Strona Główna


Pobieralnia


Galeria


Rejestracja


Szukaj


Andrzej WajdaVademecum


Dyplomy


Lodowisko


RODO


Kontakt


Facebook

Nawigacja
Home
JUBILEUSZ 60-LECIA
REKRUTACJA
DLA RODZICÓW 2018/2019
Kino za Rogiem
Stypendium Wójta
Sukcesy sportowe
e-szkoła
E-Dziennik
Uroczystość Nadania Imienia
Samorząd Uczniowski
Rudniki w liczbach
Edukacyjna Wartość Dodana
WZOROWA KLASA
Erasmus+
Comenius
Poliglota Roku
Logiczne wędrówki
Rudnicka Filmówka na facebooku
Kontakt
Archiwum News'ów
Galeria
Download
Artykuły
BIP
Szukaj

Vademecum Ucznia!
Dyplomy
Andrzej Wajda
Dokumenty i regulaminy

WZOROWA KLASA!

Wzorowa Klasa - aktualizacja


Rywalizacja w konkursie ogólnoszkolnym ‘Wzorowa Klasa’ przyśpiesza coraz bardziej. Tym bardziej należy docenić aktywny udział oraz każdej klasy we wszelkie działania podejmowane na terenie naszej szkoły. Jeszcze wiele akcji, konkursów i zawodów przed nami! Wkrótce zostaną przyznane punkty za oceny i zachowanie. Czy nie jest to wystarczająca motywacja by jeszcze się przyłożyć i wypaść jak najlepiej na koniec pierwszego semestru? Aktualizacja konkursu jak zwykle w zakładce „Wzorowa Klasa”

WZOROWA KLASA
Dodane przez rbelka
dnia styczeń 10 2019 17:09:00
0 Komentarzy
126 Czytań - Drukuj

WOŚP!!!


Nasza szkoła kolejny raz włączyła się w organizację WILEKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY. To już XXVII FINAŁ, który zagra 13 stycznia 2019 roku. Idei Jurka Owsiaka nie ma potrzeby przedstawiać. Piętnastu wolontariuszy głównie z klas trzecich gimnazjalnych, ale nie tylko, bo w tym roku gimnazjalistów wspierać będą uczniowie klasy ósmej wyruszy z charakterystycznymi puszkami, by zbierać datki „na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych”.
Jurek Owsiak zagra 13 stycznia, a my w naszej szkole zagramy już 11 stycznia na pierwszej i drugiej godzinie lekcyjnej. W małej sali gimnastycznej odbędzie się wtedy jak zwykle emocjonująca licytacja gadżetów WOŚP i nie tylko. Organizatorzy tej akcji w szkole proszą wszystkich o aktywne włączenie się w zbiórkę pieniędzy, a trzyosobowe reprezentacje klas o aktywny udział w licytacji.

Pokażmy kolejny raz, jak wielkie mamy serce.Dodane przez rbelka
dnia styczeń 08 2019 19:20:37
0 Komentarzy
121 Czytań - Drukuj

PODZIĘKOWANIE

Już po raz kolejny w naszej szkole przeprowadziliśmy akcję Szlachetna Paczka i z tego miejsce pragniemy serdecznie podziękować wszystkim uczniom i rodzicom, którzy tak chętnie zaangażowali się w zbiórkę darów. Okazało się, już nie pierwszy raz, że na społeczność szkolną w takich sytuacja można liczyć. Dzięki otwartości Waszych serc i Waszej hojności mogliśmy sprawić, by te święta Bożego Narodzenia były wyjątkowe dla wielu osób z naszej okolicy.
W każdy z nas tkwi moc czynienia dobra!

Dodane przez rbelka
dnia styczeń 08 2019 19:15:20
0 Komentarzy
144 Czytań - Drukuj

Poliglota Roku!!!
Przedstawiamy wyniki I etapu Poligloty roku 2018/2019r. Szczegółowe wyniki konkursu można śledzić w zakładce POLIGLOTA ROKU na naszej stronie. W zakładce MATERIAŁY DODATKOWE znajdować się będzie dodatkowy materiał do wykorzystania przez ucznia w celu przygotowania do kolejnego etapu konkursu. Drugi etap konkursu Poligloty Roku, konkurs świąteczny, dotyczący najpopularniejszych świąt obchodzonych przez narody krajów niemieckojęzycznych i anglojęzycznych odbędzie się ok. 20 stycznia 2019r. Życzymy miłej nauki.

Wyniki I etapu w zakładce:

Poliglota Roku.Dodane przez rbelka
dnia styczeń 08 2019 19:11:43
0 Komentarzy
121 Czytań - Drukuj

ZBIÓRKA!!!

Zbiórka


Klasa IIIb pragnie ogłosić zbiórkę charytatywną dla zwierząt ze schroniska w Trębaczowie, która odbędzie się
w dniach 03.01.2019r.-25.01.2019r. w naszej szkole.


