Strona Główna


Pobieralnia


Galeria


Rejestracja


Szukaj


Andrzej WajdaVademecum


Dyplomy


Lodowisko


RODO


Kontakt


Facebook

Nawigacja
Home
JUBILEUSZ 60-LECIA
REKRUTACJA
DLA RODZICÓW 2018/2019
Kino za Rogiem
Stypendium Wójta
Sukcesy sportowe
e-szkoła
E-Dziennik
Uroczystość Nadania Imienia
Samorząd Uczniowski
Rudniki w liczbach
Edukacyjna Wartość Dodana
WZOROWA KLASA
Erasmus+
Comenius
Poliglota Roku
Logiczne wędrówki
Rudnicka Filmówka na facebooku
Kontakt
Archiwum News'ów
Galeria
Download
Artykuły
BIP
Szukaj

Vademecum Ucznia!
Dyplomy
Andrzej Wajda
Dokumenty i regulaminy

Wycieczka VIII klasy w Góry Świętokrzyskie
Niedawno wróciliśmy z wycieczki w Góry Świętokrzyskie, gdzie opiekunami byli pan Wojciech Matuszczyk i pani Anna Kokot. Eskapada nie była zbyt długa (trwała dwa dni), ale za to była bardzo intensywna, a rozpoczęła się w poniedziałek 10.06.2019r. o godzinie 5.00. Już na przystanku w Rudnikach mieliśmy doskonały humor, który ani na chwilę nie opuścił nas w trakcie wycieczki. Naszym pierwszym punktem do zrealizowania było zdobycie Łysej Góry. I choć podczas wspinaczki żar lał się z jasnego nieba, komary dotkliwie kąsały, wszyscy bez większego wysiłku dotarliśmy na szczyt. Tam zwiedziliśmy kościół Św. Krzyża oraz podziwialiśmy gołoborza. Przy zejściu z góry zobaczyliśmy Pomnik Katyński Trzech Krzyży. Następnie udaliśmy się do drugiego obiektu sakralnego- klasztoru św. Katarzyny. Dowiedzieliśmy się sporo o obowiązującej tam klauzuli oraz mieliśmy możliwość zwiedzenia niektórych pomieszczeń. Po wyjściu z przyjemnie chłodnego klasztoru, w promieniach słońca, ruszyliśmy na polanę św. Franciszka oraz do Kapliczki Janikowskich, gdzie na ścianie, dawno temu, podpis złożył niesforny młodzieniec- Stefan Żeromski. Potem wraz z panem przewodnikiem udaliśmy się do Muzeum Minerałów i Skamieniałości. Obejrzeliśmy tam różne gatunki skał i mogliśmy przyjrzeć się obróbce kamieni szlachetnych. Wieczorem, po zjedzeniu pysznej obiadokolacji, relaksowaliśmy się w rozmaity sposób: uczestniczyliśmy w ognisku, graliśmy w piłkę, huśtaliśmy się na hamaku i oglądaliśmy mecz. Drugiego dnia pojechaliśmy zwiedzać ruiny zamku w Chęcinach. Na dziedzińcu obejrzeliśmy pokaz tańców dworskich. Następnie pojechaliśmy do jaskini „Raj”. Nie mogliśmy się tam napatrzeć na piękne stalaktyty, stalagmity i stalagnaty, zwłaszcza jednak urzekła nas „Harfa” i „Syrenka”. Z niepokojem przechodziliśmy też koło jadowitego pająka- „sieciarza jaskiniowego”. Wróciwszy do Kielc, obejrzeliśmy Pałacyk Zielińskiego i Pałac Biskupów Krakowskich. Ostatnim obiektem, który podziwialiśmy na tej wycieczce, był dąb „Bartek”- jedno z najstarszych drzew w Polsce. Nasza wycieczka była bardzo udana nie tylko ze względu na mnogość obejrzanych obiektów, ale także na wspaniałą atmosferę. Na pewno wrócimy jeszcze wielokrotnie w przepiękne Góry Świętokrzyskie. I zawsze nam wtedy towarzyszyć będzie wspomnienie ostatniej wycieczki w podstawówce…
Dodane przez rbelka
dnia czerwiec 16 2019 22:09:15
0 Komentarzy
239 Czytań - Drukuj

