Strona Główna


Pobieralnia


Galeria


Rejestracja


Szukaj


Andrzej WajdaVademecum


Dyplomy


Lodowisko


RODO


Kontakt


Facebook

Nawigacja
Home
REKRUTACJA 2016/2017
Rudniki w liczbach
DLA RODZICÓW 2016/17
Kino za Rogiem
Stypendium Wójta
Sukcesy sportowe 2015/2016
e-szkoła
E-Dziennik
Uroczystość Nadania Imienia
Edukacyjna Wartość Dodana
Samorząd Uczniowski
WZOROWA KLASA
Erasmus+
Comenius
Poliglota Roku
Logiczne wędrówki
Rudnicka Filmówka na facebooku
Kontakt
Archiwum News'ów
Galeria
Download
Artykuły
BIP
Szukaj

Vademecum Ucznia!
Dyplomy
Andrzej Wajda
Dokumenty i regulaminy

Czytelnik Roku 2017/2018
W roku szkolnym 2017/2018 w naszej szkole realizowany był projekt „Czytelnik Roku 2017/2018”.
Jego celem było:
1. Popularyzacja wartościowej lektury.
2. Mobilizowanie uczniów do czytania i zdobywania wiedzy.
3. Rozbudzanie pasji czytelniczych.
4. Kształtowanie gustów czytelniczych.
Czternaścioro uczniów klas gimnazjalnych wzięło udział w ośmiu etapach konkursu. Gimnazjaliści mieli za zadanie przeczytanie następujących pozycji: „Telemach w dżinsach” Adama Bahdaja, „Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza, „Gwiazd naszych wina” Johna Greena, „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi” Rafała Kosika, „Harry Potter oraz Czara Ognia” Joanne Kathleen Rowling, „Pamiętnik narkomanki” Barbary Rosiek, „Rok 1984” Georgea Orwella oraz „Bez mojej zgody” Jodi Picoult. Po przeczytaniu każdej z książek mole książkowe:-) pod czujnym okiem pani Kokot i pani Pietrzak pisały test ze znajomości dzieła. Najwnikliwiej książki czytali: Kinga Kuder z klasy II c- I miejsce, Kamila Klimek z klasy III b- II miejsce oraz Kacper Kanicki z klasy II a- III miejsce. Myślimy, że czas poświęcony na lekturę, nie był czasem straconym, bowiem jak wszystkim wiadomo, kto czyta książki nie żyje raz, ale wiele razy.
Dodane przez rbelka
dnia czerwiec 17 2018 23:11:44
21 Czytań - Drukuj

III Szkolny Przegląd Teatralny
25.05.2018r. w naszej szkole odbył się III Szkolny Przegląd Teatralny, w którym udział wzięły wszystkie klasy od IV do III gimnazjalnej. W jury konkursu zasiadły: pani Elżbieta Ciszkiewicz- dyrektor Biura Obsługi Samorządowej, pani Janina Pawlaczyk- dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji, pani Urszula Kałwak- przewodnicząca Rady Rodziców, pani Iwona Meryk- zastępca przewodniczącej Rady Rodziców oraz pani Justyna Tokarska- wicedyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Andrzeja Wajdy w Rudnikach. Imprezę kulturalną rozpoczęła Oliwia Zaremba piosenką „To teatr” . Następnie Weronika Pawelec zadeklamowała wiersz Joanny Kulmowej „Po co jest teatr”. Po tych występach przyszedł czas na prezentację przedstawień przygotowanych przez poszczególne klasy. I tak klasa IV wystawiła nowoczesną wersję „Kopciuszka”, V „Szkołę na wesoło”, Vi „Bajeczki wesołej babeczki”, VII „O nieszczęśliwej księżniczce Marzence”, II a „Biuro matrymonialne”, II b „Czerwonego Kapturka”, II c „Zielonego Kapturka”, III a „Wehikuł czasu”, III b „Szarlotkę z herbatką”, III c „Na jagody”. Wszystkie sztuki były bardzo starannie przygotowane, uczniowie zadbali o elementy muzyczne, odpowiednie kostiumy, ciekawą choreografię oraz wykonali plakaty promujące inscenizację. Jury miało naprawdę twardy orzech do zgryzienia, by wybrać tych najlepszych. Po długich i burzliwych obradach zadecydowało, że w I kategorii wiekowej (uczniowie klas IV- VI) pierwsze miejsce zajęła klasa IV, drugie VI, a trzecie V. W kategorii wiekowej klasa VII i klasy gimnazjalne I miejsce zajęła klasa II c, drugie VII, trzecie III c. Komisja przyznała nagrody także w każdej kategorii wiekowej dla najlepszej aktorki i najlepszego aktora. Najlepszymi aktorkami przeglądu zostały: Aleksandra Kryściak kl. Vi i Paulina Gędek kl. II c. Obie dziewczyny wcieliły się w rolę babci opowiadającej bajkę.Najlepszymi aktorami okrzyknięto Witolda Ptasińskiego z klasy V i Kacpra Boreckiego z klasy VII.
III Szkolny Przegląd Teatralny udowodnił, że nasi uczniowie są znakomitymi aktorami, że posiadają rozmaite pasje i talenty, że potrafią łączyć przyjemne z pożytecznym. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku także będziemy się znakomicie bawić podczas święta teatru.
Dodane przez rbelka
dnia czerwiec 17 2018 23:09:10
0 Komentarzy
59 Czytań - Drukuj

