Międzyszkolny Turniej Matematyczno-Fizyczny!
12 czerwca odbył sie w naszej szkole Międzyszkolny Turniej Matematyczno-Fizyczny , w którym uczestniczyły pięcioosobowe reprezentacje uczniów klas siódmych i ósmych wszystkich szkół podstawowych gminy Rudniki.
„Wszystka wiedza pochodzi z doświadczenia. Doświadczenie jest produktem rozumu" - powiedział Immanuel Kant, a udowodnili tę tezę ósmoklasiści, którzy zabawili się w młodych Einsteinów i zaprezentowali ciekawe doświadczenia fizyczne. Celem tego typu pokazów było zachęcanie uczniów do samodzielnego przeprowadzania eksperymentów i rejestrowania zjawisk fizycznych oraz chemicznych w otaczającym środowisku, pokazanie, że chemia i fizyka potrafią bawić. W klimat fascynującego świata fizyki wprowadził wszystkich Miłosz Droś - uczeń PSP w Jaworznie, wykonując serię przygotowanych przez siebie doświadczeń wyjaśniających tajemnicę niektórych, na pozór dziwnych i nienaturalnych zjawisk. Następnie, wspólnie z autorami doświadczeń, odkrywaliśmy i wyjaśniali zjawiska dotyczące świata materii, hydrostatyki, kinematyki, magnetyzmu wykorzystując kuchenne sprzęty oraz produkty spożywcze. Wiele emocji i podziwu wywołał pokaz uczennic z Żytniowa - płonąca dłoń ;-))
Po eksperymentach z fizyki przyszedł czas na matematykę, z którą zmierzyli się siódmoklasiści, rozwiązując zadania wyświetlane za pomocą projektora multimedialnego. Łamigłówki, sudoku, zadania rysunkowe, zagadki logiczne i wiele innych spowodowały, że atmosfera na sali, mimo upalnego dnia, stała się jeszcze bardziej gorąca. Tutaj najlepiej poradzili sobie uczniowie z Rudnik, ale różnica punktów była tak niewielka, że przegranych nie było.
Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom należą się słowa uznania i ogromne podziękowanie za udział i zaangażowanie w to przedsięwzięcie.
Nagrody w postaci statuetek, pucharów oraz słodki poczęstunek ufundowała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i firma ABX 2 Bus - Milena Bem. Dziękujemy!
Turniej zorganizowały Alicja Księżarek (PSP Rudniki) i Marta Grucka (PSP Jaworzno) przy współpracy nauczycieli matematyki i fizyki naszej gminy.

dnia czerwiec 20 2019 23:17:18