Gazetka maj - czerwiec 2019!
Dodane przez rbelka
dnia czerwiec 16 2019 14:58:47
94 Czytań - Drukuj

Wycieczka do Zakopanego
03 czerwca 2019 roku 44 uczniów klas gimnazjalnych pod kierunkiem nauczycieli: pani Marii Bejm, pani Anny Kokot, pani Agaty Nowak- Zawady, pani Katarzyny Pawlaczyk i pana Wojciecha Matuszczyka wyruszyło na podbój tatrzańskich szlaków Swą przygodę z Tatrami rozpoczęli od wjazdu na Gubałówkę i zjedzenia tam przepysznych gofrów. Wieczorem biegali po tatrzańskich łąkach, wypoczywali na hamakach i bujanych fotelach oraz zaangażowali się w rozmaite gry towarzyskie. Mieli też grilla. Następnego dnia, po 9 km wędrówki, dotarli do Morskiego Oka, gdzie ich oczom ukazały się przepiękne widoki ośnieżonych jeszcze gór. Po zejściu ze szlaku, zwiedzili najpopularniejszą ulicę Zakopanego- Krupówki. Przyjechawszy do pensjonatu , oprócz obiadokolacji, spałaszowali jeszcze ze smakiem lokalną pizzę. W trzecim dniu wycieczki gimnazjaliści wraz z opiekunami zobaczyli Rusinową Polanę i wspinali się po 1100 schodach na Gęsią Szyję. Tego samego dnia zwiedzili jeszcze Sanktuarium Matki Boskiej Jaworzyńskiej i Krzeptówki. Do domu wrócili o godz. 21 zmęczeni, ale i bardzo zadowoleni. Pogodę mieli wymarzoną- słońce, lekki wiaterek i 23 stopnie Celcjusza.
Dodane przez rbelka
dnia czerwiec 10 2019 21:56:16
86 Czytań - Drukuj

IV Szkolny Przegląd Teatralny!
29 maja 2019r. w naszej szkole odbył się IV Szkolny Przegląd Teatralny. Koordynatorami tego przedsięwzięcia byli: pani Anna Kokot, pani Maria Bejm oraz pan Bogdan Szyszka. Uczniowie do przeglądu przygotowywali się kilka tygodni, gdyż musieli podjąć szereg działań, by osiągnąć znakomity efekt. Najpierw trzeba było znaleźć interesujący scenariusz, potem opanować tekst na pamięć, wykonać dekorację i stroje, opracować choreografię i wreszcie zaprojektować plakat. Gdy przyszedł czas na wystawienie klasowych sztuk, okazało się, że młodzież spisała się rewelacyjnie. W każdej klasie odkryto aktorskie i wokalne talenty. Repertuar był różnorodny:
kl. I- „Bajkowe zamieszanie”
kl. II- „Kopciuszek”,
kl. IV- „O mądrej królewnie i smoku ze Złotej Góry”,
kl. V- „Królewna Śmieszka”, „Czerwony Kapturek”,
kl. VI- „Adam i Ewa”,
kl. VII- „Dary czterech wróżek”,
kl. VIII- „Królewna Śnieżka- historia prawdziwa”
kl. III a „Mała”
kl. III b- „Dziady”
kl. III c –„Kopciuszek 21. Wieku”.

