Strona Główna


Pobieralnia


Galeria


Rejestracja


Szukaj


Andrzej WajdaVademecum


Dyplomy


Lodowisko


RODO


Kontakt


Facebook

Nawigacja
Home
JUBILEUSZ 60-LECIA
REKRUTACJA
DLA RODZICÓW 2018/2019
Kino za Rogiem
Stypendium Wójta
Sukcesy sportowe
e-szkoła
E-Dziennik
Uroczystość Nadania Imienia
Samorząd Uczniowski
Rudniki w liczbach
Edukacyjna Wartość Dodana
WZOROWA KLASA
Erasmus+
Comenius
Poliglota Roku
Logiczne wędrówki
Rudnicka Filmówka na facebooku
Kontakt
Archiwum News'ów
Galeria
Download
Artykuły
BIP
Szukaj

Vademecum Ucznia!
Dyplomy
Andrzej Wajda
Dokumenty i regulaminy

Uwaga!!!

Przypominamy i prosimy o wpłaty
na RADĘ RODZICÓW!
Dziękujemy!

Dodane przez rbelka
dnia maj 28 2019 13:45:36
0 Komentarzy
211 Czytań - Drukuj

Wycieczka do Kopalni Węgla Brunatnego w Bełchatowie!
17 maja br. uczniowie klas trzecich gimnazjalnych i klasy ósmej szkoły podstawowej wzięli udział w wycieczce do Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów, która jest największą kopalnią odkrywkową w Polsce i jedną z największych w Europie. To największa dziura w ziemi na terenie Europy. Widać ją ze stacji kosmicznej 354 km nad Ziemią. Ze względu na słabą widoczność tego dnia ( przelotne opady deszczu) nie mogliśmy potwierdzić tej informacji, musimy zaufać stacji kosmicznej ;-)
Ponad 12km długości, 3km szerokości i 200 m głębokości. Miłośnicy futbolu mogliby na tym terenie zmieścić 5 tys. boisk do piłki nożnej! Koparki, obsługiwane przez pięcioosobową załogę, ważą 8 tys. ton (niemalże tyle co wieża Eiffla). Dokopanie się do złóż wymaga przebicia się przez ponad 150-metrową warstwę ziemi i skał. Pod nią kryje się węgiel brunatny, czyli pozostałości po roślinach rosnących tu jakieś 20 mln lat temu. Wydobywany przez całą dobę urobek trafia na taśmociągi i wędruje do elektrowni Rogowiec, w której dzięki kilku magicznym sztuczkom ;-) zamieniany jest w prąd. Kopalnia to także miejsce, w którym zakończył życie jeden z mamutów włochatych przemierzających niegdyś Europę. Szczątki ogromnego zwierza są do obejrzenia w gablocie. Jego czaszka jest najstarszym tego typu polskim znaleziskiem (ma ok. 200–300 tys. lat).
Patrząc z tarasu widokowego na ogromny, pocięty maszynami teren, zastanawialiśmy się, jak to się właściwie stało, że Peter Jackson nie nakręcił tu najważniejszych scen Władcy Pierścieni ;-))
Następnie udaliśmy się na Górę Kamieńsk - najwyższe wzniesienie w środkowej Polsce, usypane przez gigantyczne zwałowarki bełchatowskiej kopalni. Znajduje się tam kompleks rekreacyjno - sportowy. Wyciąg krzesełkowy o długości 760 m dostarczył nam widoku na trasy narciarskie.
Na miłośników mocnych wrażeń czekał 620 - metrowy tor saneczkowy, po którym można zjeżdżać z maksymalną prędkością 40km/h ( niektórzy pobili rekord!). Taka jazda dostarczyła nam niezwykłych i niezapomnianych wrażeń.
Obowiązkowy punkt w harmonogramie każdej wycieczki - McDonald`s zrealizowaliśmy w świetnym humorze , prawdziwi Giganci Mocy!
Inicjatorem wycieczki była pani Alicja Księżarek, a wspierali ją nauczyciele: Agnieszka Pietrzak, Ryszard Belka i Robert Księżarek.


Dodane przez rbelka
dnia maj 23 2019 22:07:51
0 Komentarzy
231 Czytań - Drukuj

XIII Gminny Konkurs Czytających Motyli!
15 maja odbył się XIII Gminny Konkurs Czytających Motyli organizowany przez panią Małgorzatę Wiśniewską pracującą w PSP w Jaworznie. Celem konkursu jest popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. W kategorii klas IV – VI naszą szkołę reprezentowały: Patrycja Fałat, Sonia Stanek i Iga Staniszewska; z klas VII – VIII Ida Rumniak i Weronika Stasiak.
Uczestniczki przepięknie czytały losowo wybrane fragmenty z książek: „Pan Samochodzik” Zbigniewa Nienackiego oraz „Inny świat” Gustawa Herlinga Grudzińskiego.
Mistrzem Czytających Motyli 2019 w kategorii klas IV – VI została Iga Staniszewska, a Patrycja Fałat zajęła III miejsce; natomiast w grupie klas VII – VIII również III miejsce zajęła Weronika Stasiak. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe.
Gratulujemy!

