Strona Główna


Pobieralnia


Galeria


Rejestracja


Szukaj


Andrzej Wajda



Vademecum


Dyplomy


Lodowisko


Kontakt


Facebook

Nawigacja
Home
REKRUTACJA 2016/2017
Rudniki w liczbach
DLA RODZICÓW 2016/17
Kino za Rogiem
Stypendium Wójta
Sukcesy sportowe 2015/2016
e-szkoła
E-Dziennik
Uroczystość Nadania Imienia
Edukacyjna Wartość Dodana
Samorząd Uczniowski
WZOROWA KLASA
Erasmus+
Comenius
Poliglota Roku
Logiczne wędrówki
Rudnicka Filmówka na facebooku
Kontakt
Archiwum News'ów
Galeria
Download
Artykuły
BIP
Szukaj

Vademecum Ucznia!
Dyplomy
Andrzej Wajda
Dokumenty i regulaminy

ROCZNICA!

Pierwsza rocznica śmierci Naszego Patrona Andrzeja Wajdy.
Delegacja z naszej szkoły odwiedziła grób i złożyła wieniec.






Dodane przez rbelka
dnia październik 19 2017 10:45:59
1 Czytań - Drukuj

Nowy plan zajęć

W zakładce Vademecum pojawił się nowy plan lekcji obowiązujący od 13.10.2017r. (piątek).



Link

Dodane przez rbelka
dnia październik 12 2017 20:48:27
1 Czytań - Drukuj

Wyniki w sporcie
Mamy już za sobą kilka zawodów sportowych, które odbywały się na szczeblu gminnym, powiatowym a także wojewódzkim. 10 osobowa drużyna naszej szkoły brała udział w FINALE WOJEWÓDZKIM INDYWIDUALNYCH BIEGÓW PRZEŁAJOWYCH w Lasocicach. Byli to:
Aleksandra Materak, Michał Kowalczuk, Katarzyna Knetki, Natalia Stasiak, Jan Dolik, Magdalena Stasiak , Przemysław Furmański, Dawid Lewandowski, Michał Birlet, Dominik Wilk.
Kolejne zawody to SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE, gdzie również wypadliśmy świetnie na szczeblu powiatowym zajmując: dziewczęta 2 miejsce w składzie: Kaja Bienias, Katarzyna Knetki, Amelia Łęgosz, Aleksandra Materak, Wiktoria Orzeszyna, Wiktoria Pawłowska, Natalia Stasiak, Natalia Stępień; chłopcy 1 miejsce i awans do finału wojewódzkiego w Namysłowie. Drużyna chłopców: Dawid Lewandowski, Patryk Duda, Piotr Mońka, Przemysław Furmański, Bartosz Rosak, Kacper Kanicki , Jan Włóka, Jan Dolik.



Dodane przez rbelka
dnia październik 10 2017 22:38:05
1 Czytań - Drukuj

OTWARTA ŚRODA

Konsultacje nauczycieli dla rodziców uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Rudnikach
oraz uczniów klas II i III gimnazjum

odbędą się w najbliższą środę

11 października 2017 r. w godzinach 14.40 - 16.00

.

Dodane przez rbelka
dnia październik 10 2017 14:03:17
0 Komentarzy
12 Czytań - Drukuj

„DACHL-Lander ohne Geheimnisse”
„DACHL-Lander ohne Geheimnisse”
dla uczniów gimnazjum oraz klasy VII

Koordynator – Agata Nowak-Zawada (nauczyciel języka niemieckiego)
Regulamin
Cele:
• Głównym celem konkursu jest zachęcenie uczniów do aktywnego zdobywania wiedzy na temat krajów, w których język niemiecki jest językiem oficjalnym.
• Kształtowanie postawy tolerancji wobec innych narodów oraz odmiennych zwyczajów.
• Wdrażanie do samodzielności, sprawdzenie i porównanie własnych umiejętności.
• Możliwość zdiagnozowania poziomu własnej wiedzy o innych krajach, jako obywatela Europy.
• Rozwijanie umiejętności posługiwania się technologią informacyjną.
• Rozwijanie umiejętności współzawodnictwa.
• Walka ze stereotypami.
Etapy konkursu:
Przewidziane są 4 etapy konkursu:
Etap I Konkurs Wiedzy o Niemczech (listopad 2017)
Etap II Konkurs Wiedzy o Austrii (luty 2018)
Etap III Konkurs Wiedzy o Księstwie Liechtenstein (marzec 2018)
Etap IV Konkurs Wiedzy o Szwajcarii (maj 2018)
Warunki zaliczenia udziału w projekcie:
1. Udział w co najmniej trzech etapach konkursu.
2. Przygotowanie prezentacji multimedialnej na temat wylosowanego miasta/regionu z kraju niemieckojęzycznego (do końca maja 2018r.).
Forma i zakres wiedzy:
Testy we wszystkich etapach konkursu przygotowane są w języku polskim (zadania zamknięte i otwarte).
Pytania testowe wymagają wiedzy ogólnej w zakresie historii, kultury, polityki oraz geografii Niemiec, Austrii, Szwajcarii oraz Księstwa Liechtenstein.

