Strona Główna


Pobieralnia


Galeria


Rejestracja


Szukaj


Andrzej WajdaVademecum


Dyplomy


Lodowisko


Kontakt


Facebook

Nawigacja
Home
REKRUTACJA 2016/2017
Rudniki w liczbach
DLA RODZICÓW 2016/17
Kino za Rogiem
Stypendium Wójta
Sukcesy sportowe 2015/2016
e-szkoła
E-Dziennik
Uroczystość Nadania Imienia
Edukacyjna Wartość Dodana
Samorząd Uczniowski
WZOROWA KLASA
Erasmus+
Comenius
Poliglota Roku
Logiczne wędrówki
Rudnicka Filmówka na facebooku
Kontakt
Archiwum News'ów
Galeria
Download
Artykuły
BIP
Szukaj

Vademecum Ucznia!
Dyplomy
Andrzej Wajda
Dokumenty i regulaminy

Targi Książki we Wrocławiu
Biblioteka szkolna organizuje wycieczkę do Wrocławia na 8. Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży „Dobre Strony”. Wycieczka odbędzie się 27 maja (sobota) 2017r., koszt uczestnictwa – 45zł/os.

W tym roku Targi zajmą całą ulicę Przejście Garncarskie biegnącą przez środek wrocławskiego Rynku, obok Wrocławskiego Domu Literatury. Przez trzy dni (targi trwają 26-28 maja) przejście Garncarskie stanie się ulicą książek. Tutaj staną stoiska Wydawców, dzieci i młodzież spotkają swoich ulubionych pisarzy i ilustratorów oraz aktorów-animatorów przebranych za Bajarzy i Mole Książkowe. Dodatkowo będzie okazja zwiedzić Wrocławski Dom Literatury. W tym samym czasie w Rynku odbywa się również ogromny Jarmark Świętojański.

Stałym elementem programu Targów od sześciu lat jest także ogólnopolski konkurs dla dzieci i młodzieżyA to moja bajka właśnie…” na napisanie autorskiej bajki lub baśni. Prace w formie elektronicznej należy przesłać do 10 kwietnia 2017r. na adres organizatora. Dla laureatów konkursu przewidziane są bardzo atrakcyjne nagrody.
Nasz wyjazd na targi zaplanowany jest w sobotę, ponieważ w tym dniu będą ogłoszone wyniki w/w konkursu.


Chętnych do udziału w wycieczce oraz wymienionym konkursie proszę o zgłaszanie się do biblioteki szkolnej do dnia 31 marca 2017r.
Dodane przez rbelka
dnia marzec 25 2017 21:28:44
25 Czytań - Drukuj

Aktualizacja wyników w konkursie 'WZOROWA KLASA'
Pojawiły się 3 nowe kategorie: NAUKA, ZACHOWANIE i KONKURSY INDYWIDUALNE

- Kategoria NAUKA: średnia ocen z I semestru roku szkolnego 2016/17
- Kategoria FREKWENCJA: średnia frekwencji z grudnia i stycznia.
- Kategoria ZACHOWANIE: średnia zachowania z I semestru 2016/17
- Kategoria ZESPOŁOWE KONKURSY SZKOLNE: Międzyklasowy Konkurs Kolęd i Pastorałek
- Kategoria KONKURSY INDYWIDUALNE: Eliminacje Szkolne XII Rejonowego Dyktanda, Kartka bożonarodzeniowa oraz Stroiki bożonarodzeniowe
- Kategoria AKCJE CHARYTATYWNE - zbieranie nakrętek oraz góra grosza.
- Kategoria ZAWODY SPORTOWE - nowo zmieszczone zawody sportowe zaznaczone są na kolor żółty.
Dodane przez rbelka
dnia marzec 25 2017 21:27:14
0 Komentarzy
63 Czytań - Drukuj

Wyjazd na narty do Zieleńca
Wypełnione stopionym śniegiem strumyki, wyłaniające się spod ziemi pierwsze kwiaty w domowych ogródkach i na polach, ogrzewające promienie słońca czy wreszcie powiewy ciepłego wiatru zwiastującego nieuchronnie zbliżającą się wiosnę, nie zniechęciły amatorów białego szaleństwa z naszego gimnazjum do wykorzystania ostatnich akordów zanikającej zimy, aby dać się ponieść i móc poszaleć na białym puchu zalegającym jeszcze tylko w największych zimowych kurortach. Tegoroczny wyjazd do popularnego Zieleńca w górach Orlickich, który odbył się w dniach 13 – 15 marca 2017, skusił największą liczbę uczniów ze wszystkich do tej pory organizowanych wyjazdów narciarskich w obrębie kilkunastu ostatnich lat. Wczesnym rankiem o godzinie 05.30, siedemnastu śmiałków razem z opiekunami, Wojciechem Matuszczykiem i Karolem Włóką, wsiedli do busa wypchanego sprzętem narciarskim i wyruszyło w czterogodzinną podróż do Zieleńca.

