Konkurs recytatorski
Dodane przez dnia Kwiecień 05 2006 12:08:55
24 marca w GOKSiR w Rudnikach odbyła sie kolejna edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego, w której uczestniczyło 14 naszych gimnazjalistek (szkoda, że od paru lat wśród uczestników nie ma żadnego pana, ale mamy nadzieję, że to się wkrótce zmieni).
Pierwsze miejsce zajęła Monika Soja z kl.Id, recytując wiersz Wisławy Szymborskiej "Nic dwa razy" oraz fragm. "Szóstej klepki" M. Musierowicz.
Drugie miejsce "wyrecytowała" Ola Cieśla z kl.IIe wierszem Edwarda Stachury "Życie to nie teatr" oraz fragm. książki Jany Frey "W ciemności" (b.dobra książka ze szkolnej biblioteki).
Trzecie miejsce przypadło Monice Mirowskiej z kl. Id za recytację wiersza "Przedwiośnie" W. Syrokomli oraz fragm. powieści H.Sienkiewicza "Ogniem i mieczem".
foto etap gminny
Rozszerzona zawartość newsa
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a najlepsi dodatkowo piękne książki. Uczennice, które zajęły I i II miejsce, uczestniczyły w kolejnym etapie konkursu, który odbył się w Miejskim Domu Kultury w Oleśnie 3 kwietnia 2006. Zachęcamy do udziału w tym corocznym konkursie wszystkich tych, którzy chcą i potrafią wypowiedziec na scenie poprzez recytację swoje "ja",bo na tym polega dobra recytacja.
... na scenie podczas recytacji chcemy "uslyszeć" waszą osobowość, to co lubicie, kochacie, jakie lubicie filmy, muzykę lub to czego nie lubicie, całe wasze wewnetrzne "ja"- to słowa aktora wrocławskiego teatru lalek, który wraz z innymi członkami jury oceniał recytacje podczas konkursu w Oleśnie.