Strona Główna


Pobieralnia


Galeria


Rejestracja


Szukaj


Andrzej WajdaVademecum


Dyplomy


Lodowisko


RODO


Kontakt


Facebook

Nawigacja
Home
JUBILEUSZ 60-LECIA
REKRUTACJA
DLA RODZICÓW 2018/2019
Kino za Rogiem
Stypendium Wójta
Sukcesy sportowe
e-szkoła
E-Dziennik
Uroczystość Nadania Imienia
Samorząd Uczniowski
Rudniki w liczbach
Edukacyjna Wartość Dodana
WZOROWA KLASA
Erasmus+
Comenius
Poliglota Roku
Logiczne wędrówki
Rudnicka Filmówka na facebooku
Kontakt
Archiwum News'ów
Galeria
Download
Artykuły
BIP
Szukaj

Vademecum Ucznia!
Dyplomy
Andrzej Wajda
Dokumenty i regulaminy

Nowa strona www

Zapraszamy na nową stronę naszej szkoły www.psprudniki.pl

Dodane przez prasztar
dnia sierpień 29 2019 17:18:58
43 Czytań - Drukuj

Wyjazd do Krakowa!!!
W maju br. podczas spotkania z Panem Grzegorzem Domańskim Wójtem Gminy i Panią Anitą Borek, p.o. Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej im. Andrzeja Wajdy w Rudnikach Pani Krystyna Zachwatowicz-Wajda zaprosiła przedstawicieli uczniów ze wszystkich szkół podstawowych naszej gminy do Krakowa do Muzeum Narodowego na wystawę poświęconą życiu i twórczości Andrzeja Wajdy. Pani Krystyna obiecała wtedy, że spotka się osobiście z naszymi uczniami. Wycieczkę zaplanowano po zakończeniu roku szkolnego, 21 czerwca. Dofinansowała ją gmina, którą reprezentowała Zastępca Wójta Pani Anna Sekienda. Do przedstawicieli uczniów z najlepszymi wynikami ze szkół z Rudnik, Dalachowa, Żytniowa, Cieciułowa i Jaworzna i ich opiekunów dołączyła przyszła stypendystka Fundacji „Kyoto-Kraków Andrzeja Wajdy i Krystyny Zachwatowicz” – Weronika Dzierżak – tegoroczna maturzystka, mieszkanka naszej gminy i absolwentka gimnazjum w Rudnikach.
Zwiedzanie wystawy, na którą zostaliśmy zaproszeni, okazało się wyjątkowym przeżyciem. Multimedialna ekspozycja pokazująca sylwetkę wielkiego polskiego reżysera przez pryzmat stworzonych przez niego filmów okazała się fascynująca. Mieliśmy okazję poznać geniusz Andrzeja Wajdy nie tylko jako reżysera, ale także inscenizatora i twórcy niezapomnianych obrazów. Pani Krystyna Zachwatowicz zaszczyciła nas swoim towarzystwem podczas oglądania wystawy, ale przede wszystkim dostarczyła nam niezapomnianych wrażeń, opowiadając o poszczególnych jej częściach. Usłyszeliśmy historie związane ze scenariuszami, szkicami, dokumentami produkcyjnymi, rysunkami, zapiskami tworzonymi przez Andrzeja Wajdę podczas pracy nad filmami oraz rekwizytami, kostiumami, projektami scenografii, których Pani Zachwatowicz była autorką. To było niezwykłe spotkanie i niezapomniane chwile spędzone w towarzystwie wyjątkowej osoby – Pani Krystyny Zachwatowicz – Wajdy. Dziękujemy 😊

Dodane przez rbelka
dnia lipiec 03 2019 21:51:02
0 Komentarzy
282 Czytań - Drukuj

