Relacja z wycieczki na 14. Targi Książki w Krakowie
Co roku Kraków na cztery dni staje się stolicą literatury. W tym roku 14. Targi Książki odbyły się w dniach od 4 do 7 listopada. To największe w Polsce święto literatury nie mogło się odbyć bez nas - gimnazjalistów z Rudnik. Pojechaliśmy do Krakowa w sobotę 6 listopada i zapewne dzięki naszej tam obecności po raz kolejny został pobity rekord frekwencji - tegoroczne targi odwiedziło blisko 30 tysięcy zwiedzających.
Na miejscu czekały na nas stoiska z książkami ponad 400 wydawców oraz tłumy zwiedzających. W ciągu trzech godzin, jakie spędziliśmy na targach, mogliśmy spotkać bardzo wielu pisarzy oraz osób znanych ze świata mediów, kultury i polityki, m.in. polskiego kosmonautę Mirosława Hermaszewskiego, bpa Antoniego Długosza, dziennikarza i satyryka Grzegorza Wasowskiego, dziennikarzy Jarosława Kreta i Piotra Kraśkę. Udało nam się zrobić wspólne zdjęcia oraz zdobyć książki i autografy m.in. Katarzyny Herbert, ilustratora Edwarda Lutczyna, pisarzy: Małgorzaty Strzałkowskiej, Wandy Chotomskiej, Jacka Komudy czy Ewy Ostrowskiej.
Po wyjściu z Targów Książki przejechaliśmy pod Wawel, skąd spacerkiem przeszliśmy na Rynek Główny w Krakowie, zwiedzając po drodze piękny kościół franciszkanów. W rynku mieliśmy trochę czasu, aby odpocząć i zaczerpnąć magii królewskiego miasta. Zmęczeni i zadowoleni wróciliśmy do domów, z mocnym postanowieniem, że za rok znów wyruszymy na podbój Krakowskiego Święta Książki.
dnia listopad 18 2010 10:56:23