Strona Główna


Pobieralnia


Galeria


Rejestracja


Szukaj


Andrzej WajdaVademecum


Dyplomy


Lodowisko


RODO


Kontakt


Facebook

Nawigacja
Home
REKRUTACJA 2016/2017
Rudniki w liczbach
DLA RODZICÓW 2016/17
Kino za Rogiem
Stypendium Wójta
Sukcesy sportowe 2015/2016
e-szkoła
E-Dziennik
Uroczystość Nadania Imienia
Edukacyjna Wartość Dodana
Samorząd Uczniowski
WZOROWA KLASA
Erasmus+
Comenius
Poliglota Roku
Logiczne wędrówki
Rudnicka Filmówka na facebooku
Kontakt
Archiwum News'ów
Galeria
Download
Artykuły
BIP
Szukaj

Vademecum Ucznia!
Dyplomy
Andrzej Wajda
Dokumenty i regulaminy

XII Gminny Konkurs Czytających Motyli!
10 maja 2018 r. czworo uczniów naszej szkoły wzięło udział w XII Gminnym Konkursie Czytających Motyli, który odbył się w PSP im. Mikołaja Kopernika w Jaworznie. O tytuł Mistrza Czytających Motyli ubiegali się uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych w gminie Rudniki, czytając losowo wybrane fragmenty powieści Małgorzaty Musierowicz z serii „Jeżycjada” w kategorii I - klas IV-VI oraz wybrane utwory Zbigniewa Herberta i fragmenty „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza w kategorii II - klas VII. Czytelnicze prezentacje oceniała komisja konkursowa w składzie: Janina Olczyk, Maria Morawiak i Alina Bienias.
Nasi reprezentanci spisali się bardzo dobrze. Michał Kowalczuk zajął II miejsce, a Iga Staniszewska III miejsce w kategorii uczniów klas IV-VI, a Weronika Stasiak otrzymała wyróżnienie w kategorii uczniów klas VII. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Dodane przez rbelka
dnia maj 13 2018 22:08:43
55 Czytań - Drukuj

OTWARTA ŚRODA!!!

Konsultacje nauczycieli dla rodziców uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Andrzeja Wajdy w Rudnikach
oraz uczniów klas II i III gimnazjum

odbędą się w środę

09 MAJA 2018 r. w godzinach 14.40 - 16.00


W ramach konsultacji powiadomienie rodziców o propozycjach ocen niedostatecznych na koniec roku szkolnego 2017/2018.

Serdecznie zapraszamy!!!