ZAGADNIENIA
I Geografia krajów niemieckojęzycznych, np.
najwyższy szczyt Niemiec, sąsiedzi krajów niemieckojęzycznych, morza oblewające Niemcy, najdłuższe rzeki, największe jeziora, stolice państw niemieckojęzycznych, podział administracyjny krajów niemieckojęzycznych, największe miasta, liczba mieszkańców, oznaczenia międzynarodowe, flagi, godła, przykładowe landy w Niemczech.
II Postaci z dziedziny: historia, kultura, nauka, np.
Johann Wolfgang von Goethe, Fryderyk Schiller, Franz Kafka, Thomas Mann, Jan Sebastian Bach, Johann Strauss, Ludwig van Beethoven, Franciszek Szubert, Immanuel Kant, Zygmund Freud, Martin Luther, Otto von Bismarck, Marlene Dietrich, Franciszek Józef, Otto III, Albert Einstein, Robert Koch, Wilhelm Tell, Angela Merkel.
III Obyczaje i codzienność, np.
niemiecki system szkolny i oceny; niemieckie, austriackie i szwajcarskie marki znane w całym świecie, święta i obyczaje świąteczne: Oktoberfest, Weihnachten, Advent, Ostern, Tag der Einheit; Sport, ulubione dyscypliy sportowe i imprezy międzynarodowe, słynne kluby piłkarskie, znani sportowcy: Thomas Morgenstern, Gregor Schlierenzauer, Simmon Amman, Sebastian Vettel, Michael Schumacher, Roger Federer, Steffi Graff.
Przykładowe pytania:
1. Jak wygląda godło Berlina?
2. Kto jest kanclerzem Niemiec?
3. Podaj domenę internetową Austrii.
4. Jak wygląda podział administracyjny Szwajcarii?
5. Kim był Immanuel Kant?
6. Podaj nazwę niemieckiego landu o największej powierzchni.
7. Wymień 3 marki samochodów produkowanych w Niemczech.
8. Ile języków urzędowych obowiązuje w Szwajcarii?
9. W którym kraju niemieckojęzycznym są miasta: Lozanna i Bazylea?
10. Z iloma krajami graniczą Niemcy?
11. Kto skomponował muzykę do hymnu niemieckiego?
12. Najwyższy szczyt górski w Niemczech to ....
13. Podaj kolory flagi Niemiec (od góry).
14. Gdzie znajduje się słynny Prater? Podaj miasto.
15. Wymień nazwiska 2 kompozytorów niemieckiego obszaru językowego.
16. Kto jest autorem bajki „O czterech muzykantach z Bremy”?
Dodane przez rbelka
dnia październik 09 2017 20:12:03
1 Czytań - Drukuj

Turnieje speed-ball
Turnieje speed-ball z udziałam naszych uczniów, absolwentów i nauczycieli.

II Opolskie ELiminacje do Mistrzostw Polski Speed-ball w Rudnikach (03.09.2017r.)

W trzech kategoriach wiekowych zawodnicy łącznie rozegrali 96 pojedynków, a w super-solo odbili piłkę ponad 6300 razy

Klasyfikacja w poszczególnych kategoriach :

U-13 dziewczęta:
1. Kinga Matusiak
2. Ewelina Kostek
3. Amelia Chyla

U-13 chłopcy:
1. Bartosz Matusiak
2. Jakub Dwornik
3. Piotr Dwornik

U-18 juniorki:
1. Magdalena Matusiak
2. Aleksandra Materak (2c)

U-18 juniorzy:
1. Jan Włóka (2a)
2. Patryk Ignasiak
3. Jan Dolik (3c)

OPEN kobiety:
1. Magdalena Matusiak
2. Katarzyna Pawlaczyk
3. Kinga Matusiak

OPEN mężczyźni:
1. Jan Włóka (2a)
2. Patryk Ignasiak
3. Jakub Jachymski

Bezapelacyjnie najlepszym zawodnikiem turnieju był Jasiu Włóka, który zwyciężył aż 3-krotnie (singiel w kategorii wiekowej, singiel open oraz najlepszy wynik w super-solo). 👏


Trzy tygodnie później (23-24.09.2017r.) 12-osobowa grupa Speed-ball Rudniki reprezentowałą województwo Opolskie na II Mistrzostwach Polski Speed-ball w Krakowie.

W tegorocznych zawodach udział wzięli przedstawiciele wszystkich województw. Łącznie w dwa dni 106 zawodników rozegrało 248 pojedynków rywalizując o tytuł Mistrza Polski oraz o awans na Mistrzostwa Świata.

