DLA RODZICÓW 2016/17

WAŻNE!!!

Drodzy uczniowie Gimnazjum i Szkoły Podstawowej
w Rudnikach!

Zbliża się koniec roku szkolnego i proszę o zwrot w tym tygodniu (11-15 czerwca) do szkolnej biblioteki wszystkich książek wypożyczonych w ciągu roku szkolnego (oprócz omawianych aktualnie lektur), zwłaszcza książek zaległych, wypożyczonych kilka miesięcy temu.
Jednocześnie przypominam, że, zgodnie z Regulaminem biblioteki szkolnej, po zwrocie książek wypożyczonych w ciągu roku szkolnego, można wypożyczać kolejne książki na okres wakacji (zwracamy je do biblioteki we wrześniu, na początku przyszłego roku szkolnego).

Bibliotekarz
Jadwiga Głowacka

dnia czerwiec 14 2018 22:14:59

DZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA
Szkolny Dzień Bezpieczeństwa
w Publicznej Szkole Podstawowej im. Andrzeja Wajdy w Rudnikach

Niech żyją wakacje,
niech żyje pole i las,
i niebo, i słońce,
wolny, swobodny czas….

Rozpoczął się ostatni miesiąc nauki, coraz częściej wybiegamy myślami do radosnego czasu wakacji. Wówczas będzie jak w piosence: las, słońce woda i mnóstwo zabawy. Każdy z nas chce we wrześniu miło wspominać ten czas. By to osiągnąć, musimy zadbać o nasze bezpieczeństwo. Dlatego w poniedziałek 4 czerwca odbył się w naszej szkole, zorganizowany przez uczniów klas trzecich gimnazjum, Szkolny Dzień Bezpieczeństwa.
Dla swych najmłodszych koleżanek i kolegów z klas I i III Szkoły Podstawowej zorganizowali Quiz na temat bezpieczeństwa, a także spotkania z panem Policjantem oraz druhami z OSP w Rudnikach. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły podczas zabawy przypominali sobie, jak być bezpiecznym. Na dowód uczestnictwa w zajęciach otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Gdy najmłodsi wrócili do swoich klas, sami gimnazjaliści udali się na spotkanie z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Oleśnie oraz Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Oleśnie.
Bezpieczeństwo jest podstawowym warunkiem wspaniałej zabawy, zatem…
BAWMY SIĘ WYŚMIENICIE!

dnia czerwiec 14 2018 22:10:20

Na stronie naszego gimnazjum w zakładce ‘Wzorowa Klasa’ jest dostępne podsumowanie wyników konkursu Wzorowa Klasa.

dnia czerwiec 12 2018 09:52:04

Konkurs ekologiczny!
W dniu 06.06.2018r. w PSP im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Żytniowie odbył się XVIII Gminny Konkurs Ekologiczny. Wzięli w nim udział uczniowie szkół podstawowych z Cieciułowa, Jaworzna, Żytniowa i Rudnik. Naszą szkołę reprezentowali: Magdalena Urbańska, Krystian Mateja , Aleksandra Zając (szkoła podstawowa), Aleksandra Kaczmarek, Marta Zaręba, Julia Pietrzykowska, Mateusz Morawiak, Jakub Mordal (gimnazjum). Konkurs składał się z dwóch etapów – testu ekologicznego oraz części praktycznej – rozpoznawania drzew i krzewów. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą wiedzą ekologiczną. Wśród najlepszych ekologów uplasowali się również nasi uczniowie (kategoria kl. VII i klasy gimnazjalne):
Jakub Mordal – I miejsce
Mateusz Morawiak – III miejsce
Aleksandra Zając – wyróżnienie

Gratulacje!!!

dnia czerwiec 10 2018 22:57:49

Dziń Dziecka

1 czerwca w naszej szkole w ramach obchodów Dnia Dziecka odbył się konkurs - „UCZNIOWIE TAŃCZĄ NA PARKIECIE” .

Konkurs odbywał się w murach rudnickiego gimnazjum już po raz dwunasty .Głównym celem tego konkursu jest przede wszystkim dobra zabawa, ale też rozpowszechnianie wśród uczniów ciekawej i bardzo przyjemnej formy aktywności ruchowej, jaką jest taniec. Wszyscy bardzo starali się, aby wypaść jak najlepiej, ponieważ punkty uzyskane w tym konkursie były wliczane w ogólną punktację na Wzorową Klasę. Zadaniem każdej klasy było przygotowanie układu tanecznego do wybranej przez siebie piosenki lub składanki piosenek. Wszystkie zespoły przygotowały się znakomicie. Uczniowie zgromadzeni na auli oraz całe grono pedagogiczne gimnazjum uczestniczyli w podróży poprzez różne gatunki tańca. Widzowie mieli okazję zobaczyć swoje koleżanki i kolegów w zupełnie innych rolach. Na szczególną uwagę zasługują klasy IIa , IIIc oraz kl. VI ,które zajęły miejsca na podium według podanej kolejności. Grupy taneczne reprezentujące wszystkie klasy były oceniane przez jury, które nie miało łatwego zadania, bowiem poziom konkursu był naprawdę wysoki. Tancerze walczyli o zwycięstwo i główna nagrodę, ale przede wszystkim doskonale się bawili. Przyjemnie było wszystkim widzom podziwiać to taneczne show. Na koniec występów cała widownia mogła tańczyć do piosenek takich jak belgijka, makarena oraz kaczuszki.
dnia czerwiec 10 2018 22:48:50

Zbiórka nakrętek!

29.05.2018 roku odbyła się ostatnia w tym roku szkolnym zbiórka plastikowych nakrętek dla Wiktorii.

Wspólnymi siłami udało nam się ich zebrać 113 kg.
W tej zbiórce najaktywniej uczestniczyły klasy:
VII – 27,04 kg
IIA – 19,36 kg
III – 11,74 kg
IIC – 9,14 kg
IIIB – 8,90 kg
IIB – 8,06 kg

Dziękujemy wszystkim, którzy angażowali się w naszą całoroczną akcję i zapraszamy do współpracy po wakacjach.

dnia czerwiec 10 2018 22:44:53

OTWARTA ŚRODA!!!

Konsultacje nauczycieli dla rodziców uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Andrzeja Wajdy w Rudnikach
oraz uczniów klas II i III gimnazjum

odbędą się w środę

06 czerwca 2018 r. w godzinach 14.40 - 16.00

W ramach konsultacji powiadomienie rodziców o propozycjach ocen na koniec roku szkolnego 2017/2018.

Serdecznie zapraszamy!!!

dnia czerwiec 05 2018 14:31:48

INFORMACJA DLA UCZNIÓW I RODZICÓW!!!

PIĄTEK - 1.06.2018 R.
W NASZEJ SZKOLE JEST DNIEM WOLNYM!!

Życzymy miłego wypoczynku!
dnia maj 31 2018 19:30:57