Dodane przez rbelka
dnia maj 08 2018 11:25:02
0 Komentarzy
268 Czytań - Drukuj

Spotkanie z Fundacją Grey Animals
Dnia 24 kwietnia br. naszą szkołę odwiedziła pani Marta założycielka Fundacji Grey Animals wraz z podopiecznym tej organizacji – psem Gerosem. Spotkanie miało na celu przybliżyć nam problemy zwierząt domowych i prace fundacji, podejmowane by zlikwidować wszystkie troski pupili.
Podczas gdy młodsi uczniowie bawili się z psem, pani opowiedziała nam o tym: jak organizacja podejmuje interwencje w przypadkach znęcania się nad zwierzętami, prowadzi program sterylizacji, a także program edukacji dla dzieci i młodzieży, dzięki któremu najmłodsi uczą się jak z szacunkiem opiekować się zwierzętami i jak zachowywać się wśród nich bezpiecznie. Przybliżyła nam również historię naszego gościa Gerosa. Okazało się, że właściciel kupując go jako szczeniaka myślał, że to rasowy piesek. Niestety, gdy okazało się że tak nie jest, stał się jego oprawcą - obciął nożyczkami zwierzęciu uszy, by bardziej przypominało rasowca. Gerosa uratowała sąsiadka, a weterynarz, do którego poszła z psem nie oddał go już właścicielowi. Po pobycie w schronisku psiak trafił w ręce fundacji i pozostał tam do dziś. Tą mrożącą krew w żyłach opowieścią zwróciła naszą uwagę na fakt, że sami też możemy pomagać, np. nie ignorując zaniedbywania lub znęcania się nad zwierzętami w sąsiedztwie. Na koniec spotkania pani zaproponowała nam jeszcze jedną formę pomocy. Możemy co miesiąc oddawać złotówkę na rzecz fundacji, by zyskała środki na sterylizację suk. Takie działania pomagają ograniczyć bezdomność psów, więc na pewno warto.
Wszyscy byliśmy bardzo zaciekawieni Fundacją Grey Animals i jej podopiecznym, który nas odwiedził. Mogliśmy się przekonać o tym, jak zwierzęta lubią kontakt z ludźmi i jaką przyjemność wywołuje to u człowieka. Z pewnością to spotkanie wiele nas nauczyło i sprawiło, że będziemy bardziej zwracać uwagę na czworonożnych przyjaciół.
Spotkanie z Fundacją Grey Animals zostało zorganizowane na zakończenie akcji zbiórki pokarmu dla zwierząt realizowanej w naszej szkole. Na ręce Pani Marty zostało przekazane110 kg 160g karmy dla psów. Dziękujemy wszystkim klasom za zaangażowanie w tę charytatywną akcję.
Dodane przez rbelka
dnia maj 05 2018 21:13:23
0 Komentarzy
267 Czytań - Drukuj

Repertuar Kina Za Rogiem

W zakładce KZR pojawił się repertuar na miesiąc maj.

Serdecznie zapraszamy!

Dodane przez rbelka
dnia maj 01 2018 21:25:17
0 Komentarzy
258 Czytań - Drukuj

Sukces czytelniczy!
26.04.2018 roku cztery nasze uczennice z klasy III b - Kamila Kimek, Alicja Maryniak, Joanna Patyk, Sonia Plewa (opiekun pani Anna Kokot), które wcześniej zwyciężyły w eliminacjach szkolnych, wzięły udział w III Powiatowym Konkursie Czytelniczym pod hasłem „W służbie Ojczyźnie”. Na konkursie dziewczęta musiały wykazać się bardzo dobrą znajomością książki „Kamienie na szaniec” oraz biografii i twórczości Aleksandra Kamińskiego. Uczennice III b, mimo dużej konkurencji (46 uczestników), poradziły sobie świetnie. Wszystkie uplasowały się w pierwszej dziesiątce, a Kamila Klimek zajęła II miejsce. Dziewczętom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych pięknych przygód z książkami.
Dodane przez rbelka
dnia maj 01 2018 21:12:27
51 Czytań - Drukuj

Gazetka kwiecień!
Dodane przez rbelka
dnia maj 01 2018 21:07:18
56 Czytań - Drukuj

DZIEŃ PROMOCJI ZDROWIA
9 kwietnia w naszej szkole, w ramach realizacji projektu „ Zdrowi dziś – zdrowsi jutro” odbył się apel z okazji Światowego Dnia Promocji Zdrowia, który przypada na dzień 7 kwietnia. Uczniowie klasy II b w ciekawy sposób zaprezentowali i przedstawili treści promujące zdrowy styl życia. Scenka z życia beztroskiej Marlenki pozwoliła zrozumieć odbiorcom, jak bardzo ważne jest dla nas zdrowe odżywianie i aktywność sportowa. Występ klasy II B został ubarwiony wierszykami i pięknym śpiewem uczniów klasy III, którzy przebrani za Witaminki uatrakcyjnili całość przedstawienia. Uczniowie realizujący projekt przygotowali również ciekawe prezentacje promujące zdrowy styl życia, które w ciągu całego dnia można było obejrzeć w głównym holu szkoły. Hasło, które przyświecało obchodom tego dnia brzmiało ŻYJ SMACZNIE, ZDROWO, PIĘKNIE I KOLOROWO. Warto pamiętać o tym nie tylko jeden raz w roku, bo przecież zdrowie jest najważniejsze.


