Strona Główna


Pobieralnia


Galeria


Rejestracja


Szukaj


Andrzej WajdaVademecum


Dyplomy


Lodowisko


RODO


Kontakt


Facebook

Nawigacja
Home
JUBILEUSZ 60-LECIA
REKRUTACJA
DLA RODZICÓW 2018/2019
Kino za Rogiem
Stypendium Wójta
Sukcesy sportowe
e-szkoła
E-Dziennik
Uroczystość Nadania Imienia
Samorząd Uczniowski
Rudniki w liczbach
Edukacyjna Wartość Dodana
WZOROWA KLASA
Erasmus+
Comenius
Poliglota Roku
Logiczne wędrówki
Rudnicka Filmówka na facebooku
Kontakt
Archiwum News'ów
Galeria
Download
Artykuły
BIP
Szukaj

Vademecum Ucznia!
Dyplomy
Andrzej Wajda
Dokumenty i regulaminy

Nowa gazetka - wydanie maj-czerwiec
Dodane przez rbelka
dnia czerwiec 19 2018 22:48:32
0 Komentarzy
212 Czytań - Drukuj

Wycieczka do Oświęcimia
19 maja kolejny już raz klasy trzecie naszego gimnazjum pod opieką nauczycieli historii p.Z.Jarząbek i p.J.Marchewki uczestniczyły w wycieczce edukacyjnej do Państwowego Muzeum w Oświęcimiu. Kolejny raz w nastroju smutku i powagi zatrzymaliśmy się pod Ścianą Straceń.
Miejsce to określa się jako „największy cmentarz świata.” W obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau Niemcy wyniszczyli 1,1 mln ludzi różnych narodowości: Żydów, Polaków, Romów, jeńców radzieckich, a także więźniów innych narodowości – mężczyzn, kobiety i dzieci.
Druty kolczaste przypominają jak okrutny może być człowiek - bo to „człowiek człowiekowi zgotował ten los”.
W tej chwili jest to najbardziej odwiedzany, były niemiecki, nazistowski obóz w całej Europie. Wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Oświęcim to miejsce, w którym przekazywana jest pamięć młodym pokoleniom. Pamięć stanowiąca znak ostrzegawczy przed wieloma zagrożeniami wynikającymi z radykalnych ideologii, z odmowy prawa do godności ludzkiej. Wyjazd do Muzeum w Oświęcimiu na długo pozostanie w naszej pamięci.
Jeździmy tam, aby pamiętać… „ Kto nie pamięta historii skazany jest na jej ponowne przeżycie.”

Dodane przez rbelka
dnia czerwiec 17 2018 23:35:23
0 Komentarzy
213 Czytań - Drukuj

Wycieczka klasy IIIb do Parku Trampolin
W piątek 8 czerwca 2018r. klasa IIIb wraz z opiekunami – p. Zofią Jarząbek i p. Jarosławem Marchewką wybrała się na wycieczkę do Parku Trampolin, która zorganizowana była za pieniądze z Rady Rodziców za II miejsce w konkursie „Wzorowa klasa”.
Spod szkoły wyruszyliśmy o 6:00. Każdy z nas był bardzo podekscytowany i nie było mowy o żadnej drzemce. Około 9:30 dotarliśmy do Krakowa i rozpoczęliśmy naszą przygodę z trampolinami. Po krótkiej rozgrzewce i wysłuchaniu kilku rad trenera, kompleks sportowy był do naszej dyspozycji. Przez 2 godziny szaleliśmy , korzystając z każdej atrakcji. Wielką niespodzianką było spotkanie aktora – p. Mateusza Janickiego, który bawił się razem z nami. Zrobiliśmy sobie z nim kilka pamiątkowych zdjęć i poprosiliśmy o autograf. Około 13 wyruszyliśmy zwiedzać Kraków. Zaczęliśmy od Wawelu, a następnie poszliśmy na Rynek. Obejrzeliśmy Sukiennice, Kościół Mariacki i kilka innych kościołów. W jednym z nich mieliśmy okazję usłyszeć na żywo występ chóru. O 17 przyszedł czas na powrót. W autobusie nie zabrakło piosenek, śpiewu i żartów. Wycieczka bardzo nam się podobała. Była to wspaniała przygoda, którą z pewnością przeżylibyśmy jeszcze raz. Szkoda tylko, że to nasza ostatnia klasowa wycieczka…(Zdjęcia w galerii).