Klasy I-VIII prosimy o zebranie środków czystości, m.in. płyny do mycia naczyń, płyn do mycia podłóg, płyny do dezynfekcji, oraz miski, obroże i zabawki.
Klasy gimnazjalne prosimy o zebranie mokrej i suchej karmy dobrej jakości, smakołyki.Dodane przez rbelka
dnia styczeń 06 2019 18:06:23
15 Czytań - Drukuj

ŻYCZENIA NOWOROCZNE!!!

SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU


ŻYCZY DYREKCJA SZKOŁY

Dodane przez rbelka
dnia grudzień 30 2018 14:45:47
19 Czytań - Drukuj

"Zimowy krajobraz"
Samorząd Uczniowski Publicznej Szkoły Podstawowej im. Andrzeja Wajdy
w Rudnikach zaprasza wszystkie klasy do udziału w konkursie plastycznym pod hasłem „ZIMOWY KRAJOBRAZ".
Uwaga! Każda klasa przygotowuje jeden plakat na gazetce klasowej.
Punkty uzyskane za konkurs zostaną wliczone do WZOROWEJ KLASY!

Cele konkursu:
- utrwalenie znajomości charakterystycznych cech zimy,
- rozwijanie wyobraźni plastycznej, oraz inwencji twórczej,
- ćwiczenie umiejętności współpracy w zespole klasowym.

Wykonanie:
- format pracy, technika oraz materiały dowolne

Termin wykonania prac do 10 stycznia 2019 roku.

Wyniki konkursu dostępne będą na naszej stronie internetowej oraz szkolnej tablicy ogłoszeń.
Dodane przez rbelka
dnia grudzień 30 2018 12:21:25
20 Czytań - Drukuj

Czytelnik Roku!


W bieżącym roku szkolnym, wzorem lat ubiegłych, w naszej placówce rozgrywany jest cykliczny konkurs pod nazwą „Czytelnik Roku”. W zmaganiach mogą wziąć udział wszystkie mole książkowe z podstawówki oraz oddziałów gimnazjalnych. Nowością jest to, że konkurs rozgrywany jest w dwóch kategoriach wiekowych- kl. IV-VI oraz kl. VII, VIII i klasy gimnazjalne. Dwudziestu czytelników z pierwszej kategorii wiekowej jest już po dwóch etapach rozgrywek. W listopadzie napisali test ze znajomości powieści Małgorzaty Musierowicz „Kłamczucha”, a w grudniu test z książki Karola Dickensa „Opowieść wigilijna”. Obie pozycje bardzo się naszym czytelnikom spodobały.
Uczniowie, którzy po dwóch etapach zdobyli najwięcej punktów to:
1. Kamil Kałwak kl. IV
2. Sonia Stanek kl. V
3. Julia Rasztar kl. IV
4. Iga Staniszewska kl. VI
5. Lena Wydmuch kl. IV

Marta Sieja kl. V.
Gratulujemy im serdecznie czołowych lokat oraz pasji czytania.
Dodane przez rbelka
dnia grudzień 30 2018 12:17:06
18 Czytań - Drukuj

Niezapomniany wieczór wigilijny14 grudnia miało miejsce w naszej szkole uroczyste wydarzenie- wieczór wigilijny. Przyszło na niego wielu wspaniałych gości: przedstawiciele Organu Prowadzącego, rodzice i krewni uczniów, sympatycy i przyjaciele szkoły. Wszystkie miejsca aż po brzegi zostały zapełnione. Znamienitych gości w drzwiach witał afisz teatralny oraz trzej przepięknie ubrani królowie z kl. IV: Jakub Adamczyk, Kamil Kałwak oraz Marcin Mencfel. Jak przystało na szczodrych władców, mieli dla wszystkich przybyłych podarunki świąteczne: pierniczki z życzeniami oraz foldery dotyczące przedstawienia. Gdy już goście zostali obdarowani, mogli dokonać zakupów na wspaniale przygotowanym kiermaszu bożonarodzeniowym. Szczególnym powodzeniem cieszyły się pięknie pachnące stroiki i misternie wykonane bombki. Po przejściu przez klimatycznie ubrany korytarz oczom przybyłych ukazała się bogata dekoracja przedstawiająca świątecznie przystrojone miasto. Szczególną uwagę przykuwała olbrzymia gwiazda oraz piękne choinki, obok których biegły rozświetlone renifery. Na elegancko przykrytych stołach widniały samodzielnie wykonane przez uczniów lampiony oraz talerze z ciastem upieczonym przez rodziców. Gości powitał pan dyrektor Andrzej Krzak. Wszystkim obecnym złożył świąteczne i noworoczne życzenia, rodzicom podziękował za bardzo udaną współpracę, a następnie zaprosił gości na przedstawienie koła teatralnego „Kurtyna”. Młodzież w tym roku zaprezentowała sztukę opartą na baśni H. CH. Andersena „Dziewczynka z zapałkami”. Główna bohaterka sztuki- Marta w wigilię Bożego Narodzenia zostaje wyrzucona z domu, bo potłukła swojej macosze talerze. W śnieżny wieczór wędruje po ulicach miasta i prosi przechodniów o pomoc. Ci jednak, mimo że deklarowali przyjąć nieznajomego pod swój dach, przeganiają zziębniętą dziewczynkę. Marta umiera… Przychodzą po nią anioły i babcia, która deklamuje wiersz Jana Twardowskiego „Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą”. Wszyscy młodzi aktorzy wykazali się niezwykłym talentem
i zaangażowaniem, a świadczą o tym łzy, które popłynęły po twarzach wielu widzów w trakcie przedstawienia. Świąteczna inscenizacja niosła ze sobą istotne przesłanie, że nie są ważne słowa, ale czyny, że miejsce przy stole dla wędrowca to nie tylko pusty symbol, ale gotowość naszej pomocy innym. Jeden z aktorów przekonywał, aby przygotowując się do tegorocznych świąt, choć na chwilę zatrzymać się w biegu, uśmiechnąć do osoby, którą niezbyt lubimy, dostrzec potrzebującego człowieka, bo być może ten zagubiony, nieszczęśliwy człowiek to Pan, który przyszedł na świat po raz wtóry.

