Pobić rekord!!!
Dodane przez rbelka dnia Maj 30 2019 22:27:16


PSP im. Andrzeja Wajdy w Rudnikach będzie biła ogólnopolski rekord

Uczniowie PSP im. Andrzeja Wajdy w Rudnikach zgłosili swój udział w akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. 7 czerwca razem z uczniami kilku tysięcy szkół z całej Polski będą próbowali pobić rekord czytania w jednym momencie. W ubiegłorocznej edycji „Jak nie czytam, jak czytam” wzięło udział prawie 407 tys. osób.
Młodzież z naszej szkoły na miejsce akcji wybrała salę gimnastyczną, gdzie ok. godz. 11. rozpocznie się wspólne czytanie. Wcześniej o godzinie 10.00 uczniowie przejdą ulicami Rudnik, zachęcając do lektury. Plenerowej imprezie towarzyszyć będzie entuzjazm wszystkich zwolenników czytania.
Uczniowie i grono pedagogiczne PSP im. Andrzeja Wajdy w Rudnikach zapraszają wszystkich chętnych do udziału w imprezie. Zaproszenie kierujemy również do rodziców oraz władz samorządowych naszej gminy. Dajmy dobry przykład i pokażmy, że czytanie jest modne.
Coroczna akcja „Jak nie czytam, jak czytam”, zainicjowana w 2016 r. przez redakcję miesięcznika „Biblioteka w Szkole”, jest najpopularniejszą akcją czytelniczą w Polsce. Jej głównym celem jest budowanie pozytywnego wizerunku książki, promocja czytania dla przyjemności, pokazanie, że czytanie nie musi kojarzyć się z przymusem lecz z miłą, dostępną dla każdego formą spędzania czasu.

Rozszerzona zawartość newsa