Wycieczka do Oświęcimia!
Ludzie ludziom zgotowali ten los – wycieczka edukacyjna do Państwowego Muzeum Auschwitz – Birkenau w Oświęcimiu.
17 czerwca, tuż przed końcem roku szkolnego uczniowie klas trzecich gimnazjalnych wraz z klasą ósmą uczestniczyli w wycieczce historycznej do byłego niemieckiego, nazistowskiego obozu zagłady w Oświęcimiu – Brzezince. Miejsce to określane jest jako największy cmentarz świata. Każdy wyjazd do Oświęcimia uświadamia nam ogrom cierpienia jakie Niemcy hitlerowskie zgotowały ludziom w okresie II wojny światowej. Pojechaliśmy tam , żeby nie zapomnieć, bo „Kto nie pamięta historii skazany jest na jej ponowne przeżycie”- George Santayana”
Tego dnia zwiedziliśmy też Zamek w Pszczynie, dawną rezydencję magnacką, która prezentuje bogate pałacowe wnętrza i wyposażenie oraz przedmioty z kolekcji Hochbergów. W Zamku zachowało się aż 80% wyposażenia wnętrz z przełomu wieków XIX/XX. W czasie wycieczki opiekę nad nami sprawowali nauczyciele: p.Zofia Jarząbek, p.Agnieszka Pietrzak i p.Jarosław Marchewka.


Dodane przez rbelka
dnia czerwiec 29 2019 22:04:28
82 Czytań - Drukuj

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa!
„Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa. Priorytet 3”.
– projekt realizowany w naszej szkole.


W minionym roku szkolnym realizowaliśmy w/w projekt, zatwierdzony przez Radę Ministrów w 2015r. na lata 2016-2020. W ciągu pięciu lat każda szkoła mogła tylko raz otrzymać wsparcie finansowe dla biblioteki i jego wysokość była zależna od liczby uczniów. Najwyższą kwotę mogły otrzymać szkoły powyżej 170 uczniów - 12000 zł z programu plus 3000 zł od organu prowadzącego. W sumie nasza szkoła otrzymała na zakup książek do biblioteki 15000 zł.
Zgodnie z wymogami projektu zrealizowany zostały kolejne działania:
- Szkolne Wybory Książek („Poczta Książkowych Życzeń”),
- przygotowanie listy książek do zakupu,
- opiniowanie listy proponowanych zakupów książkowych przez Samorząd Szkolny, Radę Rodziców i Gminną Bibliotekę Publiczną w Rudnikach,
- zakup książek: do końca grudnia 2018r. zostały zakupione książki ( w sumie 1040 egz. ),
- w czasie całego roku szkolnego realizowano klasowe i szkolne projekty czytelnicze, z wykorzystaniem zakupionych książek,
- sporządzenie sprawozdania z realizacji Projektu do organu prowadzącego (do 15 stycznia)
W ciągu roku szkolnego zrealizowano projekty:
 klasowe:
Klasa I : „Poznajemy Pippi Langstrump”
• Klasa II: „Światowy Dzień Pluszowego Misia”
• Klasa IV: „Mój pechowy Dzień”
• Klasa V : „Śladami Stasia i Nel” i „Moja Ojczyzna”
• Klasa VI : „Sukcesy sportowców polskich na olimpiadach. W stulecie niepodległości Polski”
• Klasa VII : „Czytamy najmłodszym”
• Klasa VIII : „Literatura bogactwem słownictwa” i „Jana Marcin Szancer – zapomniany artysta. W 45. rocznicę śmierci”
• Klasa IIIa gimazjum: „Śladami Alka, Rudego i Zośki”
• Klasa IIIb gimnazjum : „Jan Marcin Szancer – czarodziej ilustracji”
• IIIc gimnazjum : „Ważny jest człowiek. Opowieść o Irenie Sendlerowej”

 szkolne:
 „Czytelnik Roku” - całoroczny konkurs czytelniczy
 „Jan Marcin Szancer – mistrz dziecięcej wyobraźni. W 45.rocznicę śmierci” – wystawa w bibliotece szkolnej będąca wynikiem współpracy, jako projekt międzybiblioteczny naszej biblioteki szkolnej, Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Wieluniu oraz GBP w Rudnikach - filia w Jaworznie
W/w projekty zrealizowano poprzez różne formy: prezentacje komputerowe, portfolia, czytanie, mini-przedstawienia, wystawy, wycieczki, stworzenie książki. Wszystkie materialne formy projektów oraz ich opisy zostały złożone w bibliotece szkolnej i będą prezentowane w przyszłości w formie wystaw.

Dodane przez rbelka
dnia czerwiec 29 2019 22:00:54
83 Czytań - Drukuj

„Jak nie czytam jak czytam?”
Ogólnopolska akcja czytelnicza w rudnickiej szkole.

