Strona Główna


Pobieralnia


Galeria


Rejestracja


Szukaj


Andrzej WajdaVademecum


Dyplomy


Lodowisko


RODO


Kontakt


Facebook

Nawigacja
Home
REKRUTACJA 2016/2017
Rudniki w liczbach
DLA RODZICÓW 2016/17
Kino za Rogiem
Stypendium Wójta
Sukcesy sportowe 2015/2016
e-szkoła
E-Dziennik
Uroczystość Nadania Imienia
Edukacyjna Wartość Dodana
Samorząd Uczniowski
WZOROWA KLASA
Erasmus+
Comenius
Poliglota Roku
Logiczne wędrówki
Rudnicka Filmówka na facebooku
Kontakt
Archiwum News'ów
Galeria
Download
Artykuły
BIP
Szukaj

Vademecum Ucznia!
Dyplomy
Andrzej Wajda
Dokumenty i regulaminy

II Międzygminny Konkurs Matematyczny „ Okiem matematyka…”
W dniu 11 kwietnia 2018 r. uczniowie szkoły podstawowej wzięli udział w II Międzygminnym Konkursie Matematycznym „ Okiem matematyka…”, który odbył się w Jaworznie. Dwuosobowe drużyny z 9 szkół podstawowych z gminy Rudniki i gminy Praszka rozwiązywały test w swojej kategorii wiekowej. Test składał się z 10 zadań otwartych o podwyższonym stopniu trudności na rozwiązanie których drużyny miały 90 min.
Naszą szkołę reprezentowali:
klasa IV- Natalia Kubat, Daria Kałwak,
klasa V- Iga Staniszewska, Patryk Szczęść
Klasa VI- Krystian Mateja, Michał Kowlczuk
Klasa VII- Natalia Stasiak, Aleksandra Zając.

Gdy organizatorzy ogłosili wyniki, okazało się ,że najlepszymi matematykami w kategorii klas VI zostali Krystian Mateja, Michał Kowlczuk- uczniowie pani Doroty Domańskiej, a w kategorii klas V drugą lokatę zajęli Iga Staniszewska, Patryk Szczęść- uczniowie pani Alicji Księżarek. Szczęścia i radości obu drużyn dopełniły dyplomy, medale i nagrody rzeczowe. Pozostałe drużyny również dzielnie walczyły i uzyskały dyplomy za udział w konkursie.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!Dodane przez rbelka
dnia kwiecień 23 2018 20:03:15
20 Czytań - Drukuj

Sukcesy Recytatorów

13 kwietnia, piątek to szczęśliwy dzień dla Zuzanny Wiśniewskiej z klasy 2b gimnazjum. W Małym Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim organizowanym przez MDK w Oleśnie zajęła ona II miejsce.
Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów-laureatów Gminnego Konkursu Recytatorskiego: Kamil Kałwak z kl. 3 PSP, Iga Staniszewska z kl. 5 PSP, Zuzanna Wiśniewska z kl. 2b gimnazjum oraz Dominika Mirowska z kl. 3a gimnazjum.


Wszystkim uczestnikom gratulujemy talentu i sukcesów oraz dziękujemy za piękne reprezentowanie naszej szkoły.

Dodane przez rbelka
dnia kwiecień 19 2018 09:43:28
18 Czytań - Drukuj

EGZAMIN GIMNAZJALNY!

EGZAMIN GIMNAZJALNY


dla uczniów klas trzecich
odbędzie się w dniach 18, 19 i 20 kwietnia 2018 r.

.


Odjazdy autobusów zgodnie z rozkładem.
Uczniowie dowożeni indywidualnie winni być w szkole najpóźniej na godz.8.30UCZNIOWIE KLAS DRUGICH GIMNAZJUM ORAZ KLAS I - VII SZKOŁY PODSTAWOWEJ


w dniach 18 - 20 kwietnia nie przychodzą do szkoły!


