Strona Główna


Pobieralnia


Galeria


Rejestracja


Szukaj


Andrzej WajdaVademecum


Dyplomy


Lodowisko


RODO


Kontakt


Facebook

Nawigacja
Home
JUBILEUSZ 60-LECIA
REKRUTACJA
DLA RODZICÓW 2018/2019
Kino za Rogiem
Stypendium Wójta
Sukcesy sportowe
e-szkoła
E-Dziennik
Uroczystość Nadania Imienia
Samorząd Uczniowski
Rudniki w liczbach
Edukacyjna Wartość Dodana
WZOROWA KLASA
Erasmus+
Comenius
Poliglota Roku
Logiczne wędrówki
Rudnicka Filmówka na facebooku
Kontakt
Archiwum News'ów
Galeria
Download
Artykuły
BIP
Szukaj

Vademecum Ucznia!
Dyplomy
Andrzej Wajda
Dokumenty i regulaminy

Informacje techniczne
Witam.

W ciągu ostatnich kilku dni wprowadziłem na serwerze (i stronie gimnazjum) kilka zmian. W wielkim skrócie - co i dlaczego:

 • Możliwość logowania z użyciem SSL - dla zabezpieczenia Waszych danych przesyłanych podczas logowania (przesyłany jest login oraz hasło). Podczas standardowej transmisji wysyłane są jako zwykły tekst, a to oznacza, że osoba, której uda się w jakiś sposób przechwycić transmisję (takiego przypadku jeszcze nie mieliśmy), bez dodatkowych zabiegów może taki login i hasło wykorzystać dla własnych celów. SSL powoduje zaszyfrowanie tych danych, dla osoby, która je przechwyci są bezużyteczne. Użycie mechanizmu SSL wiąże się po Waszej stronie z zainstalowaniem certyfikatu naszego serwera, a w przypadku IE - zignorowaniem ostrzeżenia o certyfikacie nieznanego pochodzenia.

 • Potwierdzenie rejestracji przez e-mail - swego czasu strona gimnazjum była zasypywana komentarzami pełnymi linków do zewnętrznych serwisów. Wynikało to z braku zabezpieczenia rejestracji nowych kont. Nie wymagaliśmy przepisania kodu z obrazka, nie było też technicznych możliwości, aby rejestrację finalizować wysłaniem maila aktywacyjnego. Obecnie, po kilku godzinach konfiguracji, udało się uruchomić mechanizmy wysyłające e-mail po każdej rejestracji. Co się z tym wiąże - od tej pory podczas rejestracji musicie podawać prawdziwe, działające adresy e-mail. W przeciwnym razie konta nie aktywujecie. Mała uwaga: mail aktywacyjny, jak zauważyłem, często jest traktowany jako spam. Jeśli nie ma go w skrzynce odbiorczej, należy spojrzeć do folderu SPAM.

 • Codzienne, automatyczne kopie zapasowe danych - codziennie o godzinie 3:00 (noc) strony działające na naszym serwerze będą niedostępne przez kilka minut. Związane jest to z wykonaniem obowiązkowej kopii bezpieczeństwa, zarówno Waszych danych jak i ustawień serwera. Obecnie wykonywane są kopie strony Gimnazjum Publicznego w Rudnikach, klubu LZS Rudniki oraz baz danych WSZYSTKICH stron działających na serwerze. Osoby, które prowadzą własne strony na naszym serwerze i chcą, aby była wykonywana kopia ich danych, proszę o kontakt dawid@zytniow.pl lub GG: 1713201.

  Na razie tyle, pewnie zapomniałem o kilku mniej istotnych zmianach. Co do SSL - nie jest to wymóg, a jedynie opcja. Można się nadal logować w standardowy sposób. Gdyby pojawiły się problemy z dodawaniem zdjęć do galerii, proszę również o kontakt.

  W niedalekiej przyszłości planuję również zmienić hasła do wszystkich kont na naszym serwerze, ale o tym poinformuję odpowiednie osoby.

  Pozdrawiam,
  Dawid Cierpucha.
 • Dodane przez
  dnia lipiec 22 2010 12:59:41
  0 Komentarzy
  790 Czytań - Drukuj

  Komentarze
  Brak komentarzy.

  Dodaj komentarz
  Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.

  Logowanie
  Nazwa Użytkownika

  Hasło  Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
  Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

  Zapomniane hasło?
  Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

  Bezpieczne logowanie SSL

  Licznik
  Jeszcze

  I WAKACJE :D

  Użytkowników Online
  Gości Online: 9
  Brak Użytkowników Online

  Zarejestrowanch Uzytkowników: 5
  Nieaktywowany Użytkownik: 0
  Najnowszy Użytkownik: prasztar

  Design by CeRNoBiL & Admin Powered by PHP-Fusion 18777388 Unikalnych wizyt