Błażkiewicz, człowiek, który jak sam mówi o sobie , dwa razy dzięki dobrym ludziom wyrwał się z rąk śmierci. Pierwszy raz z uzależnienia, drugi z choroby, którą był rak. Niezwykle ceni sobie kontakt z drugim człowiekiem, uświadomił nam , jak niewiele potrzeba, aby uszczęśliwić kogoś. Należy tylko dostrzec go, widzieć jego potrzeby, ofiarować mu odrobinę ludzkiej życzliwości. Może czasem wystarczy jedynie rozmowa, ciepłe słowo, miły gest, a wszystko stanie się proste i o wiele szczęśliwsze.
Niechaj słowa Adama Mickiewicza: „Miej serce i patrzaj w serce” będą myślą przewodnią działań naszej szkolnej społeczności.

dnia styczeń 29 2017 22:19:48

Gazetka grudzień - styczeń 2017
dnia styczeń 29 2017 22:14:52

25. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
15 stycznia 2017 roku - 25. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Od wielu lat uczniowie naszej szkoły angażują się w akcję Jurka Owsiaka pod hasłem Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku było podobnie. 13 wolontariuszy z naszego gimnazjum zbierało pieniądze do specjalnych puszek. W piątek (13 stycznia) odbyła się licytacja, z której cały dochód (ok. 1800 zł) został przeznaczony na WOŚP. Dwuosobowe delegacje z poszczególnych klas gimnazjalnych pod opieką p. Piotra Rasztara i p. Agaty Nowak – Zawady oraz uczniowie filii Dalachów wraz z wychowawczyniami licytowali różne rzeczy. Było kilka dużych i małych plakatów WOŚP, kalendarze, kubki, koszulki, torby, maskotka, zestaw łazienkowy itd. Można było wylicytować dzień w szkole bez pracy domowej oraz dzień bez pytania. Największym powodzeniem jednak cieszył się tort ufundowany przez cukiernię „Gagatek”.Tort został zlicytowany za 220 zł (klasa IIc). Uczniowie walczyli zaciekle też o seanse filmowe w Kinie za Rogiem. „Najdroższy” seans wylicytowała klasa Ic – 105 złotych.
15 stycznia nasi wolontariusze oddali puszki do GOKSiR w Rudnikach, gdzie liczono zebrane pieniądze.
Najwięcej pieniędzy zebrał Patryk Ignasiak z klasy IIIb - 739,79 zł.
Wolontariusze z gimnazjum w Rudnikach zebrali łącznie prawie 5.100,00 zł.
Dziękujemy i gratulujemy owocnej zbiórki.

dnia styczeń 22 2017 18:55:31

Wkrótce kolejne spotkanie projektowe. Już 29 stycznia jedziemy do partnerskiej Istituto Tecnico Industriale Statale Galileo Galilei w Rzymie. W spotkaniu wezmą udział uczniowie, którzy przygotowali najlepsze prezentacje nt. Eco-friendly architecture. Konkurs odbył się w grudniu, wzięło w nim udział 27 uczniów naszej szkoły. Ada Korpowska, Marta Zaręba, Oliwia Zaremba i Kinga Bernaś wywiązały się z tego zadania najlepiej i będą reprezentowały nasze gimnazjum podczas spotkania w Rzymie. Uczennice pojadą pod opieką koordynator projektu Małgorzaty Rzepki oraz pana Jarosława Marchewki.

dnia styczeń 18 2017 21:51:40

Dzień Dresa
9 stycznia 2017r. w naszej szkole miał miejsce Dzień Dresa, który przebiegał pod hasłem: „kto jest dzisiaj w DRES ubrany, ten z pytania jest zwalniany!”. Uczniowie mieli też możliwość zaśpiewać podczas przerwy śniadaniowej piosenkę „Dres” zespołu Big Cyc. Organizatorem Dnia Dresa był Samorząd Uczniowski.

dnia styczeń 15 2017 22:36:09

XVI Przegląd Kolęd „Kolędy łączą pokolenia”
6 stycznia 2017 roku o godz. 15.00 w GOKSiR w Rudnikach odbył się XVI Przegląd Kolęd „Kolędy łączą pokolenia”. W przeglądzie wzięło udział 18 wykonawców, w tym zespoły muzyczne. Nasze gimnazjum reprezentowały trzy uczennice: Katarzyna Wilk (IIIa), Monika Błach (IIIa) oraz Aleksandra Materak (Ic). Kasia zaśpiewała dwie piosenki świąteczne: „Kolęda Maryi” i „Idzie kolęda”, Monika zaprezentowała się w pastorałkach: „Święta w nas” oraz „Biała pastorałka”. Natomiast Ola Materak wystąpiła z niemiecką kolędą „Maria durch den Dornwald ging”.
Wszyscy uczestnicy przeglądu otrzymali dyplomy oraz pamiątkowe statuetki.

dnia styczeń 15 2017 22:33:36

Lodowisko!!!
Już niebawem wznawia działalność lodowisko "Biały Orlik"
przy Gimnazjum Publicznym im. Andrzeja Wajdy w Rudnikach.

Podgląd na lodowisko przez kamerę już czynny!!!

Kamera

dnia styczeń 06 2017 09:44:57

„SZLACHETNA PACZKA”
Akcja charytatywna „SZLACHETNA PACZKA”
W dniach 07 – 19 grudnia 2016 roku Samorząd Uczniowski prowadził przedświąteczną akcję charytatywną „Szlachetna paczka”. Dzięki hojności przede wszystkim uczniów naszej szkoły udało się zebrać 4 kartony różnych produktów spożywczych, chemicznych i artykułów szkolnych.
22 grudnia delegacja ze szkoły przekazała wszystkie zebrane produkty rodzinie, która znajduje się w trudnej sytuacji materialnej i potrzebowała wsparcia.
Wszystkim, którzy przyczynili się do zbiórki dziękujemy za okazaną pomoc!!!

dnia styczeń 04 2017 23:30:44

POLIGLOTA ROKU
Poliglota Roku 2016/17

Przedstawiamy wyniki drugiego etapu konkursu,