ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI!
Dodane przez rbelka dnia Listopad 11 2017 20:59:38


NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI


Polskie święto narodowe, obchodzone co roku 11 listopada, na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku po 123 latach rozbiorów dokonanych przez Austrię, Prusy i Rosję, przywrócone w 1989 roku.


„Przeciw nadziei i przeciw pewności
wystygłych duchów i śmierci wróżbitów.
Wierzę w wskrzeszenie popiołów i kości,
w jutrzenkę błękitów.”


10 listopada 2017 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 99 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uroczystość ta odbyła się na 3 godzinie lekcyjnej dla uczniów klas I – VI oraz na 5 godzinie dla uczniów klasy VII i oddziałów gimnazjalnych. Tego dnia wielu z nas przyszło do szkoły w ubraniach z elementami polskich barw narodowych. Dla całej społeczności szkolnej przygotowaliśmy też biało-czerwone kotyliony. Program artystyczny przedstawiła klasa IIIb, a pieśni patriotyczne wyśpiewały uczennice z klas: IIa, IIb i IIc gimnazjum. Występ naszej młodzieży spodobał się wszystkim. Wywołał uczucia powagi, zadumy i wdzięczności dla Polaków, którzy walczyli i oddali życie za Ojczyznę, przyczynili się do tego, że dziś żyjemy w wolnym kraju.
Nie zapominajmy nigdy o ich grobach, nie przechodźmy obojętnie obok pomników i miejsc pamięci narodowej.
Program artystyczny przygotowali dla nas nauczyciele: p.Zofia Jarząbek, p.Maria Bejm i p.Bogdan Szyszka. W trakcie uroczystości, jak co roku, zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie, które wkrótce pojawi się w naszej szkolnej galerii.

Rozszerzona zawartość newsa