W piątek 7 czerwca po raz czwarty odbyła się ogólnopolska akcja "Jak nie czytam, jak czytam", w ramach której uczniowie w całej Polsce w tym samym czasie czytali dla przyjemności. Organizatorem akcji jest wydawca miesięcznika "Biblioteka w Szkole", a patronem honorowym Biblioteka Narodowa.
Głównym celem akcji od pierwszej edycji jest budowanie pozytywnego wizerunku książki tak, by czytanie kojarzyło się z czymś przyjemnym, z relaksem, wolnym czasem i rozrywką.
Szkoła Podstawowa w Rudnikach, wraz z klasami gimnazjalnymi, wzięła udział w tej akcji po raz pierwszy. Za przygotowanie akcji odpowiedzialna była pani Jadwiga Głowacka - nauczyciel bibliotekarz oraz pani Agnieszka Pietrzak – nauczyciel polonista.
Przygotowaniem do wspólnego święta książki i czytania było wykonanie przez uczniów plakatów z hasłami promującymi czytanie, i rozmieszczenie ich na drzwiach poszczególnych klas. Ponadto w przestrzeni szkolnej pojawiły się aforyzmy i cytaty o książkach oraz plakaty promujące ogólnopolską akcję, o co zadbały panie odpowiedzialne za organizację naszej szkolnej imprezy czytelniczej.
Akcję rozpoczęliśmy, wspólnie z całą Polską, w piątek 7 czerwca o godzinie 10.00, czytaniem ulubionych książek na sali gimnastycznej. Na początku bibliotekarka, pani Jadwiga Głowacka, zaprezentowała książkę „Cudowny chłopak” R.J. Palacio. Książkę tę, oraz kolejne - „Cudowny chłopak i ja” , „365 cudowności pana Browne’a”, „Cudowny chłopak. Wszyscy jesteśmy wyjątkowi” (wersja przeznaczona dla najmłodszych czytelników) , jak również film, udało się pozyskać do biblioteki szkolnej podczas spotkania z autorką na majowych 10. Warszawskich Targach Książki. Dla zachęty dla uczniów nauczyciele rozpoczęli akcję, czytając kolejno fragmenty książki „Cudowny chłopak”.
Następnie kolejno uczniowie czytali fragmenty swoich ulubionych książek, począwszy od klasy pierwszej aż do klas gimnazjalnych – bez przymusu, każdy czytał to, na co miał ochotę. Do wspólnego czytania włączyli się również pracownicy szkoły (pani sekretarka, kucharka i sprzątaczka) oraz obecni rodzice.

Gościem honorowym naszej akcji była zastępca wójta, pani Anna Sekienda, która zachęciła uczniów do przeczytania ciekawej książki dotyczącej historii sportowca oraz przeczytała fragment „Małego Księcia”.
Kolejnym punktem naszej imprezy był happening – wszyscy wspólnie, z książkami w rękach, przeszliśmy ulicami Rudnik, czytając książki i skandując hasła zachęcające do czytania, przygotowane wcześniej na transparentach i niesione przez każdą klasę. Przechodząc obok biblioteki publicznej, zostaliśmy powitani przez panie bibliotekarki, z zapewnieniem o solidaryzowaniu się z naszą akcją.
Przemarsz zakończyliśmy wspólnym zdjęciem przed budynkiem szkolnym.
Coroczna akcja ma zachęcić tych uczniów, którzy nie odkryli radości z czytania, a książkę wciąż traktują jako przykry obowiązek, bez zmuszania, lecz motywowania do sięgnięcia po książkę. Niech się przekonają, że czyta nie tylko garstka najlepiej uczących się rówieśników, ale wszyscy – łącznie z nauczycielami, pracownikami szkoły i gośćmi.
Akcja ma na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz zamanifestowanie, że czytają więcej, niż dorośli. W zeszłym roku rekord w czytaniu w jednym momencie ustanowiło 433 532 uczniów. Mamy nadzieję, że w tym roku przyczyniliśmy się do pobicia ubiegłorocznego rekordu.
Dodane przez rbelka
dnia czerwiec 29 2019 21:57:08
0 Komentarzy
277 Czytań - Drukuj