Dodane przez rbelka
dnia kwiecień 28 2018 22:02:56
30 Czytań - Drukuj

II Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego!
24 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w II Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego, który odbył się w Zespole Szkół w Krzepicach. W przeprowadzonych wcześniej eliminacjach szkolnych wyłoniliśmy sześciu najlepszych uczniów: Kamil Królikowski (IIa), Zuzanna Dubas (IIIa), Kamil Panek (IIIa), Alicja Maryniak (IIIb), Julia Pietrzykowska (IIIc) i Marta Zaręba (IIIc).
Konkurs w Krzepicach trwał 90 minut i składał się z trzech części: rozumienia ze słuchu, rozumienia tekstu czytanego i testu leksykalno- gramatycznego. W konkursie brało udział 30 uczniów i uczennica naszej szkoły Julia Pietrzykowska zajęła III miejsce, zdobywając bardzo dużą liczbę punktów. Pozostali uczniowie z naszej szkoły również reprezentowali wysoki poziom.
Gratulujemy Julce oraz pozostałym Uczestnikom!!!Dodane przez rbelka
dnia kwiecień 28 2018 21:53:27
28 Czytań - Drukuj

WEEKEND MAJOWY!!!

INFORMUJEMY, ŻE W CZASIE WEEKENDU MAJOWEGO
DNIAMI WOLNYMI OD ZAJĘĆ W NASZEJ SZKOLE SĄ:
1, 2 i 3 MAJA TJ. WTOREK, ŚRODA I CZWARTEK.


ŻYCZYMY MIŁEGO WYPOCZYNKU!!!

Dodane przez rbelka
dnia kwiecień 25 2018 21:18:07
31 Czytań - Drukuj

Konkurs na logo naszej szkoły został rozstrzygnięty!!!
Dodane przez rbelka
dnia kwiecień 24 2018 22:29:04
30 Czytań - Drukuj

II Międzygminny Konkurs Matematyczny „ Okiem matematyka…”
W dniu 11 kwietnia 2018 r. uczniowie szkoły podstawowej wzięli udział w II Międzygminnym Konkursie Matematycznym „ Okiem matematyka…”, który odbył się w Jaworznie. Dwuosobowe drużyny z 9 szkół podstawowych z gminy Rudniki i gminy Praszka rozwiązywały test w swojej kategorii wiekowej. Test składał się z 10 zadań otwartych o podwyższonym stopniu trudności na rozwiązanie których drużyny miały 90 min.
Naszą szkołę reprezentowali:
klasa IV- Natalia Kubat, Daria Kałwak,
klasa V- Iga Staniszewska, Patryk Szczęść
Klasa VI- Krystian Mateja, Michał Kowlczuk
Klasa VII- Natalia Stasiak, Aleksandra Zając.

Gdy organizatorzy ogłosili wyniki, okazało się ,że najlepszymi matematykami w kategorii klas VI zostali Krystian Mateja, Michał Kowlczuk- uczniowie pani Doroty Domańskiej, a w kategorii klas V drugą lokatę zajęli Iga Staniszewska, Patryk Szczęść- uczniowie pani Alicji Księżarek. Szczęścia i radości obu drużyn dopełniły dyplomy, medale i nagrody rzeczowe. Pozostałe drużyny również dzielnie walczyły i uzyskały dyplomy za udział w konkursie.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!Dodane przez rbelka
dnia kwiecień 23 2018 20:03:15
30 Czytań - Drukuj

Strona 4 z 150 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Bezpieczne logowanie SSL

Licznik
Jeszcze

I WAKACJE :D

Użytkowników Online
Gości Online: 4
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 10
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: kwloka

Design by CeRNoBiL & Admin Powered by PHP-Fusion 12238194 Unikalnych wizyt