Dodane przez rbelka
dnia maj 15 2019 22:35:59
Czytaj więcej
217 Czytań - Drukuj

SKSonTour gościnnie w Hali Mistrzów Polski!
Nasi uczniowie na Stacji Mistrzów podczas SKSonTour
14 maja br. gościnnie w Hali ZAKASY Kędzierzyn-Koźle odbył się SKSonTour. Jest to wydarzenie sportowe organizowane w ramach Programu Szkolny Klub Sportowy pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Na przybyłych uczestników czekało wiele atrakcji w obwodzie stacyjnym: mogli wziąć udział w warsztatach m.in. z wioślarstwa, jazdy na deskorolce, dokonać próby gibkości, skoczności czy wytrzymałości, a także sprawdzić się na biegu wahadłowym.
Jedną z atrakcji wydarzenia jest udział w spotkaniach z dziećmi i młodzieżą wybitnych polskich sportowców, którzy na kilka godzin zamieniają się w trenerów i prowadzą zajęcia z młodymi. Oczywiście skoro Program SKS odwiedził Województwo Opolskie to można się domyślić, że na hali nie zabrakło drużyny gospodarzy aktualnych Mistrzów Polski w piłce siatkowej. Nasza szkoła miała również swój akcent w tym wydarzeniu. Jaki? O tym co działo się i jak nasi uczniowie promowali gminę, szkołę i speed-ball przeczytajcie sami (źródło: www.szkolnyklubsportowy.pl)
SKSonTour gościnnie w Hali Mistrzów Polski
Data: 2019-05-14
„Świetna inicjatywa, popieram Program SKS i popieram SKSonTour! – Takie słowa Sebastiana Świderskiego, prezesa Mistrzów Polski – Zaksy Kędzierzyn-Koźle to dla nas ogromne wyróżnienie.
W Kędzierzynie-Koźlu emocji i sportowych atrakcji nie brakowało bo zadbali o nie m.in. przedstawiciele Mistrza Polski - atakujący Sławomir Jungiewicz, trener Michał Chadała i kierownik drużyny Wojciech Serafin. Wydarzenia rozpoczęliśmy od oficjalnej prezentacji trofeum czyli pucharu Mistrzów Polski w siatkówce mężczyzn. Siatkarze Zaksy i właśnie ten puchar byli gośćmi na Stacji Mistrzów!
Pozostałe stacje to nasze (nie)standardowe aktywności prowadzone przez najlepszą ekipę - trenerów, instruktorów promujące nowoczesne formy aktywności oraz studentów Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.
Popołudniu odwiedziła nas ekipa ze SPEED-BALL RUDNIKI. Ich historia jest niesamowita – przygodę ze speed-ball zaczynali na w-fie i SKS-ach, a teraz zdobywają medale na Mistrzostwach Polski i Świata w Speed-ball!
Tylko z ubiegłorocznych Mistrzostw Polski drużyna Speed-ball Rudniki przywiozła ze stolicy małopolski 18 medali w tym 7 tytułów Mistrza Polski. Dzisiaj na SKSonTour ćwiczyli z nami:
Katarzyna Pawlaczyk – nauczycielka wychowania fizycznego, prowadząca SKS-y, uczestniczka MŚ w Kuwejcie, brązowa medalistka MŚ 2017 w Egipcie oraz jej SKSiaki - Jasiu Włóka, Ola Materak, Bartosz i Kinga Matusiak, Piotr i Kuba Dwornik. To żywa reklama SKS-u, dziękujemy, że byliście z nami! (…)”

Udział naszych uczniów oraz uczniów PSP Żytniów w tym wydarzeniu to nie tylko ogromne wyróżnienie dla samej młodzieży, ale także naszej szkoły.Dodane przez rbelka
dnia maj 15 2019 22:31:40
0 Komentarzy
232 Czytań - Drukuj

ŚWIĘTO UNII EUROPEJSKIEJ!
Z okazji Dnia Unii Europejskiej w naszej szkole zorganizowano wystawę poświęconą 15 rocznicy wstąpienia Polski do Unii EuropejskiejDodane przez rbelka
dnia maj 14 2019 18:55:30
0 Komentarzy
224 Czytań - Drukuj

"Gdy liczy się czas"
Kolejna akcja charytatywna za nami
Samorząd Uczniowski naszej szkoły zorganizował we współpracy z lubelską fundacją „Gdy liczy się czas” akcję pisania kartek dla dzieci leczonych onkologicznie. Szczególnie najmłodsi uczniowie naszej szkoły chętnie przyłączyli się do tej inicjatywy i pisali słowa wsparcia oraz życzenia dla dzieci będących pod opieką fundacji. Dodatkowo udało nam się zebrać wśród społeczności szkolnej karton malowanek, kolorowanek, kredek i innych przyborów szkolnych, które na pewno umilą dzieciom pobyt w szpitalu. Wszystkie zebrane rzeczy zostały kilka dni temu wysłane na adres fundacji.
Dziękujemy za wsparcie!