W przedstawieniu udział wzięli:

1.Dziewczynka z zapałkami (Marta) -Izabela Sieradzka
2.Tata Marty -Kacper Bakalarczyk
3.Siostra Marty (Kasia) -Patrycja Werner
4. Macocha Marty (Zofia) -Weronika Pawelec
5. Tata -Kacper Kanicki
6. Mama -Aleksandra Sobańtka
7. Dziecko -Wiktoria Nicpoń
8. Pani Kowalska -Aleksandra Materak
9. Pani Nowakowa -Amelia Łegosz
10.Pani Iksińska -Zuzanna Kostek
11.Dziecko I -Daria Kałwak
12.Dziecko II -Adam Królikowski
13.Strażnik -Kacper Borecki
14.Babcia -Zuzanna Sieja
15.Mikołaj -Krzysztof Meryk
16.Anioł I -Paulina Gędek
17.Anioł II -Katarzyna Knetki
18.Anioł III -Paulina Walacik
19.Solistka -Wiktoria Orzeszyna

Sztuka zakończyła się zapaleniem zapałek przez wszystkich grających aktorów oraz odśpiewaniem piosenki, której jedna ze zwrotek brzmiała:

„Gdy nakarmimy głodne dzieci, będziemy o nich wciąż pamiętać,
Wtedy dopiero tu, na ziemi, będą radosne każde święta”.

Po przedstawieniu głos zabrała pani skarbnik Beata Morawiak- Wolf, która w imieniu nieobecnego pana wójta Gminy Rudniki, Grzegorza Domańskiego, złożyła obecnym świąteczne życzenia. Następnie ksiądz Krzysztof Błaszkiewicz poprowadził drugą część wieczoru- wspólne kolędowanie. Każdą z dziesięciu odśpiewanych kolęd poprzedziły krótkie rozważania rudnickiego proboszcza. Ksiądz także opowiedział zebranym historię tych popularnych dziś kolęd.
Wieczór wigilijny w rudnickiej szkole okazał się bardzo udany. Był okazją nie tylko do spotkania ze znajomymi, podziwiania talentów młodzieży, ale także do zadumy nad swoim postępowaniem, do uzmysłowienia sobie istoty świąt Bożego Narodzenia.

Dodane przez rbelka
dnia grudzień 30 2018 12:01:17
21 Czytań - Drukuj

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE!!!

ZDROWYCH I RADOSNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA


WSZYSTKIM UCZNIOM, RODZICOM I NAUCZYCIELOM


SKŁADA DYREKCJA SZKOŁY

Dodane przez rbelka
dnia grudzień 23 2018 18:24:18
16 Czytań - Drukuj

WZOROWA KLASA!
W bieżącym roku szkolnym w naszej szkole po raz kolejny trwa konkurs pod hasłem ‘Wzorowa Klasa’. Konkurs skierowany jest dla uczniów szkoły podstawowej i oddziału gimnazjalnego i opiera się na współzawodnictwie klasowym. W ciągu roku szkolnego 2018/19 ocenie podlegać będą między innymi nauka, frekwencja, udział w konkursach szkolnych, angażowanie się w akcje charytatywne oraz zawody sportowe. Współzawodnictwo rozpoczęło się we wrześniu, natomiast zakończenie przewidywane jest na początku czerwca. Wtedy też nastąpi wręczenie dyplomów i rozdanie nagród (przewidywane są nagrody pieniężne dla klas). Na stronie internetowej naszego gimnazjum w zakładce ‘Wzorowa Klasa’ jest dostępny regulamin konkursu oraz pierwsza aktualizacja wyników z poszczególnych kategorii, w tym ta najważniejsza czyli ‘wyniki ogólne’.

WZOROWA KLASA
Dodane przez rbelka
dnia grudzień 23 2018 18:17:49
20 Czytań - Drukuj

Strona 3 z 157 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Bezpieczne logowanie SSL

Licznik
Jeszcze

I WAKACJE :D

Użytkowników Online
Gości Online: 4
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 5
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: prasztar

Design by CeRNoBiL & Admin Powered by PHP-Fusion 14662561 Unikalnych wizyt