Dodane przez rbelka
dnia kwiecień 16 2018 20:08:13
19 Czytań - Drukuj

Konkurs na kartkę i stroik świąteczny - wyniki!!!
Przed świętami Wielkanocnymi odbył się konkurs na kartkę i stroik świąteczny. Celem konkursu było rozwijanie kreatywności, twórczego myślenia, wyobraźni plastycznej i kultywowanie polskiej tradycji świątecznej przez uczniów naszej szkoły. W konkursie wzięło udział 24 uczniów. Ze względu na różnorodność pomysłów jury w składzie: pani Justyna Tokarska, pani Maria Bejm oraz pani Elżbieta Ptaszyńska, zdecydowało o przyznaniu równorzędnych miejsc wszystkim uczestnikom konkursu, którzy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki ufundowane przez Samorząd Uczniowski.
Uczestnicy konkursu:
Kl. IWiktoria Wąsik, Kamila Gorąca, Amelia Maruszewska, Paulina Mazurek, Magda Zając
Kl. III – Nina Staniszewska, Martyna Kubaszewska, Katarzyna Wierszak
Kl. IV – Sonia Stanek, Daria Kałwak
Kl. V – Iga Staniszewska, Michał Birlet
Kl. VI – Karolina Maślana, Barbara Żyta, Weronika Stasiak
Kl. VII – Aleksandra Zając
Kl. IIa – Kamil Królikowski, Kacper Kanicki
Kl. IIc – Marceli Dworaczyk, Wiktoria Orzeszyna, Paulina Gędek
Kl. IIIc – Zuzanna Plewa, Zuzanna Rudzka, Julia Pietrzykowska
Dodane przez rbelka
dnia kwiecień 15 2018 20:09:13
23 Czytań - Drukuj

DACHL-Lander ohne Geheimnisse

11 kwietnia 2018 roku odbył się trzeci etap rocznego konkursu wiedzy o krajach niemieckojęzycznych - konkurs wiedzy o Księstwie Liechtenstein. Uczestnicy musieli zmierzyć się a 38 pytaniami z różnych dziedzin, np. „Jak nazywa się obecny premier Księstwa?”, „Jak wygląda podział administracyjny?” , „Który kraj prowadzi interesy zewnętrzne Liechtensteinu?”, „Kto sprawuje władzę obecnie, a kto był pierwszym księciem Liechtensteinu?”, „Jak nazywa się najwyższy szczyt górski?”, „Jak brzmi tytuł hymnu i kto skomponował do niego melodię?”
Najwyższy wynik w tym etapie konkursu uzyskała Joanna Patyk (86%),
tuż za nią znalazła się Zuzanna Plewa, która odpowiedziała poprawnie na 84% pytań.

Najwyższe wyniki po trzech etapach przedstawiają się następująco:
Joanna Patyk – 105 pkt.
Zuzanna Plewa – 103 pkt.
Emilia Łęgosz – 97 pkt.
Kaja Bienias – 93 pkt.

Gratulujemy sukcesów i zapraszamy do kolejnego etapu, który odbędzie się niebawem. Będzie to sprawdzian wiedzy na temat Szwajcarii.
Dodane przez rbelka
dnia kwiecień 15 2018 20:02:49
0 Komentarzy
125 Czytań - Drukuj

Podziękowanie!!!


Serdecznie dziękujemy za udział w akcji charytatywnej „KINDERjajko dla Wiktorii”. Dzięki zaangażowaniu, życzliwości i wrażliwości uczniów oraz rodziców zebraliśmy pokaźną liczbę czekoladowych jajek z niespodzianką w środku. Wszystkie zebrane słodycze zostały przekazane Wiktorii Moś, która odwiedziła nas przed Świętami Wielkanocnymi. Przypomnijmy, że od kilku lat zbieramy też plastikowe nakrętki na rehabilitację Wiktorii (kolejna zbiórka w klasach odbędzie się pod koniec maja).
Dziękujemy! Samorząd Uczniowski
Dodane przez rbelka
dnia kwiecień 04 2018 21:45:34
27 Czytań - Drukuj

Góra Grosza!!!

„Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie”.Nasza szkoła uczestniczyła w osiemnastej edycji Góry Grosza, akcji zbierania monet w całej Polsce, organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Celem tej akcji jest gromadzenie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną oraz na tworzenie programów, które pozwolą im spokojnie dorastać. Uczniowie naszej szkoły od kilku lat biorą udział w tym przedsięwzięciu na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej.
W Publicznej Szkole Podstawowej w Rudnikach dzieci i młodzież wraz z nauczycielami oraz przy wsparciu rodziców zgromadzili kwotę 620,73 zł.
Dziękujemy wszystkim, którzy brali udział w akcji. Przekazane grosze to realna pomoc dla dzieci, które nie mogą wychowywać się we własnym domu.
Organizatorem akcji „Góra Grosza” był Samorząd Uczniowski
Dodane przez rbelka
dnia kwiecień 04 2018 21:42:22
27 Czytań - Drukuj

Szkolne Wybory Książek

Drodzy Uczniowie i Rodzice!


Naszej szkole przyznano fundusze z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na zakup książek do biblioteki szkolnej. Mamy szansę na uzupełnienie naszego księgozbioru w potrzebne lektury oraz zakup nowości wydawniczych.
Zapraszamy wszystkich uczniów do przedstawienia własnych propozycji – jakie książki chcielibyście mieć w szkolnej bibliotece?
W miesiącu kwietniu na szkolnym korytarzu będzie wystawiona „urna wyborcza - Poczta Książkowych Życzeń”, do której będzie można wrzucać kartki :
- 1) z tytułami proponowanych książek, lub
- 2) o jakiej tematyce książki ( np. o zwierzętach, kosmosie, zabytkach, technice. hodowli zwierzątek domowych, …itp.).