Dodane przez rbelka
dnia czerwiec 17 2018 23:30:28
0 Komentarzy
191 Czytań - Drukuj

Wycieczka Trójmiasto!
W dniach 21-23 maja klasy trzecie gimnazjalne wraz z wychowawcami: p.Sabiną Zarębą, p.Zofią Jarząbek i p.Ryszardem Belką brały udział w wycieczce do Trójmiasta. Naszą niezapomnianą podróż rozpoczęliśmy już w poniedziałkowy ranek , kiedy wszyscy zebraliśmy się o 6:00 przed szkołą , uśmiechnięci i gotowi do drogi. Po kliku godzinach dotarliśmy do Gdańska , gdzie spotkaliśmy się z panią przewodnik. Zwiedzanie Gdańska zaczęliśmy od Zielonej Bramy , gdzie mieliśmy widok na dobrze znany Żuraw, obok którego później mieliśmy także okazję spacerować. Następnie poszliśmy pod Dwór Artusa , Ratusz ,a także weszliśmy do Bazyliki Mariackiej. Płynęliśmy również statkiem na Westerplatte , gdzie podziwialiśmy Pomnik Obrońców Wybrzeża. Wieczorem wróciliśmy bardzo zmęczeni jednak udało nam się pójść na spacer po plaży i obejrzeć malowniczy zachód słońca. Kolejnego dnia udaliśmy się do Oliwy gdzie w katedrze słuchaliśmy koncertu znanych na całym świecie organów. Następnie pojechaliśmy do Sopotu na spacer po molo- charakterystycznym obiekcie tego miasta. Na końcu zwiedzaliśmy Gdynię m.in. Skwer Kościuszki , Okręt Dar Pomorza , a także Muzeum Oceanograficzne w którym zachwycaliśmy się okazami wielu nieznanych nam dotąd zwierząt i roślin morskich. Tego dnia po powrocie również udaliśmy się na dłuższy tym razem spacer po Cyplu Rewskim. Ostatniego dnia zwiedzaliśmy Zamek w Malborku. Był to jeden z ciekawszych punktów naszej wycieczki , gdyż wszyscy słuchali uważnie opowieści przewodnika ciekawi historii tej potężnej twierdzy. Przyszedł czas na powrót do domu. Jednak w drodze powrotnej nie mogliśmy narzekać na nudę – nie obyło się bez śpiewania znanych wszystkim hitów, a ulubionym utworem okazał się „Miłość w Zakopanem ”. Była to wycieczka pełna niezapomnianych wrażeń, niestety ostatni raz w tym składzie. (Zdjęcia w galerii ).

Dodane przez rbelka
dnia czerwiec 17 2018 23:15:18
0 Komentarzy
200 Czytań - Drukuj

Czytelnik Roku 2017/2018
W roku szkolnym 2017/2018 w naszej szkole realizowany był projekt „Czytelnik Roku 2017/2018”.
Jego celem było:
1. Popularyzacja wartościowej lektury.
2. Mobilizowanie uczniów do czytania i zdobywania wiedzy.
3. Rozbudzanie pasji czytelniczych.
4. Kształtowanie gustów czytelniczych.
Czternaścioro uczniów klas gimnazjalnych wzięło udział w ośmiu etapach konkursu. Gimnazjaliści mieli za zadanie przeczytanie następujących pozycji: „Telemach w dżinsach” Adama Bahdaja, „Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza, „Gwiazd naszych wina” Johna Greena, „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi” Rafała Kosika, „Harry Potter oraz Czara Ognia” Joanne Kathleen Rowling, „Pamiętnik narkomanki” Barbary Rosiek, „Rok 1984” Georgea Orwella oraz „Bez mojej zgody” Jodi Picoult. Po przeczytaniu każdej z książek mole książkowe:-) pod czujnym okiem pani Kokot i pani Pietrzak pisały test ze znajomości dzieła. Najwnikliwiej książki czytali: Kinga Kuder z klasy II c- I miejsce, Kamila Klimek z klasy III b- II miejsce oraz Kacper Kanicki z klasy II a- III miejsce. Myślimy, że czas poświęcony na lekturę, nie był czasem straconym, bowiem jak wszystkim wiadomo, kto czyta książki nie żyje raz, ale wiele razy.
Dodane przez rbelka
dnia czerwiec 17 2018 23:11:44
51 Czytań - Drukuj