Międzyszkolny Pokaz Doświadczeń z Fizyki "Freestyle"
8 czerwca w hali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej w Rudnikach odbył się wieczór eksperymentów pod nazwą Międzyszkolny Pokaz Doświadczeń z Fizyki "Freestyle", w którym uczestniczyły pięcioosobowe reprezentacje uczniów klas siódmych wszystkich szkół podstawowych naszej gminy. Organizatorzy przedsięwzięcia, nauczyciele fizyki - Alicja Księżarek i Ryszard Belka, we współpracy z nauczycielami: Dorotą Domańską, Justyną Tokarską i Robertem Księżarkiem, znaleźli sposób, by pokazać uczniom, że wiedzę z trudnego przedmiotu, jakim jest fizyka, można przyswoić za pomocą eksperymentowania. Przedmioty ścisłe stają się łatwiejsze w odbiorze , gdy będziemy namacalnie, empirycznie poznawać ich tajniki. Dlatego, myślą przewodnią pokazu stały się słowa mistrza Konfucjusza: „Słyszałem i zapomniałem, widziałem i zapamiętałem, zrobiłem i zrozumiałem”.
Uczniowie prezentowali doświadczenia poznane na zajęciach lub wyszukane w Internecie. Można było zobaczyć jak działają siły w przyrodzie , ruch cieczy, zjawiska cieplne, magnetyczne, zasady dynamiki i wiele innych. Tytuły doświadczeń: poduszkowiec z balonika, elektrostatyczny snopek i kopciuszek, balon dźwigający szklanki, co wpycha jajko do butelki, tornado w butelce, świecące cytryny, nurkujące wykałaczki, szaszłyk z balonika, domowy wulkan i wiele innych, zachęcały do obejrzenia i zapoznania się z wnioskami. Było poważnie, naukowo, ale i zabawnie, z przymrużeniem oka.
Ważnym punktem w programie było rysowanie światłem w sali projekcyjnej Kina za Rogiem, które przygotował i poprowadził absolwent rudnickiej szkoły, pasjonat i twórca kreatywnej fotografii - Michał Włoch.
Nie zabrakło też quizów i sportowej formy integracji młodzieży, jaką jest mecz.
Organizatorom udało się, powtarzając za Leonardo da Vinci, "Po pierwsze: zaciekawić!"

Zdjęcia w galerii.

