DLA RODZICÓW 2016/17

INFORMACJA DLA UCZNIÓW I RODZICÓW!!!

PIĄTEK - 1.06.2018 R.
W NASZEJ SZKOLE JEST DNIEM WOLNYM!!

Życzymy miłego wypoczynku!
dnia maj 31 2018 19:30:57

Poliglota Roku!
dnia maj 29 2018 22:36:49

KARTA ROWEROWA !!!
dnia maj 29 2018 22:13:55

Mistrzostwa Gminy w LA!

XII Gminny Konkurs Czytających Motyli!
10 maja 2018 r. czworo uczniów naszej szkoły wzięło udział w XII Gminnym Konkursie Czytających Motyli, który odbył się w PSP im. Mikołaja Kopernika w Jaworznie. O tytuł Mistrza Czytających Motyli ubiegali się uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych w gminie Rudniki, czytając losowo wybrane fragmenty powieści Małgorzaty Musierowicz z serii „Jeżycjada” w kategorii I - klas IV-VI oraz wybrane utwory Zbigniewa Herberta i fragmenty „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza w kategorii II - klas VII. Czytelnicze prezentacje oceniała komisja konkursowa w składzie: Janina Olczyk, Maria Morawiak i Alina Bienias.
Nasi reprezentanci spisali się bardzo dobrze. Michał Kowalczuk zajął II miejsce, a Iga Staniszewska III miejsce w kategorii uczniów klas IV-VI, a Weronika Stasiak otrzymała wyróżnienie w kategorii uczniów klas VII. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

dnia maj 13 2018 22:08:43

OTWARTA ŚRODA!!!

Konsultacje nauczycieli dla rodziców uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Andrzeja Wajdy w Rudnikach
oraz uczniów klas II i III gimnazjum

odbędą się w środę

09 MAJA 2018 r. w godzinach 14.40 - 16.00

W ramach konsultacji powiadomienie rodziców o propozycjach ocen niedostatecznych na koniec roku szkolnego 2017/2018.

Serdecznie zapraszamy!!!

dnia maj 08 2018 11:25:02

Spotkanie z Fundacją Grey Animals
Dnia 24 kwietnia br. naszą szkołę odwiedziła pani Marta założycielka Fundacji Grey Animals wraz z podopiecznym tej organizacji – psem Gerosem. Spotkanie miało na celu przybliżyć nam problemy zwierząt domowych i prace fundacji, podejmowane by zlikwidować wszystkie troski pupili.
Podczas gdy młodsi uczniowie bawili się z psem, pani opowiedziała nam o tym: jak organizacja podejmuje interwencje w przypadkach znęcania się nad zwierzętami, prowadzi program sterylizacji, a także program edukacji dla dzieci i młodzieży, dzięki któremu najmłodsi uczą się jak z szacunkiem opiekować się zwierzętami i jak zachowywać się wśród nich bezpiecznie. Przybliżyła nam również historię naszego gościa Gerosa. Okazało się, że właściciel kupując go jako szczeniaka myślał, że to rasowy piesek. Niestety, gdy okazało się że tak nie jest, stał się jego oprawcą - obciął nożyczkami zwierzęciu uszy, by bardziej przypominało rasowca. Gerosa uratowała sąsiadka, a weterynarz, do którego poszła z psem nie oddał go już właścicielowi. Po pobycie w schronisku psiak trafił w ręce fundacji i pozostał tam do dziś. Tą mrożącą krew w żyłach opowieścią zwróciła naszą uwagę na fakt, że sami też możemy pomagać, np. nie ignorując zaniedbywania lub znęcania się nad zwierzętami w sąsiedztwie. Na koniec spotkania pani zaproponowała nam jeszcze jedną formę pomocy. Możemy co miesiąc oddawać złotówkę na rzecz fundacji, by zyskała środki na sterylizację suk. Takie działania pomagają ograniczyć bezdomność psów, więc na pewno warto.
Wszyscy byliśmy bardzo zaciekawieni Fundacją Grey Animals i jej podopiecznym, który nas odwiedził. Mogliśmy się przekonać o tym, jak zwierzęta lubią kontakt z ludźmi i jaką przyjemność wywołuje to u człowieka. Z pewnością to spotkanie wiele nas nauczyło i sprawiło, że będziemy bardziej zwracać uwagę na czworonożnych przyjaciół.
Spotkanie z Fundacją Grey Animals zostało zorganizowane na zakończenie akcji zbiórki pokarmu dla zwierząt realizowanej w naszej szkole. Na ręce Pani Marty zostało przekazane110 kg 160g karmy dla psów. Dziękujemy wszystkim klasom za zaangażowanie w tę charytatywną akcję.
dnia maj 05 2018 21:13:23

Repertuar Kina Za Rogiem

W zakładce KZR pojawił się repertuar na miesiąc maj.

Serdecznie zapraszamy!

dnia maj 01 2018 21:25:17

Sukces czytelniczy!
26.04.2018 roku cztery nasze uczennice z klasy III b - Kamila Kimek, Alicja Maryniak, Joanna Patyk, Sonia Plewa (opiekun pani Anna Kokot), które wcześniej zwyciężyły w eliminacjach szkolnych, wzięły udział w III Powiatowym Konkursie Czytelniczym pod hasłem „W służbie Ojczyźnie”. Na konkursie dziewczęta musiały wykazać się bardzo dobrą znajomością książki „Kamienie na szaniec” oraz biografii i twórczości Aleksandra Kamińskiego. Uczennice III b, mimo dużej konkurencji (46 uczestników), poradziły sobie świetnie. Wszystkie uplasowały się w pierwszej dziesiątce, a Kamila Klimek zajęła II miejsce. Dziewczętom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych pięknych przygód z książkami.
dnia maj 01 2018 21:12:27

Gazetka kwiecień!
dnia maj 01 2018 21:07:18

DZIEŃ PROMOCJI ZDROWIA
9 kwietnia w naszej szkole, w ramach realizacji projektu „ Zdrowi dziś – zdrowsi jutro” odbył się apel z okazji Światowego Dnia Promocji Zdrowia, który przypada na dzień 7 kwietnia. Uczniowie klasy II b w ciekawy sposób zaprezentowali i przedstawili treści promujące zdrowy styl życia. Scenka z życia beztroskiej Marlenki pozwoliła zrozumieć odbiorcom, jak bardzo ważne jest dla nas zdrowe odżywianie i aktywność sportowa. Występ klasy II B został ubarwiony wierszykami i pięknym śpiewem uczniów klasy III, którzy przebrani za Witaminki uatrakcyjnili całość przedstawienia. Uczniowie realizujący projekt przygotowali również ciekawe prezentacje promujące zdrowy styl życia, które w ciągu całego dnia można było obejrzeć w głównym holu szkoły. Hasło, które przyświecało obchodom tego dnia brzmiało ŻYJ SMACZNIE, ZDROWO, PIĘKNIE I KOLOROWO. Warto pamiętać o tym nie tylko jeden raz w roku, bo przecież zdrowie jest najważniejsze.

dnia kwiecień 28 2018 22:02:56

Strona 3 z 149 < 1 2 3 4 5 6 > >>