Targi Książki w Poznaniu !
Dodane przez rbelka dnia Kwiecień 04 2018 21:34:09
W piątek 23 marca, w grupie 33 uczniów z klas gimnazjalnych, pod opieką p.p. J. Głowackiej, A. Kokot i W. Matuszczyka, wyruszyliśmy do Poznania na XVII Poznańskie Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży – PEGAZIK. Razem z nami na wycieczkę pojechali uczniowie klas gimnazjalnych z PSP Nr 3 w Praszce. Organizatorkami wspólnego wyjazdu były panie bibliotekarki – Jadwiga Głowacka z PSP Rudniki i Ewa Tobiś z PSP Nr 3 w Praszce.
Dla stałych uczestników naszych corocznych wyjazdów na targi książki w Krakowie wejście na targi w Poznaniu było małym zaskoczeniem. Było tu o wiele mniej stoisk wydawniczych niż w Krakowie, ale równie wiele różnorodnych atrakcji- spotkania autorskie z ilustratorami, pisarzami, tłumaczami, wystawy, prezentacje książek, różnorodne warsztaty. Każdy z nas mógł znaleźć coś dla siebie, a tym największym molom książkowym i tak zabrakło czasu do obejrzenia i skorzystania z wszystkich atrakcji. Podczas zwiedzania mogliśmy obejrzeć wystawy pięknych ilustracji : w Salonie Ilustratorów 2018 – cykliczną wystawę młodych twórców oraz ilustracje Krystyny Michałowskiej na wystawie z cyklu „Mistrzowie Ilustracji”.
Niebywałą atrakcją było spotkanie z prof. Joanną Papuzińską- autorką wielu książek dla dzieci, w tym lektur szkolnych „Nasza mama czarodziejka” i „Asiunia”. Do szkolnej biblioteki zakupiono dwie książki z autografem autorki. Na koniec naszego pobytu na targach mogliśmy uczestniczyć w spotkaniach ze znanymi od kilkudziesięciu lat ilustratorami książek – Krystyną Michałowską (spotkanie ph.: „Świat książek Krystyny Michałowskiej”) i Bohdanem Butenką (spotkanie ph.: „Ilustracje Bohdana Butenki w książkach Wandy Chotomskiej”).
Każdy z nas znalazł podczas pobytu na targach coś dla siebie, swoją „ucztę dla ducha”, również chwile odpoczynku i relaksu między półkami z literaturą.
Wycieczkę zakończyliśmy ucztą, już nie dla ducha, ale konkretną, w MacDonaldzie.
A przed nami kolejna wycieczka na targi książki- do Warszawy, już niedługo…!
Rozszerzona zawartość newsa