III Szkolny Przegląd Teatralny
25.05.2018r. w naszej szkole odbył się III Szkolny Przegląd Teatralny, w którym udział wzięły wszystkie klasy od IV do III gimnazjalnej. W jury konkursu zasiadły: pani Elżbieta Ciszkiewicz- dyrektor Biura Obsługi Samorządowej, pani Janina Pawlaczyk- dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji, pani Urszula Kałwak- przewodnicząca Rady Rodziców, pani Iwona Meryk- zastępca przewodniczącej Rady Rodziców oraz pani Justyna Tokarska- wicedyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Andrzeja Wajdy w Rudnikach. Imprezę kulturalną rozpoczęła Oliwia Zaremba piosenką „To teatr” . Następnie Weronika Pawelec zadeklamowała wiersz Joanny Kulmowej „Po co jest teatr”. Po tych występach przyszedł czas na prezentację przedstawień przygotowanych przez poszczególne klasy. I tak klasa IV wystawiła nowoczesną wersję „Kopciuszka”, V „Szkołę na wesoło”, Vi „Bajeczki wesołej babeczki”, VII „O nieszczęśliwej księżniczce Marzence”, II a „Biuro matrymonialne”, II b „Czerwonego Kapturka”, II c „Zielonego Kapturka”, III a „Wehikuł czasu”, III b „Szarlotkę z herbatką”, III c „Na jagody”. Wszystkie sztuki były bardzo starannie przygotowane, uczniowie zadbali o elementy muzyczne, odpowiednie kostiumy, ciekawą choreografię oraz wykonali plakaty promujące inscenizację. Jury miało naprawdę twardy orzech do zgryzienia, by wybrać tych najlepszych. Po długich i burzliwych obradach zadecydowało, że w I kategorii wiekowej (uczniowie klas IV- VI) pierwsze miejsce zajęła klasa IV, drugie VI, a trzecie V. W kategorii wiekowej klasa VII i klasy gimnazjalne I miejsce zajęła klasa II c, drugie VII, trzecie III c. Komisja przyznała nagrody także w każdej kategorii wiekowej dla najlepszej aktorki i najlepszego aktora. Najlepszymi aktorkami przeglądu zostały: Aleksandra Kryściak kl. Vi i Paulina Gędek kl. II c. Obie dziewczyny wcieliły się w rolę babci opowiadającej bajkę.Najlepszymi aktorami okrzyknięto Witolda Ptasińskiego z klasy V i Kacpra Boreckiego z klasy VII.
III Szkolny Przegląd Teatralny udowodnił, że nasi uczniowie są znakomitymi aktorami, że posiadają rozmaite pasje i talenty, że potrafią łączyć przyjemne z pożytecznym. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku także będziemy się znakomicie bawić podczas święta teatru.
Dodane przez rbelka
dnia czerwiec 17 2018 23:09:10
0 Komentarzy
152 Czytań - Drukuj

Międzyszkolny Pokaz Doświadczeń z Fizyki "Freestyle"
8 czerwca w hali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej w Rudnikach odbył się wieczór eksperymentów pod nazwą Międzyszkolny Pokaz Doświadczeń z Fizyki "Freestyle", w którym uczestniczyły pięcioosobowe reprezentacje uczniów klas siódmych wszystkich szkół podstawowych naszej gminy. Organizatorzy przedsięwzięcia, nauczyciele fizyki - Alicja Księżarek i Ryszard Belka, we współpracy z nauczycielami: Dorotą Domańską, Justyną Tokarską i Robertem Księżarkiem, znaleźli sposób, by pokazać uczniom, że wiedzę z trudnego przedmiotu, jakim jest fizyka, można przyswoić za pomocą eksperymentowania. Przedmioty ścisłe stają się łatwiejsze w odbiorze , gdy będziemy namacalnie, empirycznie poznawać ich tajniki. Dlatego, myślą przewodnią pokazu stały się słowa mistrza Konfucjusza: „Słyszałem i zapomniałem, widziałem i zapamiętałem, zrobiłem i zrozumiałem”.
Uczniowie prezentowali doświadczenia poznane na zajęciach lub wyszukane w Internecie. Można było zobaczyć jak działają siły w przyrodzie , ruch cieczy, zjawiska cieplne, magnetyczne, zasady dynamiki i wiele innych. Tytuły doświadczeń: poduszkowiec z balonika, elektrostatyczny snopek i kopciuszek, balon dźwigający szklanki, co wpycha jajko do butelki, tornado w butelce, świecące cytryny, nurkujące wykałaczki, szaszłyk z balonika, domowy wulkan i wiele innych, zachęcały do obejrzenia i zapoznania się z wnioskami. Było poważnie, naukowo, ale i zabawnie, z przymrużeniem oka.
Ważnym punktem w programie było rysowanie światłem w sali projekcyjnej Kina za Rogiem, które przygotował i poprowadził absolwent rudnickiej szkoły, pasjonat i twórca kreatywnej fotografii - Michał Włoch.
Nie zabrakło też quizów i sportowej formy integracji młodzieży, jaką jest mecz.
Organizatorom udało się, powtarzając za Leonardo da Vinci, "Po pierwsze: zaciekawić!"