Dodane przez rbelka
dnia maj 13 2019 21:40:19
0 Komentarzy
237 Czytań - Drukuj

OTWARTA ŚRODA!

Konsultacje nauczycieli dla rodziców uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Andrzeja Wajdy w Rudnikach
oraz uczniów klas III gimnazjum

odbędą się w środę

15 maja 2019 r. w godzinach 14.30 - 16.00


INFORMACJA DLA RODZICÓW


Podczas konsultacji 15.05.2019r. zostaną przypomniane rodzicom procedury bezpieczeństwa obowiązujące na terenie placówki oraz przekazane informacje o osobach i instytucjach, do których można zgłosić się o wsparcie w sytuacjach wymagających pomocy psychologiczno-pedagogicznej i wychowawczej.


ZAPRASZAMY WSZYSTKICH RODZICÓW NASZYCH UCZNIÓW.

Dodane przez rbelka
dnia maj 13 2019 15:38:21
103 Czytań - Drukuj

Konkurs recytatorski!
W marcu odbył się Gminny Konkurs Recytatorski w trzech kategoriach wiekowych. W grupie klas I – III sukces odniosła Marcelina Kanicka z klasy I, zajmując pierwsze miejsce. W kategorii klas IV – VI Iga Staniszewska z klasy VI uplasowała się na drugim miejscu ,a Patrycja Fałat z klasy IV na trzecim.
Wśród najstarszych klas laureatką konkursu została Zuzanna Wiśniewska z 3b gimnazjum, a Weronika Pawelec i Aleksandra Sobańtka z 3a zajęły trzecie miejsce.Marcelina Kanicka i Zuzanna Wiśniewska zakwalifikowały się do Małego Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, który organizuje MDK w Oleśnie. Marcelinka zajęła w nim zaszczytne drugie miejsce, natomiast Zuzia nie mogła wziąć udziału w konkursie, ponieważ odbywał się on w dniu egzaminu gimnazjalnego z matematyki.


Wszystkim artystom dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły i gratulujemy sukcesów.
Dodane przez rbelka
dnia kwiecień 29 2019 21:19:20
0 Komentarzy
255 Czytań - Drukuj

Mistrzowie ortografii

4 kwietnia 2019r. w Kluczborku odbyło się XIV Rejonowe Dyktando. Naszą szkołę reprezentowały trzy osoby. Dwie z nich stanęły na podium. Izabela Sieradzka z klasy III a zdobyła tytuł wicemistrza, ortografii, a Maciej Spodzieja z klasy III b zajął III miejsce. Sukces ten jest naprawdę olbrzymi, biorąc pod uwagę to, iż w zmaganiach uczestniczyło 35 osób z całego regionu oraz to, że dyktando naszpikowane było licznymi trudnymi wyrazami i wyrażeniami typu: pół spał, pół czuwał, półnagi, co dzień, wygoogluję, z ponad, ekstraoryginalny, Żywiecczyzna, żądny. Opiekunami laureatów były panie Anna Kokot i Agnieszka Pietrzak. Uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Dodane przez rbelka
dnia kwiecień 29 2019 21:13:44
0 Komentarzy
255 Czytań - Drukuj

"Zielono Mi"


Wyniki konkursu plastycznego:


I kategoria (kl. I i II)
I miejsce – kl. II
II miejsce – kl. III kategoria (kl. IV-VI)
I miejsce – kl. IV i V
II miejsce – kl. VI


III kategoria (kl. VII-VIII; oddziały gimnazjalne)
I miejsce – kl. VII, IIIa i IIIb
II miejsce – kl. IIIc
III miejsce – kl. VIII

Punkty uzyskane w konkursie zostaną wliczone do Wzorowej Klasy.
Dodane przez rbelka
dnia kwiecień 29 2019 21:07:23
0 Komentarzy
265 Czytań - Drukuj

Informacja dla Rodziców i Uczniów!

Od jutra ( piątek,26.04.2019) zajęcia w naszej szkole będą się odbywać zgodnie z planem lekcji.

Dodane przez rbelka
dnia kwiecień 25 2019 17:16:37
0 Komentarzy
268 Czytań - Drukuj

Strona 3 z 161 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Bezpieczne logowanie SSL

Licznik
Jeszcze

I WAKACJE :D

Użytkowników Online
Gości Online: 8
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 5
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: prasztar

Design by CeRNoBiL & Admin Powered by PHP-Fusion 19912664 Unikalnych wizyt