Strona Główna


Pobieralnia


Galeria


Rejestracja


Szukaj


Andrzej WajdaVademecum


Dyplomy


Lodowisko


RODO


Kontakt


Facebook

Nawigacja
Home
JUBILEUSZ 60-LECIA
REKRUTACJA
DLA RODZICÓW 2018/2019
Kino za Rogiem
Stypendium Wójta
Sukcesy sportowe
e-szkoła
E-Dziennik
Uroczystość Nadania Imienia
Samorząd Uczniowski
Rudniki w liczbach
Edukacyjna Wartość Dodana
WZOROWA KLASA
Erasmus+
Comenius
Poliglota Roku
Logiczne wędrówki
Rudnicka Filmówka na facebooku
Kontakt
Archiwum News'ów
Galeria
Download
Artykuły
BIP
Szukaj

Vademecum Ucznia!
Dyplomy
Andrzej Wajda
Dokumenty i regulaminy

„Jak nie czytam jak czytam?”
Ogólnopolska akcja czytelnicza w rudnickiej szkole.

W piątek 7 czerwca po raz czwarty odbyła się ogólnopolska akcja "Jak nie czytam, jak czytam", w ramach której uczniowie w całej Polsce w tym samym czasie czytali dla przyjemności. Organizatorem akcji jest wydawca miesięcznika "Biblioteka w Szkole", a patronem honorowym Biblioteka Narodowa.
Głównym celem akcji od pierwszej edycji jest budowanie pozytywnego wizerunku książki tak, by czytanie kojarzyło się z czymś przyjemnym, z relaksem, wolnym czasem i rozrywką.
Szkoła Podstawowa w Rudnikach, wraz z klasami gimnazjalnymi, wzięła udział w tej akcji po raz pierwszy. Za przygotowanie akcji odpowiedzialna była pani Jadwiga Głowacka - nauczyciel bibliotekarz oraz pani Agnieszka Pietrzak – nauczyciel polonista.
Przygotowaniem do wspólnego święta książki i czytania było wykonanie przez uczniów plakatów z hasłami promującymi czytanie, i rozmieszczenie ich na drzwiach poszczególnych klas. Ponadto w przestrzeni szkolnej pojawiły się aforyzmy i cytaty o książkach oraz plakaty promujące ogólnopolską akcję, o co zadbały panie odpowiedzialne za organizację naszej szkolnej imprezy czytelniczej.
Akcję rozpoczęliśmy, wspólnie z całą Polską, w piątek 7 czerwca o godzinie 10.00, czytaniem ulubionych książek na sali gimnastycznej. Na początku bibliotekarka, pani Jadwiga Głowacka, zaprezentowała książkę „Cudowny chłopak” R.J. Palacio. Książkę tę, oraz kolejne - „Cudowny chłopak i ja” , „365 cudowności pana Browne’a”, „Cudowny chłopak. Wszyscy jesteśmy wyjątkowi” (wersja przeznaczona dla najmłodszych czytelników) , jak również film, udało się pozyskać do biblioteki szkolnej podczas spotkania z autorką na majowych 10. Warszawskich Targach Książki. Dla zachęty dla uczniów nauczyciele rozpoczęli akcję, czytając kolejno fragmenty książki „Cudowny chłopak”.
Następnie kolejno uczniowie czytali fragmenty swoich ulubionych książek, począwszy od klasy pierwszej aż do klas gimnazjalnych – bez przymusu, każdy czytał to, na co miał ochotę. Do wspólnego czytania włączyli się również pracownicy szkoły (pani sekretarka, kucharka i sprzątaczka) oraz obecni rodzice.

Gościem honorowym naszej akcji była zastępca wójta, pani Anna Sekienda, która zachęciła uczniów do przeczytania ciekawej książki dotyczącej historii sportowca oraz przeczytała fragment „Małego Księcia”.
Kolejnym punktem naszej imprezy był happening – wszyscy wspólnie, z książkami w rękach, przeszliśmy ulicami Rudnik, czytając książki i skandując hasła zachęcające do czytania, przygotowane wcześniej na transparentach i niesione przez każdą klasę. Przechodząc obok biblioteki publicznej, zostaliśmy powitani przez panie bibliotekarki, z zapewnieniem o solidaryzowaniu się z naszą akcją.
Przemarsz zakończyliśmy wspólnym zdjęciem przed budynkiem szkolnym.
Coroczna akcja ma zachęcić tych uczniów, którzy nie odkryli radości z czytania, a książkę wciąż traktują jako przykry obowiązek, bez zmuszania, lecz motywowania do sięgnięcia po książkę. Niech się przekonają, że czyta nie tylko garstka najlepiej uczących się rówieśników, ale wszyscy – łącznie z nauczycielami, pracownikami szkoły i gośćmi.
Akcja ma na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz zamanifestowanie, że czytają więcej, niż dorośli. W zeszłym roku rekord w czytaniu w jednym momencie ustanowiło 433 532 uczniów. Mamy nadzieję, że w tym roku przyczyniliśmy się do pobicia ubiegłorocznego rekordu.
Dodane przez rbelka
dnia czerwiec 29 2019 21:57:08
0 Komentarzy
273 Czytań - Drukuj

Komentarze
Brak komentarzy.

Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Bezpieczne logowanie SSL

Licznik
Jeszcze

I WAKACJE :D

Użytkowników Online
Gości Online: 8
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 5
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: prasztar

Design by CeRNoBiL & Admin Powered by PHP-Fusion 19912787 Unikalnych wizyt