Poliglota Roku!
Podsumowanie projektu „Poliglota Roku 2018/2019”
W czerwcu zakończony został całoroczny projekt językowy „Poliglota Roku 2018/2019”, którego opiekunami byli: Agata Nowak-Zawada (nauczycielka języka niemieckiego) oraz Wojciech Matuszczyk (nauczyciel języka angielskiego). W projekcie udział wzięło 12 osób, głównie z klas gimnazjalnych. W ciągu całego roku szkolnego uczniowie zmagali się z dwujęzycznymi testami.
Były to:
a) Eliminacje do udziału w rocznym projekcie językowym ‘Poliglota Roku 2018/2019’
b) Konkurs świąteczny
c) Konkurs na rozumienie ze słuchu
d) Konkurs na czytanie ze zrozumieniem
e) Konkurs ze słownictwa
f) Test leksykalno-gramatyczny

Tegoroczny tytuł „Poligloty Roku 2018/2019” otrzymuje Izabela Sieradzka z klasy III a.
Zwyciężczyni serdecznie gratulujemy dużej wiedzy, znajomości języków oraz życzymy wielu sukcesów.


Dodane przez rbelka
dnia czerwiec 20 2019 23:23:54
0 Komentarzy
281 Czytań - Drukuj

Wycieczka klas trzecich!
Wycieczka klas trzecich do miejscowości Marki
11 czerwca 2019 roku uczniowie klas: III a oraz III b pod opieką nauczycielek: Marii Bejm oraz Agaty Nowak-Zawady udali się do ośrodka agroturystycznego "Rancho - Mileniówka".
Na terenie ośrodka był czas na zabawę, rozmowę, spacery, pieczenie kiełbasek oraz gry zespołowe. Pogoda i humory dopisały. Dla wszystkich pobyt w Mileniówce okazał się doskonałą formą relaksu oraz spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu.
Dodane przez rbelka
dnia czerwiec 20 2019 23:19:03
0 Komentarzy
298 Czytań - Drukuj

Międzyszkolny Turniej Matematyczno-Fizyczny!
12 czerwca odbył sie w naszej szkole Międzyszkolny Turniej Matematyczno-Fizyczny , w którym uczestniczyły pięcioosobowe reprezentacje uczniów klas siódmych i ósmych wszystkich szkół podstawowych gminy Rudniki.
„Wszystka wiedza pochodzi z doświadczenia. Doświadczenie jest produktem rozumu" - powiedział Immanuel Kant, a udowodnili tę tezę ósmoklasiści, którzy zabawili się w młodych Einsteinów i zaprezentowali ciekawe doświadczenia fizyczne. Celem tego typu pokazów było zachęcanie uczniów do samodzielnego przeprowadzania eksperymentów i rejestrowania zjawisk fizycznych oraz chemicznych w otaczającym środowisku, pokazanie, że chemia i fizyka potrafią bawić. W klimat fascynującego świata fizyki wprowadził wszystkich Miłosz Droś - uczeń PSP w Jaworznie, wykonując serię przygotowanych przez siebie doświadczeń wyjaśniających tajemnicę niektórych, na pozór dziwnych i nienaturalnych zjawisk. Następnie, wspólnie z autorami doświadczeń, odkrywaliśmy i wyjaśniali zjawiska dotyczące świata materii, hydrostatyki, kinematyki, magnetyzmu wykorzystując kuchenne sprzęty oraz produkty spożywcze. Wiele emocji i podziwu wywołał pokaz uczennic z Żytniowa - płonąca dłoń ;-))
Po eksperymentach z fizyki przyszedł czas na matematykę, z którą zmierzyli się siódmoklasiści, rozwiązując zadania wyświetlane za pomocą projektora multimedialnego. Łamigłówki, sudoku, zadania rysunkowe, zagadki logiczne i wiele innych spowodowały, że atmosfera na sali, mimo upalnego dnia, stała się jeszcze bardziej gorąca. Tutaj najlepiej poradzili sobie uczniowie z Rudnik, ale różnica punktów była tak niewielka, że przegranych nie było.
Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom należą się słowa uznania i ogromne podziękowanie za udział i zaangażowanie w to przedsięwzięcie.
Nagrody w postaci statuetek, pucharów oraz słodki poczęstunek ufundowała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i firma ABX 2 Bus - Milena Bem. Dziękujemy!
Turniej zorganizowały Alicja Księżarek (PSP Rudniki) i Marta Grucka (PSP Jaworzno) przy współpracy nauczycieli matematyki i fizyki naszej gminy.