Jury w składzie: pani Urszula Kałwak- przewodnicząca Rady Rodziców, pani Beata Rasztar- polonistka, pani Katarzyna Pawlaczyk-wuefistka miało twardy orzech do zgryzienia. Wszystkie przedstawienia bowiem były znakomite. Uczniowie z zaangażowaniem odgrywali swoje role, zadbali o elementy muzyczne i rekwizyty, misternie mieli przygotowaną choreografię. Jednak trzeba było wyłonić zwycięzców. W kategorii klas I- II pierwsze miejsce zajęła klasa II, w kategorii klas IV-VI zwyciężyła klasa IV, a kategorii klas VII, VIII i gimnazjalnych najwyższe miejsce na podium zajęła klasa III a. Najlepszymi aktorami przeglądu zostali: Antonina Korpowska, Igor Stanek, Iga Staniszewska, Kamil Kałwak, Natalia Stasiak i Aleksandra Materak. Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w przedstawieniach, serdecznie gratulujemy talentów i umiejętności zabawy. Życzymy, by w przyszłości podbili deski nie tylko krajowych teatrów, ale i światowych scen.

Dodane przez rbelka
dnia czerwiec 10 2019 21:54:36
0 Komentarzy
185 Czytań - Drukuj

4 czerwca. Lekcja historii współczesnej.
4 czerwca 1989r. odbyły się pierwsze częściowo wolne wybory w historii Polski powojennej. W wyniku uzgodnień Okrągłego Stołu o mandaty poselskie i senatorskie oprócz przedstawicieli władz komunistycznych walczyli kandydaci bezpartyjni. Wybory zakończyły się zdecydowanym zwycięstwem opozycjonistów. To początek demokracji w Polsce i przemian w Europie.

W 30-tą rocznicę tych wydarzeń młodzież naszej szkoły uczestniczyła w niecodziennej lekcji historii współczesnej. Po krótkiej prelekcji uczniowie obejrzeli film pt. „Wałęsa. Człowiek z nadziei” wyreżyserowany przez naszego patrona pana Andrzeja Wajdę, który w czerwcowych wyborach w 1989r. zdobył mandat senatora nowo utworzonego Senatu. Dzieło ukazuje wieloletnią walkę Polaków o to, by stać się narodem wolnym, mającym realny wpływ na sytuację w ojczyźnie.

Dzisiejsza lekcja uświadomiła nam, jak ważnymi wartościami są m.in.: wolność, miłość, solidarność i patriotyzm.


Dodane przez rbelka
dnia czerwiec 09 2019 19:54:46
82 Czytań - Drukuj

Podsumowanie konkursu WZOROWA KLASA!


W przeddzień Dnia Dziecka odbył się, ostatni już w tym roku szkolnym, konkurs "Uczniowie tańczą na parkiecie", którego wyniki ostatecznie zamknęły współzawodnictwo o tytuł Wzorowej Klasy.
Od września w różnych kategoriach trwały zmagania o uzyskanie jak najwyższej liczby punktów za wyniki w nauce, frekwencję, zachowanie, zespołowe konkursy szkolne, konkursy indywidualne, akcje charytatywne oraz sukcesy sportowe. Sprzyjała temu integracja klas jako zespołów współpracujących ze sobą. Pozytywna aktywność, praca i towarzyszące uczniom emocje uhonorowane zostały dyplomami i nagrodami ufundowanymi przez Radę Rodziców.


Wyniki rywalizacji o tytuł Wzorowa Klasa w roku szkolnym 2018/2019

W kategorii klas I - II szkoły podstawowej:
I miejsce - klasy I i II ex aequo

W kategorii klas IV - VI szkoły podstawowej:
I miejsce - klasa IV
II miejsce - klasa VI
III miejsce - klasa V

W kategorii klas VII - VIII - oddziały gimnazjalne:
I miejsce - klasa IIIc
II miejsce - klasa IIIa
III miejsce - klasa IIIb
IV miejsce - klasa VII
V miejsce - klasa VIII

Gratulujemy zwycięzcom!

Słowa uznania należą się również uczniom pozostałych klas, którzy aktywnie i z dużym zaangażowaniem brali udział w konkursach oraz wszystkim wychowawcom, którzy pomagali i wspierali swoich wychowanków.
Dodane przez rbelka
dnia czerwiec 09 2019 19:50:13
90 Czytań - Drukuj

Pobić rekord!!!