Dodane przez rbelka
dnia czerwiec 14 2018 22:28:46
29 Czytań - Drukuj

Sukces literacki Kacpra
Kacper Kanicki z kl. II a w kwietniu br. wziął udział w XXVIII Konkursie im. Jana Parandowskiego na opowiadanie olimpijskie. Organizatorem przedsięwzięcia był Polski Komitet Olimpijski, a honorowym patronatem objął ww. konkurs Minister Edukacji Narodowej. Do Warszawy nadesłano 222 opowiadania od uczniów z terenu całej Polski. Kacper w swojej pracy opisał pierwsze wrażenia, po tym, jak zaczął trenować karate. Widocznie opowiadanie bardzo się spodobało, gdyż Kacper znalazł się w gronie finalistów. Bardzo mu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych oraz literackich.
Dodane przez rbelka
dnia czerwiec 14 2018 22:24:55
0 Komentarzy
52 Czytań - Drukuj

WAŻNE!!!

Drodzy uczniowie Gimnazjum i Szkoły Podstawowej
w Rudnikach!


Zbliża się koniec roku szkolnego i proszę o zwrot w tym tygodniu (11-15 czerwca) do szkolnej biblioteki wszystkich książek wypożyczonych w ciągu roku szkolnego (oprócz omawianych aktualnie lektur), zwłaszcza książek zaległych, wypożyczonych kilka miesięcy temu.
Jednocześnie przypominam, że, zgodnie z Regulaminem biblioteki szkolnej, po zwrocie książek wypożyczonych w ciągu roku szkolnego, można wypożyczać kolejne książki na okres wakacji (zwracamy je do biblioteki we wrześniu, na początku przyszłego roku szkolnego).


Bibliotekarz
Jadwiga Głowacka


Dodane przez rbelka
dnia czerwiec 14 2018 22:14:59
0 Komentarzy
53 Czytań - Drukuj

DZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA
Szkolny Dzień Bezpieczeństwa
w Publicznej Szkole Podstawowej im. Andrzeja Wajdy w Rudnikach


Niech żyją wakacje,
niech żyje pole i las,
i niebo, i słońce,
wolny, swobodny czas….

Rozpoczął się ostatni miesiąc nauki, coraz częściej wybiegamy myślami do radosnego czasu wakacji. Wówczas będzie jak w piosence: las, słońce woda i mnóstwo zabawy. Każdy z nas chce we wrześniu miło wspominać ten czas. By to osiągnąć, musimy zadbać o nasze bezpieczeństwo. Dlatego w poniedziałek 4 czerwca odbył się w naszej szkole, zorganizowany przez uczniów klas trzecich gimnazjum, Szkolny Dzień Bezpieczeństwa.
Dla swych najmłodszych koleżanek i kolegów z klas I i III Szkoły Podstawowej zorganizowali Quiz na temat bezpieczeństwa, a także spotkania z panem Policjantem oraz druhami z OSP w Rudnikach. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły podczas zabawy przypominali sobie, jak być bezpiecznym. Na dowód uczestnictwa w zajęciach otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Gdy najmłodsi wrócili do swoich klas, sami gimnazjaliści udali się na spotkanie z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Oleśnie oraz Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Oleśnie.
Bezpieczeństwo jest podstawowym warunkiem wspaniałej zabawy, zatem…
BAWMY SIĘ WYŚMIENICIE!


Dodane przez rbelka
dnia czerwiec 14 2018 22:10:20
0 Komentarzy
55 Czytań - Drukuj

WZOROWA KLASA

Na stronie naszego gimnazjum w zakładce ‘Wzorowa Klasa’ jest dostępne podsumowanie wyników konkursu Wzorowa Klasa.

Dodane przez rbelka
dnia czerwiec 12 2018 09:52:04
0 Komentarzy
55 Czytań - Drukuj

Konkurs ekologiczny!
W dniu 06.06.2018r. w PSP im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Żytniowie odbył się XVIII Gminny Konkurs Ekologiczny. Wzięli w nim udział uczniowie szkół podstawowych z Cieciułowa, Jaworzna, Żytniowa i Rudnik. Naszą szkołę reprezentowali: Magdalena Urbańska, Krystian Mateja , Aleksandra Zając (szkoła podstawowa), Aleksandra Kaczmarek, Marta Zaręba, Julia Pietrzykowska, Mateusz Morawiak, Jakub Mordal (gimnazjum). Konkurs składał się z dwóch etapów – testu ekologicznego oraz części praktycznej – rozpoznawania drzew i krzewów. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą wiedzą ekologiczną. Wśród najlepszych ekologów uplasowali się również nasi uczniowie (kategoria kl. VII i klasy gimnazjalne):
Jakub Mordal – I miejsce
Mateusz Morawiak – III miejsce
Aleksandra Zając – wyróżnienie

Gratulacje!!!

