SKSonTour gościnnie w Hali Mistrzów Polski!
Nasi uczniowie na Stacji Mistrzów podczas SKSonTour
14 maja br. gościnnie w Hali ZAKASY Kędzierzyn-Koźle odbył się SKSonTour. Jest to wydarzenie sportowe organizowane w ramach Programu Szkolny Klub Sportowy pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Na przybyłych uczestników czekało wiele atrakcji w obwodzie stacyjnym: mogli wziąć udział w warsztatach m.in. z wioślarstwa, jazdy na deskorolce, dokonać próby gibkości, skoczności czy wytrzymałości, a także sprawdzić się na biegu wahadłowym.
Jedną z atrakcji wydarzenia jest udział w spotkaniach z dziećmi i młodzieżą wybitnych polskich sportowców, którzy na kilka godzin zamieniają się w trenerów i prowadzą zajęcia z młodymi. Oczywiście skoro Program SKS odwiedził Województwo Opolskie to można się domyślić, że na hali nie zabrakło drużyny gospodarzy aktualnych Mistrzów Polski w piłce siatkowej. Nasza szkoła miała również swój akcent w tym wydarzeniu. Jaki? O tym co działo się i jak nasi uczniowie promowali gminę, szkołę i speed-ball przeczytajcie sami (źródło: www.szkolnyklubsportowy.pl)
SKSonTour gościnnie w Hali Mistrzów Polski
Data: 2019-05-14
„Świetna inicjatywa, popieram Program SKS i popieram SKSonTour! – Takie słowa Sebastiana Świderskiego, prezesa Mistrzów Polski – Zaksy Kędzierzyn-Koźle to dla nas ogromne wyróżnienie.
W Kędzierzynie-Koźlu emocji i sportowych atrakcji nie brakowało bo zadbali o nie m.in. przedstawiciele Mistrza Polski - atakujący Sławomir Jungiewicz, trener Michał Chadała i kierownik drużyny Wojciech Serafin. Wydarzenia rozpoczęliśmy od oficjalnej prezentacji trofeum czyli pucharu Mistrzów Polski w siatkówce mężczyzn. Siatkarze Zaksy i właśnie ten puchar byli gośćmi na Stacji Mistrzów!
Pozostałe stacje to nasze (nie)standardowe aktywności prowadzone przez najlepszą ekipę - trenerów, instruktorów promujące nowoczesne formy aktywności oraz studentów Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.
Popołudniu odwiedziła nas ekipa ze SPEED-BALL RUDNIKI. Ich historia jest niesamowita – przygodę ze speed-ball zaczynali na w-fie i SKS-ach, a teraz zdobywają medale na Mistrzostwach Polski i Świata w Speed-ball!
Tylko z ubiegłorocznych Mistrzostw Polski drużyna Speed-ball Rudniki przywiozła ze stolicy małopolski 18 medali w tym 7 tytułów Mistrza Polski. Dzisiaj na SKSonTour ćwiczyli z nami:
Katarzyna Pawlaczyk – nauczycielka wychowania fizycznego, prowadząca SKS-y, uczestniczka MŚ w Kuwejcie, brązowa medalistka MŚ 2017 w Egipcie oraz jej SKSiaki - Jasiu Włóka, Ola Materak, Bartosz i Kinga Matusiak, Piotr i Kuba Dwornik. To żywa reklama SKS-u, dziękujemy, że byliście z nami! (…)”

Udział naszych uczniów oraz uczniów PSP Żytniów w tym wydarzeniu to nie tylko ogromne wyróżnienie dla samej młodzieży, ale także naszej szkoły.

dnia maj 15 2019 22:31:40