PSP im. Andrzeja Wajdy w Rudnikach będzie biła ogólnopolski rekord

Uczniowie PSP im. Andrzeja Wajdy w Rudnikach zgłosili swój udział w akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. 7 czerwca razem z uczniami kilku tysięcy szkół z całej Polski będą próbowali pobić rekord czytania w jednym momencie. W ubiegłorocznej edycji „Jak nie czytam, jak czytam” wzięło udział prawie 407 tys. osób.
Młodzież z naszej szkoły na miejsce akcji wybrała salę gimnastyczną, gdzie ok. godz. 11. rozpocznie się wspólne czytanie. Wcześniej o godzinie 10.00 uczniowie przejdą ulicami Rudnik, zachęcając do lektury. Plenerowej imprezie towarzyszyć będzie entuzjazm wszystkich zwolenników czytania.
Uczniowie i grono pedagogiczne PSP im. Andrzeja Wajdy w Rudnikach zapraszają wszystkich chętnych do udziału w imprezie. Zaproszenie kierujemy również do rodziców oraz władz samorządowych naszej gminy. Dajmy dobry przykład i pokażmy, że czytanie jest modne.
Coroczna akcja „Jak nie czytam, jak czytam”, zainicjowana w 2016 r. przez redakcję miesięcznika „Biblioteka w Szkole”, jest najpopularniejszą akcją czytelniczą w Polsce. Jej głównym celem jest budowanie pozytywnego wizerunku książki, promocja czytania dla przyjemności, pokazanie, że czytanie nie musi kojarzyć się z przymusem lecz z miłą, dostępną dla każdego formą spędzania czasu.
Dodane przez rbelka
dnia maj 30 2019 22:27:16
97 Czytań - Drukuj

Współpraca z Kołem Łowieckim DZIK z Wielunia
W marcu nasza szkoła wraz z PSP w Żytniowie i PSP w Cieciułowie nawiązała współpracę z Kołem Łowieckim DZIK z Wielunia. W ramach współpracy został zorganizowany Konkurs Przyrodniczo – Łowiecki pod hasłem „Zwierzęta naszych pól i lasów” przygotowany przez nauczycieli biologii w/w szkół i zatwierdzony przez Zarząd Koła Łowieckiego. Organizatorem konkursów w naszej szkole była pani S. Zaręba. Celem konkursu było: szerzenie wiedzy przyrodniczej z dziedzin: ochrona przyrody, leśnictwo, gospodarka łowiecka, rozwijanie nawyku obcowania z przyrodą, kształtowanie nowego stylu życia opartego na współistnieniu człowieka w harmonii ze środowiskiem i przyrodą oraz rozwijanie wrażliwości przyrodniczej i artystycznej. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach: konkurs plastyczny ( skierowany dla uczniów klas I – IV) oraz konkurs wiedzy przyrodniczo – łowieckiej (dla uczniów klas V- VIII). Uczniowie przygotowując się do konkursu korzystali z fachowej literatury udostępnionej przez Koło Łowieckie oraz wysłuchali prelekcji przeprowadzonej przez przedstawiciela Koła Łowieckiego – pana Waldemara Majtykę.
Naszą szkołę reprezentowali: w konkursie plastycznym: Julia Rasztar, Zofia Kołodziejczyk, Justyna Musiał, Klaudia Majda, Martyna Augustyniak Antoni Prażmowski, Wiktoria Wasik, Lena Pawelec, Paweł Zimnowoda, Lena Ochendzan, Mateusz Nicpoń, Kamila Gorąca, Kacper Chojnacki, Wiktor Pilak, Mikołaj Zając, Marta Birlet, Marcelina Kanicka, Tomasz Kotala, Alicja Bryja; w konkursie wiedzy przyrodniczo – łowieckiej: Daria Kałwak, Iga Staniszewska, Magdalena Urbańska, Michał Kowalczuk, Kinga Hanas, Nicola Zimnowoda, Piotr Furmański, Jakub Rosak, Krystian Mateja, Piotr Hombek, Zofia Musiał, Jakub Stochmiałek, Patryk Szczęść, Marta Sieja i Barbara Żyta.
24 maja w PSP w Żytniowie odbyło się podsumowanie w/w konkursów i wręczenie nagród indywidualnych dla najlepszych w każdej z kategorii. W uroczystości wzięli udział: Zdzisław Korzekwa – Zastępca Członka Naczelnej Rady Łowieckiej Polskiego Związku Łowieckiego w Warszawie Delegat na Krajowy Zjazd, Jacek Kołecki – Zastępca Łowczego Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Częstochowie, Jerzy Wieczorek – Łowczy Obwodu Łowieckiego nr 152 Rudniki/Bobrowa, Waldemar Majtyka – Sekretarz Koła Łowieckiego DZIK w Wieluniu oraz Zastępca Wójta Gminy Rudniki pani Anna Sekienda.
Nagrody otrzymali:
konkurs wiedzy przyrodniczo – łowieckiej:
Daria Kałwak (kl. V) - I miejsce
Iga Staniszewska (kl. VI) - II miejsce
Magdalena Urbańska (kl. VII) - III miejsce