Pierwszy śnieg pojawił się dopiero w końcówce na zalesionych zboczach i wijącej się serpentynami drodze z miejscowości Duszniki Zdrój tuż przed Zieleńcem, a ukazujące się w naszych głowach wątpliwości co do wystarczającej ilości śniegu zniknęły w momencie, gdy wyłonił się przed nami hotel Zieleniec, a za nim urocza panorama bielutkich stoków oczekujących oczywiście na nas. Szybko zorientowaliśmy się, że Zieleniec jest miejscem idealnym do aktywnego wypoczynku na nartach. Dzięki położeniu tras narciarskich wzdłuż północnych stoków Gór Orlickich, oraz ponadprzeciętnej ilości opadów w okresie zimowym, sezon narciarski trwa w Zieleńcu nawet przez 150 dni w roku. Zaczyna się zwykle wraz z początkiem grudnia, a kończy nawet w połowie kwietnia. Największy ośrodek narciarski na Ziemi Kłodzkiej i jeden z największych w całej Polsce, oferuje 22 kilometry tras zróżnicowanych pod względem techniki jazdy od bardzo łatwych dla początkujących adeptów narciarstwa, po wymagające.

Nasza radość była jeszcze większa, gdy ujrzeliśmy miejsce zakwaterowania, położone tuż przy trasie zjazdowej schronisko Orlica. Schronisko to należy do najstarszych i najciekawszych budynków w Zieleńcu. W początkach swojej działalności przyjmowało na obozy między innymi grupy studentów z Akademii Medycznej oraz Klubu Narciarskiego przy PTTK we Wrocławiu.

Po podzieleniu na grupy dla początkujących i bardziej zaawansowanych zaczęła się nauka i prawdziwe szusowanie. Ci, którzy pierwszy raz założyli narty ze zdziwieniem odkrywali, że poruszanie na nich to nie to samo co chodzenie w butach, i że należy jak najszybciej dostosować się do poleceń opiekunów, którzy zapewniali, że pod koniec dnia większość z nas będzie mogła zjeżdżać prawie z każdej góry. Tak też się stało i kolejnego dnia, przy pięknej słonecznej pogodzie, wszyscy samodzielnie mogliśmy czerpać przyjemność z aktywnego wypoczynku. Dzień drugi był najintensywniejszy. Niektórzy narciarze przeszli samych siebie szusując cały dzień z małymi przerwami na posiłek nawet do godziny 22.00. Może i to dobrze, bo większość uczniów wieczorem padało ze zmęczenia, przysparzając opiekunom mniej pracy w godzinach nocnych.

Ostatni dzień zjazdów był najkrótszy. Jazda we mgle, ciepło oraz pogarszające się warunki jazdy sprawiły, że szusowanie stało się bardziej uciążliwe. Około godziny 14.00 Zieleniec pozostał w tyle i po posiłku w Kłodzku wyruszyliśmy w wyśmienitych humorach do domu. Pozostały miłe wspomnienia i nadzieja, że w przyszłym roku będzie jeszcze więcej chętnych do przeżycia kolejnej przygody.Dodane przez rbelka
dnia marzec 25 2017 21:10:36
0 Komentarzy
64 Czytań - Drukuj

Poliglota Roku
Znane są już wyniki trzeciego etapu Poligloty Roku 2016/17

Tym razem uczniowie rywalizowali w konkursie na rozumienie ze słuchu.

Wyniki można śledzić w zakładce: Poliglota Roku.

Dodane przez rbelka
dnia marzec 25 2017 21:08:07
21 Czytań - Drukuj

PODZIĘKOWANIE!


Dodane przez rbelka
dnia marzec 23 2017 18:43:55
25 Czytań - Drukuj

Gimnazjum w Rudnikach kuźnią talentów aktorskich
Marzec to wyjątkowy miesiąc dla grupy teatralnej „Kurtyna” działającej przy Gimnazjum Publicznym im. Andrzeja Wajdy w Rudnikach. Najpierw wzięła udział w XIX Przeglądzie Teatrów Obcojęzycznych w Opolu, gdzie zajęła II miejsce, potem w XIV Przeglądzie Twórczości Teatralnej „Dionizjada” w Byczynie, tym razem sięgając po najwyższe podium. Ich sztuka „Piękna i Bestia, mówiąca o tym, że miłość przezwycięża wszystko, zrobiła prawdziwą furorę. Aktorzy zagrali tak sugestywnie, że publiczność z zapartym tchem słuchała każdego ich słowa. Przewodniczący komisji konkursowej, teatrolog, Milan Lesiak, chwalił naszą młodzież za lekkość w graniu i dobór muzyki. Dostrzegł w gimnazjalistach talent, pasję i wielkie zaangażowanie. Obiecał, że przyjedzie do nas na Szkolny Przegląd Teatralny, który odbędzie się 22 maja… A więc przygotowania czas zacząć…
Kołu teatralnemu „Kurtyna” oraz ich opiekunom serdecznie gratulujemy.
Dodane przez rbelka
dnia marzec 23 2017 18:32:08
25 Czytań - Drukuj