Zdjęcia w galerii.

Dodane przez rbelka
dnia czerwiec 14 2018 22:28:46
66 Czytań - Drukuj

Sukces literacki Kacpra
Kacper Kanicki z kl. II a w kwietniu br. wziął udział w XXVIII Konkursie im. Jana Parandowskiego na opowiadanie olimpijskie. Organizatorem przedsięwzięcia był Polski Komitet Olimpijski, a honorowym patronatem objął ww. konkurs Minister Edukacji Narodowej. Do Warszawy nadesłano 222 opowiadania od uczniów z terenu całej Polski. Kacper w swojej pracy opisał pierwsze wrażenia, po tym, jak zaczął trenować karate. Widocznie opowiadanie bardzo się spodobało, gdyż Kacper znalazł się w gronie finalistów. Bardzo mu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych oraz literackich.
Dodane przez rbelka
dnia czerwiec 14 2018 22:24:55
0 Komentarzy
134 Czytań - Drukuj

WAŻNE!!!

Drodzy uczniowie Gimnazjum i Szkoły Podstawowej
w Rudnikach!


Zbliża się koniec roku szkolnego i proszę o zwrot w tym tygodniu (11-15 czerwca) do szkolnej biblioteki wszystkich książek wypożyczonych w ciągu roku szkolnego (oprócz omawianych aktualnie lektur), zwłaszcza książek zaległych, wypożyczonych kilka miesięcy temu.
Jednocześnie przypominam, że, zgodnie z Regulaminem biblioteki szkolnej, po zwrocie książek wypożyczonych w ciągu roku szkolnego, można wypożyczać kolejne książki na okres wakacji (zwracamy je do biblioteki we wrześniu, na początku przyszłego roku szkolnego).


Bibliotekarz
Jadwiga Głowacka


Dodane przez rbelka
dnia czerwiec 14 2018 22:14:59
0 Komentarzy
153 Czytań - Drukuj

DZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA
Szkolny Dzień Bezpieczeństwa
w Publicznej Szkole Podstawowej im. Andrzeja Wajdy w Rudnikach


Niech żyją wakacje,
niech żyje pole i las,
i niebo, i słońce,
wolny, swobodny czas….

Rozpoczął się ostatni miesiąc nauki, coraz częściej wybiegamy myślami do radosnego czasu wakacji. Wówczas będzie jak w piosence: las, słońce woda i mnóstwo zabawy. Każdy z nas chce we wrześniu miło wspominać ten czas. By to osiągnąć, musimy zadbać o nasze bezpieczeństwo. Dlatego w poniedziałek 4 czerwca odbył się w naszej szkole, zorganizowany przez uczniów klas trzecich gimnazjum, Szkolny Dzień Bezpieczeństwa.
Dla swych najmłodszych koleżanek i kolegów z klas I i III Szkoły Podstawowej zorganizowali Quiz na temat bezpieczeństwa, a także spotkania z panem Policjantem oraz druhami z OSP w Rudnikach. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły podczas zabawy przypominali sobie, jak być bezpiecznym. Na dowód uczestnictwa w zajęciach otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Gdy najmłodsi wrócili do swoich klas, sami gimnazjaliści udali się na spotkanie z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Oleśnie oraz Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Oleśnie.
Bezpieczeństwo jest podstawowym warunkiem wspaniałej zabawy, zatem…
BAWMY SIĘ WYŚMIENICIE!


Dodane przez rbelka
dnia czerwiec 14 2018 22:10:20
0 Komentarzy
150 Czytań - Drukuj

WZOROWA KLASA

Na stronie naszego gimnazjum w zakładce ‘Wzorowa Klasa’ jest dostępne podsumowanie wyników konkursu Wzorowa Klasa.

Dodane przez rbelka
dnia czerwiec 12 2018 09:52:04
0 Komentarzy
158 Czytań - Drukuj

Strona 4 z 151 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Bezpieczne logowanie SSL

Licznik
Jeszcze

I WAKACJE :D

Użytkowników Online
Gości Online: 4
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 10
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: kwloka

Design by CeRNoBiL & Admin Powered by PHP-Fusion 12838954 Unikalnych wizyt