konkurs plastyczny:
Julia Rasztar (kl. IV) - I miejsce
Zofia Kołodziejczyk (kl. I) - II miejsce
Justyna Musiał (kl. I) - III miejsce

Pozostali uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody dla szkoły – (m. in. piłki do piłki nożnej, skakanki, zestawy do badmintona, rakietki do tenisa stołowego, kalkulatory).
Fundatorem wszystkich nagród było „Koło Łowieckie DZIK z Wielunia.
Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy!!!
Dodane przez rbelka
dnia maj 30 2019 22:18:37
102 Czytań - Drukuj

II Międzyszkolnym Konkurs Przyrodniczy
23 maja 2019 w LO im. Lotników Polskich w Oleśnie odbył się II Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy z zakresu biologii i chemii z cyklu „Spotkania z biologią i chemią dla uczniów kl. III gimnazjum oraz uczniów kl. VIII szkoły podstawowej”. Konkurs podzielony był na trzy części: chemiczną, biologiczno – chemiczną i biologiczną.
Naszą szkołę reprezentowali: Amelia Łęgosz, Aleksandra Krzemińska, Aleksandra Zając (część chemiczna); Wiktoria Randak, Katarzyna Kapica, Oliwia Nicota (część biologiczno – chemiczna); Kinga Kuder, Marta Namyślak i Kinga Malinowska (część biologiczna) - opiekun pani S. Zaręba. Po rozwiązaniu dość trudnych zadań testowych na wszystkich czekał poczęstunek oraz rozdanie dyplomów za uczestnictwo wraz z małymi prezentami. Na właściwe wyniki wszyscy uczestnicy czekają z niecierpliwością. Na pewno ten konkurs był przygotowaniem do podjęcia nauki w szkole średniej.
Równocześnie został rozstrzygnięty konkurs fotograficzny „Las w obiektywie” którego organizatorem było również LO im. Lotników Polskich w Oleśnie – Aleksandra Zając i Rafał Podgórski otrzymali nagrody książkowe. Gratulacje !!!
Dodane przez rbelka
dnia maj 30 2019 22:08:48
92 Czytań - Drukuj

Konkurs Matematyczno - Fizyczny!

Międzyszkolny Turniej Matematyczno - Fizyczny
pod hasłem:
Słyszałem i zapomniałem, widziałem i zapamiętałem, zrobiłem i zrozumiałem.
(Konfucjusz)


Zapraszamy młodzież klas siódmych i ósmych szkół podstawowych Gminy Rudniki do wzięcia udziału w organizowanym przez nas Turnieju Matematyczno - Fizycznym. Turniej ma charakter interdyscyplinarny, jego celem jest pobudzanie i rozwijanie zainteresowań matematyczno - przyrodniczych wśród uczniów i aktywizacja środowiska nauczycieli na rzecz pracy z młodzieżą. Mamy ogromną nadzieję, że udział w nim będzie ciekawą propozycją dla tych, którzy są zainteresowani informacjami o naszej planecie, świecie przyrody i zdobyczach myśli ludzkiej i lubią rywalizować, wykazując się umiejętnościami logicznego i kreatywnego myślenia.