Sukces uczniów promocją szkoły.
Połowa roku szkolnego już za nami. W rudnickim gimnazjum uczniowie ciężko pracują i odnoszą sukcesy. Właśnie zakończyły się zmagania uczestników Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych. Konkursy te należą do najtrudniejszych, ponieważ wymagają długiej, systematycznej pracy w celu przyswojenia obszernej wiedzy z danego przedmiotu. Dodatkowo uczniowie rozwijają swoje zainteresowania uczestnicząc w zajęciach pozalekcyjnych. Jest o co walczyć - laureaci Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych zwolnieni są z części egzaminu gimnazjalnego.
Mamy już tegorocznych zwycięzców. Cała społeczność naszego gimnazjum dumna jest z osiągnięć swych koleżanek i kolegów oraz ich nauczycieli. Sukces ucznia jest także sukcesem zawodowym nauczyciela, który przygotowywał go do konkursu oraz promocją szkoły.
Największy sukces – tytuł laureata osiągnęli uczniowie:
1.Wojewódzki Konkurs Chemiczny - Filip Napieraj,kl.IIIa,uczeń p.Sabiny Zaręby
2.Wojewódzki Konkurs Geograficzny – Maria Sas,kl.IIIa,uczennica p.Zofii Jarząbek

Nasi laureaci otrzymają wkrótce nagrody i dyplomy z rąk Opolskiego Kuratora Oświaty podczas uroczystej gali podsumowującej tegoroczną edycję Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych.
Tytuł finalisty Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego uzyskali:
1.Wojewódzki Konkurs Matematyczny – Magdalena Wcisło,kl.IIIa,uczennica p.Alicji Księżarek
2. Wojewódzki Konkurs Biologiczny – Iga Wiercińska,kl.IIIa,uczennica p.Beaty Patyk
3. Wojewódzki Konkurs Geograficzny – Jakub Zając,kl.IIIb,uczeń p.Zofii Jarząbek


Uczniom, ich rodzicom i nauczycielom składamy serdeczne gratulacje.


Dodane przez rbelka
dnia marzec 17 2017 10:38:38
28 Czytań - Drukuj

Ogolnopolski Turniej Wiedzy Pozarniczej
16 marca w Urzedzie Gminy Rudniki odbyl sie pierwszy etap Ogolnopolskiego Turnieju Wiedzy Pozarniczej.Nasze Gimnazjum reprezentowali uczniowie z klasy I c - Kinga Kuder i Marceli Dworaczyk oraz z klasy III a i III b- Filip Napieraj,Błażej Domagała,Patryk Ignasiak.
Do etapu powiatowego zakwalifikowali sie: Filip Napieraj -1 miejsce, Marceli Dworaczyk -2 miejsce oraz Patryk Ignasiak-3 miejsce.
Etap powiatowy odbedzie sie 30 marca w Olesnie.


Dodane przez rbelka
dnia marzec 16 2017 22:31:28
29 Czytań - Drukuj

OTWARTA ŚRODA

Konsultacje nauczycieli dla rodziców uczniów Gimnazjum w Rudnikach (otwarta środa) odbędą się w środę 15 marca 2017 r. w godzinach 14.40 - 16.00.


Dodane przez rbelka
dnia marzec 14 2017 23:52:30
31 Czytań - Drukuj

Projekt – „Kulinarne wariacje gimnazjalistów”
16.03.2017 (czwartek) zapraszamy przewodniczących wszystkich klas na spotkanie informacyjne o projekcie kulinarnym. Odbędzie się ono na długiej przerwie w sali M1. Na spotkaniu zostaną przedstawione ogólne założenia projektu, które uczestnicy zebrania przekażą w poszczególnych klasach.

Dodane przez rbelka
dnia marzec 12 2017 12:22:46
33 Czytań - Drukuj

GRA FILMOWA – PROJEKT EDUKACYJNY EDYCJA 2017
Uczestnicy projektu.
1. W projekcie mogą brać udział zespoły uczniowskie od 3 do 5 osób, po dwa zespoły z każdej klasy drugiej i trzeciej. W przypadku zgłoszenia się większej ilości zespołów z danej klasy, o udziale w projekcie decyduje nauczyciel zajęć artystycznych na podstawie osiągnięć dydaktycznych członków zespołu.
2. Do udziału w projekcie zespoły muszą zgłosić akces nauczycielowi zajęć artystycznych najpóźniej do piątku 17 marca 2017 r.

GRA FILMOWA 2017
Dodane przez rbelka
dnia marzec 09 2017 00:04:16
32 Czytań - Drukuj

Strona 3 z 134 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Bezpieczne logowanie SSL

Licznik
Jeszcze

I WAKACJE :D

Użytkowników Online
Gości Online: 6
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 9
Najnowszy Użytkownik: rbelka

Design by CeRNoBiL & Admin Powered by PHP-Fusion 8398281 Unikalnych wizyt