„Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek”
Dodane przez rbelka dnia Grudzień 04 2018 10:08:48
11 listopada 1918 roku to data zakończenia I wojny światowej, a dla nas Polaków to dzień odzyskania niepodległości po 123 latach niewoli rozbiorowej.
W obecnym roku obchodzimy 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Z tej okazji w całym kraju złożono kwiaty pod pomnikami tych, którzy poświęcili życie za Ojczyznę. My również w imieniu całej społeczności szkolnej zapaliliśmy znicz pod pomnikiem poległych.
Wiele pokoleń Polaków przyczyniło się do tego, że żyjemy dziś w wolnym kraju, chodzimy do polskiej szkoły i realizujemy własne marzenia.
W ramach obchodów Święta Niepodległości w naszej szkole odbył się uroczysty apel. W tym dniu uczniowie przyszli ubrani w strój galowy, wszyscy mieli przypięte kotyliony i w radosnym nastroju przeżywali uroczystość.
W drugiej części apelu odbył się międzyklasowy konkurs na najpiękniej wykonaną pieśń patriotyczną. Wszystkie klasy z dużym zaangażowaniem wyśpiewały pieśni, które oceniło Jury złożone z naszych nauczycieli.
Na zakończenie uczniowie otrzymali dyplomy za udział w międzyszkolnych konkursach o treści patriotycznej - na najładniej wykonaną gazetkę klasową oraz za wykonanie pieśni patriotycznej. Rozdano też dyplomy za udział w konkursie „Polonia Restituta”.
Tego dnia poczuliśmy, że żyjemy w wolnym kraju i prawdziwe są słowa pieśni: „Ja to mam szczęście, że w tym momencie żyć mi przyszło w kraju nad Wisłą”.
Dziękujemy za przygotowanie obchodów Święta Niepodległości w naszej szkole wszystkim uczniom oraz nauczycielom: p.Z.Jarząbek, p.M.Bejm, p.J.Marchewce, p.R.Belce, p.B.Szyszce oraz wychowawcom klas.Rozszerzona zawartość newsa