Każdą szkołę reprezentują zespoły uczniów klas siódmych i ósmych (trzyosobowy zespół uczniów klasy siódmej i dwuosobowy zespół uczniów klasy ósmej).


ORGANIZACJA I PRZEPROWADZENIE KONKURSU


Publiczna Szkoła Podstawowa im. Andrzeja Wajdy w Rudnikach
12 czerwca 2019r. godz. 9.00


1. Przedmiotem konkursu dla uczniów klas ósmych jest:
• przygotowanie propozycji ciekawego doświadczenia fizycznego lub chemicznego, które należy samodzielnie przeprowadzić, przygotować jego opis (zawierający tytuł, wykorzystane materiały, krótką charakterystykę);
• doświadczenie powinno zawierać jakiś własny pomysł, pokazujący inwencję twórczą uczestnika. Wskazane jest by uczestnik konkursu konsultował się podczas przygotowań ze swoim nauczycielem przedmiotów przyrodniczych;
• każdy uczestnik zgłasza propozycję jednego doświadczenia;
• ocenie podlega poziom merytoryczny oraz sposób prezentacji doświadczenia. Przy wyłanianiu zwycięzcy komisja będzie brała pod uwagę:
- pomysłowość,
- sposób prezentacji doświadczenia,
- walory edukacyjne doświadczenia,
- poprawność merytoryczną wyjaśnienia zjawiska.
2. Przedmiotem konkursu dla uczniów klas siódmych jest:
• udzielanie właściwych odpowiedzi do zadań zamkniętych o charakterze łamigłówek matematycznych wyświetlanych na projektorze;
• rozwiązywaniu rebusów matematycznych;
• rozwiązywaniu krzyżówek matematycznych;
• konkurs skojarzenia.
3. Na turniej uczniowie przyjeżdżają pod opieką nauczyciela.
4.Nauczyciel - opiekun zespołu nie bierze udziału w rozwiązywaniu zadań konkursowych.
5. Wszyscy uczestnicy dostaną drobne upominki, a najlepszy zespół puchar.
Imprezie towarzyszyć będzie pokaz doświadczeń fizycznych przygotowanych przez uczniów - współorganizatorów spotkania.
6. Przewidywany czas zakończenia turnieju - godz.14.00

Dodane przez rbelka
dnia maj 28 2019 23:43:58
0 Komentarzy
231 Czytań - Drukuj

Zbiórka nakrętek!
28 maja 2019 roku odbyła się w naszej szkole ostatnia zbiórka nakrętek dla Wiktorii. Łącznie zebraliśmy ich około 173 kg.
Wyniki:
I kategoria (kl. I i II):
I miejsce – kl. I i II

II kategoria (kl. IV-VI):
I miejsce – kl. IV
II miejsce – kl. V
III miejsce – kl. VI


III kategoria (kl. VII-VIII; oddziały gimnazjalne):
I miejsce – IIIb
II miejsce – IIIa
III miejsce – VIII
IV miejsce – IIIc
V miejsce – VII


Najwięcej nakrętek (ponad 30 kg) udało się zebrać klasom: IIIb oraz IIIa. Gratulujemy!!!
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję i zapraszamy do zbiórki nakrętek po wakacjach.
Samorząd Uczniowski


Dodane przez rbelka
dnia maj 28 2019 23:22:30
0 Komentarzy
259 Czytań - Drukuj

Strona 2 z 161 < 1 2 3 4 5 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Bezpieczne logowanie SSL

Licznik
Jeszcze

I WAKACJE :D

Użytkowników Online
Gości Online: 10
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 5
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: prasztar

Design by CeRNoBiL & Admin Powered by PHP-Fusion 19901796 Unikalnych wizyt