Gimnazjalista z Rudnik NIE jest zniewolony przez używki!!
Dodane przez dnia Marzec 27 2006 22:12:05
Statystyki mówią, że wielu z nas sięga po papierosy, alkohol czy narkotyki.
Klasa IIa, na czele z Gosią P. postanowiła pokazać, że nie wszyscy w naszym wieku tak chętnie przystają na tę nową modę. Zaprosiliśmy do akcji osoby z innych klas i poprosiliśmy o pomoc panie M. Bejm, E. Smolarz, A. Krzak i H. Kowalczyk.
Zorganizowaliśmy tydzień antyuzależnieniowy. Był "kostuś" pośród butelek, strzykawek i pudełek po papierosach, były plakaty, ulotki, wystawa książek.
Niektóre klasy mogły oglądać krótkie scenki, a wszyscy widzieli środowy apel, który był głównym punktem całej akcji. Występy taneczne przeplatane monologiem naszej koleżanki ukazywały bezradność w obliczu problemu, odtrącenie, pogodzenie, wreszcie szczęśliwy koniec. Jednak druga część apelu prezentowała historie bez "happy endu", historie ludzi w naszym wieku, którzy przez używki stracili szansę na godne życie.
Teksty przedstawiane tyłem do publiczności i kończone zdmuchnięciem świeczki robiły wrażenie. W końcu pozostawała jedna świeca, symbolizująca życie każdego z nas - tak delikatne, że może je zdmuchnąć silniejszy podmuch - jednak nie bez szans na przetrwanie.
Nas najbardziej cieszyło to, że na sali nie było śmiechów, zdecydowana większość potraktowała ten apel naprawdę poważnie. Mamy nadzieję, że - tak ja my - zastanowicie się nad swoją przyszłością, nie dacie się zniszczyć tak łatwo jak płomienie świec.
Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w pracach nad akcją antyuzależnieniową, a zwłaszcza tym, którzy przez te dni dumnie nosili plakietki z hasłem "Gimnazjalista z Rudnik nie jest zniewolony przez używki".
Pokazaliśmy, że nie wstydzimy się tego, iż wystrzegamy się papierosów, alkoholu i narkotyków.
Razem wprowadzimy modę na trzeźwość, przytomność umysłu i przyjemny oddech;)
foto apel foto inne
Rozszerzona zawartość newsa