DLA RODZICÓW 2016/17

Spotkanie z Fundacją Grey Animals
Dnia 24 kwietnia br. naszą szkołę odwiedziła pani Marta założycielka Fundacji Grey Animals wraz z podopiecznym tej organizacji – psem Gerosem. Spotkanie miało na celu przybliżyć nam problemy zwierząt domowych i prace fundacji, podejmowane by zlikwidować wszystkie troski pupili.
Podczas gdy młodsi uczniowie bawili się z psem, pani opowiedziała nam o tym: jak organizacja podejmuje interwencje w przypadkach znęcania się nad zwierzętami, prowadzi program sterylizacji, a także program edukacji dla dzieci i młodzieży, dzięki któremu najmłodsi uczą się jak z szacunkiem opiekować się zwierzętami i jak zachowywać się wśród nich bezpiecznie. Przybliżyła nam również historię naszego gościa Gerosa. Okazało się, że właściciel kupując go jako szczeniaka myślał, że to rasowy piesek. Niestety, gdy okazało się że tak nie jest, stał się jego oprawcą - obciął nożyczkami zwierzęciu uszy, by bardziej przypominało rasowca. Gerosa uratowała sąsiadka, a weterynarz, do którego poszła z psem nie oddał go już właścicielowi. Po pobycie w schronisku psiak trafił w ręce fundacji i pozostał tam do dziś. Tą mrożącą krew w żyłach opowieścią zwróciła naszą uwagę na fakt, że sami też możemy pomagać, np. nie ignorując zaniedbywania lub znęcania się nad zwierzętami w sąsiedztwie. Na koniec spotkania pani zaproponowała nam jeszcze jedną formę pomocy. Możemy co miesiąc oddawać złotówkę na rzecz fundacji, by zyskała środki na sterylizację suk. Takie działania pomagają ograniczyć bezdomność psów, więc na pewno warto.
Wszyscy byliśmy bardzo zaciekawieni Fundacją Grey Animals i jej podopiecznym, który nas odwiedził. Mogliśmy się przekonać o tym, jak zwierzęta lubią kontakt z ludźmi i jaką przyjemność wywołuje to u człowieka. Z pewnością to spotkanie wiele nas nauczyło i sprawiło, że będziemy bardziej zwracać uwagę na czworonożnych przyjaciół.
Spotkanie z Fundacją Grey Animals zostało zorganizowane na zakończenie akcji zbiórki pokarmu dla zwierząt realizowanej w naszej szkole. Na ręce Pani Marty zostało przekazane110 kg 160g karmy dla psów. Dziękujemy wszystkim klasom za zaangażowanie w tę charytatywną akcję.
dnia maj 05 2018 21:13:23