Dodane przez rbelka
dnia czerwiec 10 2018 22:57:49
0 Komentarzy
62 Czytań - Drukuj

Dziń Dziecka

1 czerwca w naszej szkole w ramach obchodów Dnia Dziecka odbył się konkurs - „UCZNIOWIE TAŃCZĄ NA PARKIECIE” .


Konkurs odbywał się w murach rudnickiego gimnazjum już po raz dwunasty .Głównym celem tego konkursu jest przede wszystkim dobra zabawa, ale też rozpowszechnianie wśród uczniów ciekawej i bardzo przyjemnej formy aktywności ruchowej, jaką jest taniec. Wszyscy bardzo starali się, aby wypaść jak najlepiej, ponieważ punkty uzyskane w tym konkursie były wliczane w ogólną punktację na Wzorową Klasę. Zadaniem każdej klasy było przygotowanie układu tanecznego do wybranej przez siebie piosenki lub składanki piosenek. Wszystkie zespoły przygotowały się znakomicie. Uczniowie zgromadzeni na auli oraz całe grono pedagogiczne gimnazjum uczestniczyli w podróży poprzez różne gatunki tańca. Widzowie mieli okazję zobaczyć swoje koleżanki i kolegów w zupełnie innych rolach. Na szczególną uwagę zasługują klasy IIa , IIIc oraz kl. VI ,które zajęły miejsca na podium według podanej kolejności. Grupy taneczne reprezentujące wszystkie klasy były oceniane przez jury, które nie miało łatwego zadania, bowiem poziom konkursu był naprawdę wysoki. Tancerze walczyli o zwycięstwo i główna nagrodę, ale przede wszystkim doskonale się bawili. Przyjemnie było wszystkim widzom podziwiać to taneczne show. Na koniec występów cała widownia mogła tańczyć do piosenek takich jak belgijka, makarena oraz kaczuszki.
Dodane przez rbelka
dnia czerwiec 10 2018 22:48:50
25 Czytań - Drukuj

Zbiórka nakrętek!

29.05.2018 roku odbyła się ostatnia w tym roku szkolnym zbiórka plastikowych nakrętek dla Wiktorii.

Wspólnymi siłami udało nam się ich zebrać 113 kg.
W tej zbiórce najaktywniej uczestniczyły klasy:
VII – 27,04 kg
IIA – 19,36 kg
III – 11,74 kg
IIC – 9,14 kg
IIIB – 8,90 kg
IIB – 8,06 kg

Dziękujemy wszystkim, którzy angażowali się w naszą całoroczną akcję i zapraszamy do współpracy po wakacjach.
Samorząd Uczniowski

Dodane przez rbelka
dnia czerwiec 10 2018 22:44:53
24 Czytań - Drukuj

OTWARTA ŚRODA!!!

Konsultacje nauczycieli dla rodziców uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Andrzeja Wajdy w Rudnikach
oraz uczniów klas II i III gimnazjum

odbędą się w środę

06 czerwca 2018 r. w godzinach 14.40 - 16.00


W ramach konsultacji powiadomienie rodziców o propozycjach ocen na koniec roku szkolnego 2017/2018.

Serdecznie zapraszamy!!!

Dodane przez rbelka
dnia czerwiec 05 2018 14:31:48
0 Komentarzy
91 Czytań - Drukuj

Strona 2 z 149 < 1 2 3 4 5 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Bezpieczne logowanie SSL

Licznik
Jeszcze

I WAKACJE :D

Użytkowników Online
Gości Online: 4
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 10
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: kwloka

Design by CeRNoBiL & Admin Powered by PHP-Fusion 11659828 Unikalnych wizyt