Wyniki zawodników z naszej szkoły:

WŁÓKA Jan
3 miejsce gra singlowa U18
2 miejsce super solo U18
5-8 miejsce gra singlowa OPEN
10 miejsce super solo OPEN (391 uderzeń/4min)

DOLIK Jan
2 miejsce gra singlowa U18
5 miejsce super solo U18 (383 uderzeń/4min)
5-8 miejsce gra singlowa OPEN
11 miejsce super solo OPEN (380 uderzeń/4min)

MATERAK Aleksandra
5-8 miejsce gra singlowa U18
6 miejsce super solo U18 (351 uderzeń/4min)
5-8 miejsce gra singlowa OPEN
7 miejsce super solo OPEN (343 uderzeń/4min)

PAWLACZYK Katarzyna
3 miejsce gra singlowa OPEN
1 miejsce super solo OPEN (427 uderzeń/4min) – awans na Mistrzostwa Świata

WŁÓKA Karol
9-12 miejsce gra singlowa OPEN
12 miejsce super solo OPEN (377 uderzeń/4min)


Udział reprezentantów Województwa Opolskie w II Mistrzostwach Polski w Speed-ball został dofinansowany ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich oraz ze środków Samorządu Województwa Opolskie.













Dodane przez rbelka
dnia październik 09 2017 19:56:15
1 Czytań - Drukuj

Wybory do Samorządu Uczniowskiego
Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego
4 października 2017 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. Andrzeja Wajdy w Rudnikach odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. W głosowaniu brało udział 249 uczniów z całej szkoły. Głosów ważnych oddano 231. Kandydowały dwa komitety wyborcze: Partia_bliska_uczniom oraz SUPER. Przewagą (147 głosów) zwyciężyła Partia_bliska_uczniom. Gratulujemy zwycięstwa i życzymy owocnej pracy w roku szkolnym 2017/18.

Skład Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2017/18
Partia_bliska_uczniom
Przewodniczący: Julia Koj (IIIc)
Zastępca: Kinga Krawczyk (IIIb)
Skarbnik: Natalia Kot (IIIb)
Sekretarz: Nikola Pytkiewicz (IIIa)
Członkowie: Adrianna Korpowska (IIIc), Wiktoria Orzeszyna (IIc), Oliwia Cymer (VII)

Dodane przez rbelka
dnia październik 07 2017 20:35:18
2 Czytań - Drukuj

Kandydaci do Samorządu Uczniowskiego
Partia_bliska_uczniom
Przewodniczący: Julia Koj (IIIc)
Zastępca: Kinga Krawczyk (IIIb)
Skarbnik: Natalia Kot (IIIb)
Sekretarz: Nikola Pytkiewicz (IIIa)
Członkowie: Adrianna Korpowska (IIIc), Wiktoria Orzeszyna (IIc), Oliwia Cymer (VII)

SUPER (Sympatyczne, Uczciwe, Pomocne, Empatyczne, Rozrywkowe)
Przewodniczący: Wiktoria Randak (IIb)
Zastępca: Sonia Plewa (IIIb)
Skarbnik: Kamila Klimek (IIIb)
Sekretarz: Katarzyna Kapica (IIb)
Członkowie: Patrycja Werner (IIa), Aleksandra Namyślak (IIIb), Amelia Molska (VII)


Wszystkich uczniów zapraszamy do głosowania w dniu 04 października 2017r.


Dodane przez rbelka
dnia wrzesień 27 2017 10:41:15
9 Czytań - Drukuj

Wyróżnienie dla Karoliny!
Sukces Karoliny Kaczmarek z klasy III b gimnazjum
na XXVI Międzynarodowym Konkursie Plastyki Obrzędowej


Dodane przez rbelka
dnia wrzesień 18 2017 22:51:42
15 Czytań - Drukuj

WYWIADÓWKA!!!

Spotkanie z Rodzicami



uczniów klas I - VII Publicznej Szkoły Podstawowej im. Andrzeja Wajdy w Rudnikach



oraz klas II i III gimnazjum



odbędzie się 13 września 2017 r. o godz. 17.00




Dodane przez rbelka
dnia wrzesień 11 2017 19:02:02
21 Czytań - Drukuj

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

INFORMACJA

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/18 w Publicznej Szkole Podstawowej im. Andrzeja Wajdy w Rudnikach odbędzie się 04.09.17 ( poniedziałek) o godz. 9.00.

Dowozy uczniów oddziałów gimnazjalnych będą się odbywać zgodnie z rozkładem z zeszłego roku (ABX). Uroczystość rozpoczęcia zostanie poprzedzona mszą świętą o godz. 8.30. w Kościele Parafialnym w Rudnikach. Ślubowanie uczniów klasy pierwszej szkoły podstawowej odbędzie się w późniejszym terminie. Szczegółowe informacje o podręcznikach i planie zajęć lekcyjnych zostaną przekazane uczniom w dniu rozpoczęcia roku szkolnego przez nauczycieli wychowawców.
Dodane przez rbelka
dnia sierpień 24 2017 21:17:57
0 Komentarzy
79 Czytań - Drukuj

Strona 1 z 137 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Bezpieczne logowanie SSL

Licznik
Jeszcze

I WAKACJE :D

Użytkowników Online
Gości Online: 7
Użytkownicy Online: rbelka

Zarejestrowanch Uzytkowników: 10
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: kwloka

Design by CeRNoBiL & Admin Powered by PHP-Fusion 9437697 Unikalnych wizyt