Targi Książki we Wrocławiu
Dodane przez rbelka dnia Marzec 25 2017 21:28:44
Biblioteka szkolna organizuje wycieczkę do Wrocławia na 8. Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży „Dobre Strony”. Wycieczka odbędzie się 27 maja (sobota) 2017r., koszt uczestnictwa – 45zł/os.

W tym roku Targi zajmą całą ulicę Przejście Garncarskie biegnącą przez środek wrocławskiego Rynku, obok Wrocławskiego Domu Literatury. Przez trzy dni (targi trwają 26-28 maja) przejście Garncarskie stanie się ulicą książek. Tutaj staną stoiska Wydawców, dzieci i młodzież spotkają swoich ulubionych pisarzy i ilustratorów oraz aktorów-animatorów przebranych za Bajarzy i Mole Książkowe. Dodatkowo będzie okazja zwiedzić Wrocławski Dom Literatury. W tym samym czasie w Rynku odbywa się również ogromny Jarmark Świętojański.

Stałym elementem programu Targów od sześciu lat jest także ogólnopolski konkurs dla dzieci i młodzieżyA to moja bajka właśnie…” na napisanie autorskiej bajki lub baśni. Prace w formie elektronicznej należy przesłać do 10 kwietnia 2017r. na adres organizatora. Dla laureatów konkursu przewidziane są bardzo atrakcyjne nagrody.
Nasz wyjazd na targi zaplanowany jest w sobotę, ponieważ w tym dniu będą ogłoszone wyniki w/w konkursu.


Chętnych do udziału w wycieczce oraz wymienionym konkursie proszę o zgłaszanie się do biblioteki szkolnej do dnia 31 marca 2017r.

Rozszerzona zawartość newsa