Dodatkową propozycją jest napisanie przy proponowanym tytule krótkiej recenzji lub uzasadnienia swego wyboru : Dlaczego chciałabym/ chciałbym, aby ta książka znalazła się w szkolnej bibliotece?
Młodszych uczniów- czytelników prosimy o zwrócenie się do swoich rodziców, aby wam pomogli w wyborach książkowych – być może to będą ich ulubione książki z dzieciństwa i lat szkolnych?
Wszystkie Wasze propozycje, Drodzy Rodzice i Uczniowie, będą dla nas sugestią podczas zakupów książkowych do szkolnej biblioteki.
Życzymy Wam dobrej zabawy przy Szkolnych Wyborach Książkowych!


Dodane przez rbelka
dnia kwiecień 04 2018 21:38:16
29 Czytań - Drukuj

Targi Książki w Poznaniu !
W piątek 23 marca, w grupie 33 uczniów z klas gimnazjalnych, pod opieką p.p. J. Głowackiej, A. Kokot i W. Matuszczyka, wyruszyliśmy do Poznania na XVII Poznańskie Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży – PEGAZIK. Razem z nami na wycieczkę pojechali uczniowie klas gimnazjalnych z PSP Nr 3 w Praszce. Organizatorkami wspólnego wyjazdu były panie bibliotekarki – Jadwiga Głowacka z PSP Rudniki i Ewa Tobiś z PSP Nr 3 w Praszce.
Dla stałych uczestników naszych corocznych wyjazdów na targi książki w Krakowie wejście na targi w Poznaniu było małym zaskoczeniem. Było tu o wiele mniej stoisk wydawniczych niż w Krakowie, ale równie wiele różnorodnych atrakcji- spotkania autorskie z ilustratorami, pisarzami, tłumaczami, wystawy, prezentacje książek, różnorodne warsztaty. Każdy z nas mógł znaleźć coś dla siebie, a tym największym molom książkowym i tak zabrakło czasu do obejrzenia i skorzystania z wszystkich atrakcji. Podczas zwiedzania mogliśmy obejrzeć wystawy pięknych ilustracji : w Salonie Ilustratorów 2018 – cykliczną wystawę młodych twórców oraz ilustracje Krystyny Michałowskiej na wystawie z cyklu „Mistrzowie Ilustracji”.
Niebywałą atrakcją było spotkanie z prof. Joanną Papuzińską- autorką wielu książek dla dzieci, w tym lektur szkolnych „Nasza mama czarodziejka” i „Asiunia”. Do szkolnej biblioteki zakupiono dwie książki z autografem autorki. Na koniec naszego pobytu na targach mogliśmy uczestniczyć w spotkaniach ze znanymi od kilkudziesięciu lat ilustratorami książek – Krystyną Michałowską (spotkanie ph.: „Świat książek Krystyny Michałowskiej”) i Bohdanem Butenką (spotkanie ph.: „Ilustracje Bohdana Butenki w książkach Wandy Chotomskiej”).
Każdy z nas znalazł podczas pobytu na targach coś dla siebie, swoją „ucztę dla ducha”, również chwile odpoczynku i relaksu między półkami z literaturą.
Wycieczkę zakończyliśmy ucztą, już nie dla ducha, ale konkretną, w MacDonaldzie.
A przed nami kolejna wycieczka na targi książki- do Warszawy, już niedługo…!Dodane przez rbelka
dnia kwiecień 04 2018 21:34:09
30 Czytań - Drukuj

List od Pani Krystyny Zachwatowicz-Wajda

Z nieukrywaną radością publikujemy list, który otrzymaliśmy od żony naszego patrona.
Żyjemy jednak nadzieją, że będziemy mogli jeszcze kiedyś gościć Panią Krystynę Zachwatowicz-Wajda.
Życzymy jej dużo zdrowia i sił!


Dodane przez rbelka
dnia kwiecień 02 2018 10:06:00
32 Czytań - Drukuj

Życzenia świąteczne!

Zdrowych, pogodnych, radosnych oraz spędzonych w ciepłym,rodzinnym gronie Świąt Wielkiej Nocy

życzy dyrekcja,grono pedagogiczne, pracownicy szkoły oraz uczniowie. :)

Dodane przez rbelka
dnia kwiecień 02 2018 09:58:49
32 Czytań - Drukuj

Strona 2 z 147 < 1 2 3 4 5 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Bezpieczne logowanie SSL

Licznik
Jeszcze

I WAKACJE :D

Użytkowników Online
Gości Online: 5
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 10
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: kwloka

Design by CeRNoBiL & Admin Powered by PHP-Fusion 11133023 Unikalnych wizyt