Dodane przez rbelka
dnia czerwiec 20 2019 23:17:18
0 Komentarzy
301 Czytań - Drukuj

II Międzyszkolnym Konkurs Przyrodniczy – wyniki.
23 maja 2019 w LO im. Lotników Polskich w Oleśnie odbył się II Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy z zakresu biologii i chemii z cyklu „Spotkania z biologią i chemią dla uczniów kl. III gimnazjum oraz uczniów kl. VIII szkoły podstawowej”.
13.06.2019r. otrzymaliśmy wyniki tego konkursu. Nagrody indywidualne otrzymały:
Aleksandra Krzemińska (kl. IIIb) – za zajęcie II miejsca w części chemicznej konkursu
Kinga Kuder (kl. IIIc) –za zajęcie I miejsca w części biologicznej konkursu
Oliwia Nicota (kl. VIII) – za zajęcie I miejsca w części biologiczno – chemicznej konkursu
Gratulacje !!!
Dodane przez rbelka
dnia czerwiec 20 2019 23:13:21
0 Komentarzy
280 Czytań - Drukuj

ZAPROSZENIE!

19 czerwca 2019r.
Uczniowie, Dyrekcja i Grono Pedagogiczne
PSP im. Andrzeja Wajdy w Rudnikach
serdecznie zapraszają Rodziców
na uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019- godz. 10.00 msza św. w kościele w Rudnikach
- godz. 11.00 rozpoczęcie uroczystości w szkole

Dodane przez rbelka
dnia czerwiec 18 2019 08:53:35
0 Komentarzy
277 Czytań - Drukuj

Podsumowanie „Czytelnika Roku 2018/2019”
Za nami już wszystkie etapy całorocznego projektu „Czytelnik Roku 2018/2019”, którego koordynatorkami były dwie panie polonistki: Anna Kokot i Agnieszka Pietrzak. Czas zatem na podsumowanie. W projekcie udział wzięło dwadzieścia pięć osób. Konkurs rozgrywany był w dwóch kategoriach, pierwsza to klasy IV- VI, druga to klasy VII- VIII i gimnazjalne. W każdej kategorii uczniowie zmagali się z sześcioma testami mającymi na celu sprawdzenie znajomości treści wybranych książek. I tak młodsi uczniowie pisali test ze znajomości powieści: „Kłamczucha”, „Opowieść wigilijna”, „Pan Samochodzik i Księga Strachów”, „Matylda”, „Wakacje Mikołajka”, „Kapelusz za 100 tysięcy”, starsi z książek: „Kubuś Puchatek”, „Emigranci”, „Kaśka Podrywaczka”, „Tam, gdzie spadają gwiazdy”, „Don Kichote”, „Zdążyć przed Panem Bogiem”. Wszyscy uczniowie zaprojektować też musieli okładkę do jednej z pozycji, którą przeczytali podczas konkursu. Za wszystkie zadania każdy z uczestników mógł otrzymać 130 pkt. Ci, którzy zdobyli przynajmniej połowę, dostali z języka polskiego cząstkową ocenę celującą.
Czytelnikami Roku 2018/2019 zostali:
Kamil Kałwak z klasy IV i Aleksandra Zając z klasy VIII. Drugie miejsce zajęły Sonia Stanek z klasy V i Natalia Stasiak z klasy VIII. Trzecie miejsce zdobyły Julia Rasztar z klasy IV i Ida Rumniak z klasy VII.
Zwyciężczyniom serdecznie gratulujemy przepięknej pasji i życzymy wielu sukcesów.
Dodane przez rbelka
dnia czerwiec 16 2019 22:14:08
0 Komentarzy
307 Czytań - Drukuj

Strona 1 z 161 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Bezpieczne logowanie SSL

Licznik
Jeszcze

I WAKACJE :D

Użytkowników Online
Gości Online: 6
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 5
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: prasztar

Design by CeRNoBiL & Admin Powered by PHP-Fusion 19965684 Unikalnych wizyt