Strona Główna


Pobieralnia


Galeria


Rejestracja


Szukaj


Andrzej WajdaVademecum


Dyplomy


Lodowisko


RODO


Kontakt


Facebook

Nawigacja
Home
JUBILEUSZ 60-LECIA
REKRUTACJA
DLA RODZICÓW 2018/2019
Kino za Rogiem
Stypendium Wójta
Sukcesy sportowe
e-szkoła
E-Dziennik
Uroczystość Nadania Imienia
Samorząd Uczniowski
Rudniki w liczbach
Edukacyjna Wartość Dodana
WZOROWA KLASA
Erasmus+
Comenius
Poliglota Roku
Logiczne wędrówki
Rudnicka Filmówka na facebooku
Kontakt
Archiwum News'ów
Galeria
Download
Artykuły
BIP
Szukaj

Vademecum Ucznia!
Dyplomy
Andrzej Wajda
Dokumenty i regulaminy

Spotkanie z Fundacją Grey Animals
Dnia 24 kwietnia br. naszą szkołę odwiedziła pani Marta założycielka Fundacji Grey Animals wraz z podopiecznym tej organizacji – psem Gerosem. Spotkanie miało na celu przybliżyć nam problemy zwierząt domowych i prace fundacji, podejmowane by zlikwidować wszystkie troski pupili.
Podczas gdy młodsi uczniowie bawili się z psem, pani opowiedziała nam o tym: jak organizacja podejmuje interwencje w przypadkach znęcania się nad zwierzętami, prowadzi program sterylizacji, a także program edukacji dla dzieci i młodzieży, dzięki któremu najmłodsi uczą się jak z szacunkiem opiekować się zwierzętami i jak zachowywać się wśród nich bezpiecznie. Przybliżyła nam również historię naszego gościa Gerosa. Okazało się, że właściciel kupując go jako szczeniaka myślał, że to rasowy piesek. Niestety, gdy okazało się że tak nie jest, stał się jego oprawcą - obciął nożyczkami zwierzęciu uszy, by bardziej przypominało rasowca. Gerosa uratowała sąsiadka, a weterynarz, do którego poszła z psem nie oddał go już właścicielowi. Po pobycie w schronisku psiak trafił w ręce fundacji i pozostał tam do dziś. Tą mrożącą krew w żyłach opowieścią zwróciła naszą uwagę na fakt, że sami też możemy pomagać, np. nie ignorując zaniedbywania lub znęcania się nad zwierzętami w sąsiedztwie. Na koniec spotkania pani zaproponowała nam jeszcze jedną formę pomocy. Możemy co miesiąc oddawać złotówkę na rzecz fundacji, by zyskała środki na sterylizację suk. Takie działania pomagają ograniczyć bezdomność psów, więc na pewno warto.
Wszyscy byliśmy bardzo zaciekawieni Fundacją Grey Animals i jej podopiecznym, który nas odwiedził. Mogliśmy się przekonać o tym, jak zwierzęta lubią kontakt z ludźmi i jaką przyjemność wywołuje to u człowieka. Z pewnością to spotkanie wiele nas nauczyło i sprawiło, że będziemy bardziej zwracać uwagę na czworonożnych przyjaciół.
Spotkanie z Fundacją Grey Animals zostało zorganizowane na zakończenie akcji zbiórki pokarmu dla zwierząt realizowanej w naszej szkole. Na ręce Pani Marty zostało przekazane110 kg 160g karmy dla psów. Dziękujemy wszystkim klasom za zaangażowanie w tę charytatywną akcję.
Dodane przez rbelka
dnia maj 05 2018 21:13:23
0 Komentarzy
338 Czytań - Drukuj

Komentarze
Brak komentarzy.

Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Bezpieczne logowanie SSL

Licznik
Jeszcze

I WAKACJE :D

Użytkowników Online
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 11
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: prasztar

Design by CeRNoBiL & Admin Powered by PHP-Fusion 13815524 Unikalnych wizyt